Jump to content
FAS Goran
MilosV7

Milošev Novi Bravo

Recommended Posts

Hvala na posebno otvorenom forumu za mog Brava. :)

Poričio sam led trake, za ugradnju u farove, tako da spremam dobar projekat oko toga. Sad gledam kojie projektore da pazarim. Resio sam da ulozim malo vise novcaa u tu pricu.. ipak. 

 

Da, obicne su halogene sijalice trenutno u farovima. Ja imam jako dobro iskustvo sa Osramovim night breaker laser sijalicama. Traju mi vec dve godine na drugom autu i ako pricaju da brzo crkavaju, pu pu. Osvetljaj je mnogo bolji i temperatura je dosta hladnija tj belja i ako si halogenke. Doduse set je kostao 35 eura ali okej. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nesto naostren da ovde kupim projektore i xenone za sebe uskoro 
https://bear.rs/proizvodi/xenon-kompleti/xenon-projektori.html

 

Doduse i sa https://xenonsijalice.rs/morimoto-univerzalni-modeli/ sam imao dobro iskustvo na prethodnom autu. 

 

Takodje, preporuka da uzmes i ovako nesto 

adapteri i guma

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MilosV7 said:

Hvala na posebno otvorenom forumu za mog Brava. :)

Ako si bas navalio, umesto nove teme, podici cemo poseban forum samo za tvoj Bravo :stuart: .

Bas me zanima kako ces da uglavis te led trake, a da ne bude gedora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse, po meni to ne moze da izgleda lepo.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi, ajd manje vise stajling, koji u tom faru kakav takav je, bas tesko da se ista tesko nabudzi..a tehnicki ne bih spominjao. Sam far Brava sa led sam kacio vec, a obzirom da je 'plug n play' opet nije to to...
Posto nije ni fabrika, sigurno bi bio problem i za tehnicki kod nas.

No, iznenadi nas, pa da vidimo 28369_0.jpg

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to sa tehničkim, tresla se gora, rodio se miš. Šta sve viđam registrovano... Jedino ako krenu da zezaju namenski za svetla, kao što su bili za folije. Inače, viđam neki pasat 5.5 sa aftermarket svetlima, isto ovako grdan neki trip sa led trakom unutra, uredno ima nalepnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Ako si bas navalio, umesto nove teme, podici cemo poseban forum samo za tvoj Bravo :stuart: .

Bas me zanima kako ces da uglavis te led trake, a da ne bude gedora.

Hahaha, biću zadovoljan sa ličnim pod-forumom. XD

1 hour ago, MS PK said:

Nema sanse, po meni to ne moze da izgleda lepo
 

Uz malo kreativnosti ću ga nabudžiti, pa makar samo meni bilo lepo ;)  Teško da se napravi da bude estetski agresivno i lepo, kad je Bravo sav zakrivljen i debeo. 

 

Šalim se, pre svega mi je prioritet da pojačam osvetljaj ksenonima i novim projektorima, a onda i da ih prištedim dnevnim svetlima. Ne žurim, priklupljam delove, jer kad rasturim sigurno će nekoliko dana biti gužva u garaži. 

 

Takodje bih pohvalio forum i sve članove, na ažurnosti, informacijama i nastojanju da pomognu. Što recimo nisam uspeo da pronadjem kao vlasnik nemačkog klasika. 

F809EBFF-A275-448E-B830-11F5E332D72D.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=13034]dekirs[/mention]

[mention=5214]horvat[/mention]

 

Nista nikom licno, ali prisetih se neceg

 

PS:

Golf dvica ubica

 

FB_IMG_1582473614207.jpg.74207d8882e4fa5e7bf382f511c827d8.thumb.jpg.b2f88f627a1ce1b7831566002631746f.jpg

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol :D Nismo mi takvi da bacamo kroz pendzer :D 

 

Sto se tice dnevnog svetla, ja bih razmotrio sledece: Ako ces promeniti socivo, onda stavi bixenon, tako da se samo podigne snop pri dugom svetlu, sto ti ostavlja 'pravo dugacko' slobodno i mozes tamo staviti neki led ili neku belu zarulju, prespojiti da radi na poziciju i eto ti kulturnog dnevnog svetla :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravac je lep kao lutka :rolleyes: Ah ta crvena sedista mi fale u mom Grandeu opasno... Sa srecom da te sluzi, ako ces ga ostavljati sebi i ako ti smeta potrosnja ugradi gas kao ja i kao mnogi na T-jet motor nikakav problem nije... E sad ako si od onih sto voze samo na benzin ne zameri na predlogu. B)

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

 

 

Sto se tice dnevnog svetla, ja bih razmotrio sledece: Ako ces promeniti socivo, onda stavi bixenon, tako da se samo podigne snop pri dugom svetlu, sto ti ostavlja 'pravo dugacko' slobodno i mozes tamo staviti neki led ili neku belu zarulju, prespojiti da radi na poziciju i eto ti kulturnog dnevnog svetla :) 

Hmm jako mi se dopala ideja "kulturnog dnevnog svetla" i  bixenona. Dobro cu razmotriti ali mi se ovo cini kao najbolja ideja.

 

1 hour ago, ISV_01 said:

 

 

FB_IMG_1582473614207.jpg.74207d8882e4fa5e7bf382f511c827d8.thumb.jpg.b2f88f627a1ce1b7831566002631746f.jpg

 

 

LJudski sam se ismejao na ovo. Golf je ipak.. posebna lljubav.

