Jump to content
FAS Goran
milanv

Fiat Punto mk.2 - problem sa odvrtanjem čepa za ulje na motoru

Recommended Posts

Poštovane kolege imam problem.

 

Čep za dolivanje motornog ulja ne mogu da otvorim a potrebno je da dospem ulje obzirom da se ne nalazi u granicama. Čep prosto preskace zubce i nema načina da ga odšrafim.

 

Da li je neko imao sličan problem?

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milanv

 

Ista je stvar i kad je hladan i kad je zagrejan motor? Zna da se dogodi na zagrejanom da se teže odvrće...

Ako je labav, ali ne možeš da ga odvrneš do kraja, onda ne znam kako drugačije nego da mu malo šrafcigerom pomogneš da sleti sa navoja. Od njega ionako nema ništa jer taj čep ne valja, pa ne valja...tako da nemaš šta da ga čuvaš. Na otpad, kupi drugi i zamoli ih da ti skinu taj stari i stave drugi koji si uzeo od njih...verujem da momcima sa otpada nije problem takva intervencija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji si ti car.
Prvo hvala na savetu.
Drugo jos pre 10 godina kada sam uzeo punta ti si bio aktivan na ovom forumu i uvek davao dobre i korisne savete ma koja tema bila u pitanju .
Prepoznajem te po nickname-u. Dobro je sresti poznanika
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milanv

 

Hvala, ima na Forumu još ljudi koji su konstantno tu, videćeš već... :thumbup: 

Nego, idi na neki otpad neka ti skinu taj i stave drugi čep, valjalo bi sipati ulje kad ga već nema u granicama kako kažeš... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle rešio sam problem sam. Nažalost nisam slikao. Čep se sastoji iz dva dela. Jedan deo koji je vidljiv kada se gleda u motor unutar sebe ima nešto kao klešta sa federom. Ta klešta šire zubce na gornjem delu koji je zakačen za donji. Donji deo ima žlebove u koje ti zubci ulaze. U mom slučaju donji deo je bio pretegnut pa su zubci sa gornjeg dela preskakali žlebove. Kada sam uspeo da ih odvojim što je moguće malo jačim povlačenjem gornjeg dela na gore donji deo je moguće odvrnuti kleštima.
Hvala na savetima i ako mogu pomoći slobodno pitajte

Mali off Napustio sam Fiat porodicu i prešao na Nissan

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, milanv said:

Mali off Napustio sam Fiat porodicu i prešao na Nissan

Nema veze, nisi time zaboravio sve što znaš o Fiatu i uopšte automobilima, tako da sigurno možeš napisati pametnih stvari korisnicima Foruma... :thumbup: 

Ako budeš hteo:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/194-automobili-izvan-fiat-grupacije/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...