27 minutes ago, Branislav said:

 ako ti smeta potrosnja ugradi gas kao ja i kao mnogi na T-jet motor nikakav problem nije... E sad ako si od onih sto voze samo na benzin ne zameri na predlogu. B)

Nisam jos dosao do toga da listam po forumu iskustva sa gasom na T-jetu. Ukratko, da li se ponasaju fino? Imajuci u vidu da mi ovaj bravac trosi smem slobodno da kazem duplo vise od predhodnog auta.. svasta mi pada na pamet. Ali da je pun snage.. o tome ne treba diskutovati, Bravo je zver.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MilosV7 said:

pre svega mi je prioritet da pojačam osvetljaj ksenonima i novim projektorima, a onda i da ih prištedim dnevnim svetlima.

Da pricuvas za iduceg vlasnika ili sta :) (kao oni sa presvlakama i navlakama volana)? Trajace sve to bez problema, ako nadjes nesto iole kvalitetno. Naravno, dnevna svetla koriste, podrzavam svako resenje koje lici na nesto. Ali cesto se to kod nas svede na gedora styling (ako mislimo na LED trake i aftermarket module).

Licno mi se svidjaju fabricke varijante koje prate konture vozila i cine njegov dizajnerski potpis. Recimo, zadnji Leon je tipican primer. Bravo je, sto i sm kazes, sav zaobljen, tesko da tu moze da se umuva nesto sa ukusom. Pogledaj i "pokusaje" po netu :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam vozio Brava, imao sam ideju da ubacim DRL ne u far, nego kod maglenki!

Fiat_Bravo_2010_10_1_1.thumb.jpg.6e39b111810aec86463f5ceb74d5f1e6.jpg

Izvinjavam se na kvalitetu slike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

EE416796-777D-44DD-867C-E908DEC60996.jpeg

Naravno ovo je tesko porediti sa obicnim Bravom, ali ko ima kliker i žvaku može da odradi lep posao. Da se ne lažemo. A za gedora styling prvi put čujem haha, ja uglavnom kazem.. izgleda seljački. Videćemo...!

Edited by MilosV7

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, MilosV7 said:

EE416796-777D-44DD-867C-E908DEC60996.jpeg

Brazilci i njihov pomalo cudan ukus za automobile... Bar gledajuci sa nase evropske strane, mada bilo je tu i interesantnih modela.

U pitanju je Bravo xTreme koncept, cini mi se da je imao 1.4 sa oko 250 KS. Dok su u produkciji imali i Black Motion, kao neka restyle varijanta tamo (posto je model naravno kasnio i duze se proizvodio u odnosu na Evropu).

15 minutes ago, MilosV7 said:

A za gedora styling prvi put čujem haha, ja uglavnom kazem.. izgleda seljački.

Izvini, ali ovo zadnje si ti rekao :D . Prelistaj i uzivaj u ovoj temi, a slobodno dodaj ako natrcis na nesto interesantno:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37597-gedora-stajling/&do=findComment&comment=1535724

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moderatori nemaju nista protiv, skontao sam da bih ovde mogao da pratim ulaganja u svog Brava. Mnogo lakse  ce mi biti nego da stavljam na papir, a nadam se da nekome mozda bude zanimljivo i izvuce neku korist.

 

Za sada ulozeno je osim, potrosenog rezervoara benzina,  u servis kocnica. Zamenjene su plocice na kompletnom autu i stavljenje su Brembove. Odradjena je reparacija zadnjih kocionih kljesta, jer su gumice i manzetne postale porozne i pustale su AT ulje. Ceh za materijal i ruke- 90eur (100).

Dalje u planu je rasturanje limova oko izduvne grane i turba, da se proveli gde prdi, tj gde je malko busan izduv i takodje odpustanje zupcastog remena, jer se pomalo cuje, zuji. 

 

Treba mi preporuka za metlice brisaca, prednje i za zadnje staklo takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, MilosV7 said:

Treba mi preporuka za metlice brisaca, prednje i za zadnje staklo

Ima i posebna tema za to otvorena :) na tel sam pa će neko od admina dodati link ka temi

Ukratko, mitutoyo jeftina korektna varijanta. 

zadnji put sam kupio neki Bosch na nisovoj pumpi i skroz je dobar. 

Valeo oem briše za sve pare ali i dobrano košta. 

za zadnji brisač samo zameni uložak gume, to je na metar pa sečeš koliko ti treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netje imati protiv, stavise i dosta clanova napise sta su ulagali i cenovno delove napisu. Sa druge strane, mogu se dobiti i dobronamerne kritike, pitanja drugih o radovima na autu i slicno :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Ima i posebna tema za to otvorena :) na tel sam pa će neko od admina dodati link ka temi

Evo je ;) : https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37206-jeftini-brisači-za-fiat-i-lancia-automobile/

Bilo sta da te zanima od opstih stvari, da ne bi cekao na odgovore, slobodno ukucaj prvo u Search foruma. Ima dosta korisnih saveta da se procita, napisanih za ovih vise od decenije...

Ako imas neke lepe i ocuvane OEM ili aftermarket aero metlice, mozes i na njima da zamenis samo gumice (kao i na zadnjem brisacu)... Aftermarket varijante metlica cestu budu "grbave" na nosacu na sredini ili su potrebni adapteri, a meni to bas estetski bode oko. Retke su varijante gde je to lepo "utopljeno" u liniju brisaca kao na fabrickim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...