Jump to content
FAS Goran
MMario69ba

Fiat 500 1.3 MJet - gde je Blue&Me modul?

Recommended Posts

@MMario69ba

eLearn za 500 kaze da je u zadnjem levom boku:

 

312000873.thumb.png.5aad53f35b2a23871c13d2d430771db0.png

 

Blue&Me centrala ti je oznacena sa M162, evo i kompletnog sifarnika:

 

1.thumb.png.6c043a8a242130d6428dc5b28bda8bef.png

 

Koliko vidim po opisanoj proceduri - sem pozicije, zakomplikovali su i pristup i demontazu. Na vecim vozilima obicno bude u kaseti ispred suvozaca i lako se skida.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MMario69ba

Rekoh da su malo zakomplikovali sa pozicijom i demontazom. Evo i par slicica iz eLearn, sigurno ce biti od pomoci:

 

1.thumb.png.6b990e65f7a782a86f7fa89edc1dad61.png 2.thumb.png.ae55e3fe99857a50e8c390fc58e1be37.png 3.thumb.png.4125c78c3e63c2a5797046939b41b016.png 4.thumb.png.19d4fb30a2b89990438a2bb857519891.png

5.thumb.png.7a43acaee9b482cabc100e37a25252f5.png 6.thumb.png.d559ccab6040e5b9c3e5f67801aa9fd2.png 7.thumb.png.0de809e5e85e2c142110f8a20b3b3a39.png 8.thumb.png.3a0f2b28d989db1643a0ce2463fb3f82.png

 

Ako "kupusas", slobodno napravi i neku svoju fotku, znacice mozda nekome ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sa isti postupak kao sa Vasih slika, a cak sam skidao i drugu stranu i ispod svucnika nema nista!

Onda sam sumnjao da je neko prije nije skinuo pa sam provjerio da nije ostao kabal sa konektorom i nema ni traga kablu.

Ne preostaje mi nista drugo nego da rastavljam po autu dok ga ne pronađem ili ako imate neki savjet sta dalje!

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima, problem je samo premalo (tj. ni malo) potrebnih informacija u prvom postu ;) .

Da nije u pitanju MY12? Da li je vozilo imalo originalno Blue&Me (je li uopste radilo, postoje li dodatne komande na volanu, sa slusalicom i Win ikonicom, mikrofon u plafonjeri, USB slot, itd...)? Koji je problem sa uredjajem, blinka li kilometraza na boardu?

Ostavio sam proceduru za verzije 2007-2012, koje se ovde dominantno voze kao polovne. Najbolje pogledati preko VIN u ePer koji je tacno datum proizvodnje vozila i videti tacnu verziju, opremu, itd... Ako se ne snalazis, posalji mi VIN na PM, pa cu proveriti. Pa pokusati da se pronadje u nekom novijem eLearn, ako je auto novijeg godista. Zadnja opcija (da ne kazem nesto drugo :)) je kopati i nasumicno traziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Vam sto se trudite da mi pomognete.

Evo u cemu je problem:

Auto je Fiat 500 MultiJet 1.3 16V 2011 godište i problem je sto blinka kilometraza i isao sam sa MultiEcuScan da 

poravnam proxy i prolem je u convergence cvor jer tu gresku nemogu obrisati!

Znaci ima komande na volanu i onu ikonu prozora na komandama kao i mikrofon u plafonu vozila i usb izmedu siceva.

Mislio sam iskopcati taj modul jer mi usb svakako neradi i onda napraviti poravnanje proxy-ja i mislim da bi onda kilometraza trebala prestati blinkati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, kilometraza blinka kada postoji neki problem sa konfiguracijom uredjaja na CAN mrezi (visak/manjak), u odnosu na onu fabricki predefinisanu u Body Compu. Zato sam i pitao da li kilometraza blinka ;) .

Jos jedno bitno pitanje - Blue&Me je radio (handsfree BT pozivi, Media Player i sl...), pa prestao kod tebe? Ili je tek kupljen u tom stanju? Cisto da znamo da li je B&M centrala na autu?

Ako je B&M noramalno radio - postoji banalna opcija da se resetuje, nekada zna da pomogne. U ovom slucaju je najlakse da se skine klema sa akumulatora na kratko. Ne bi trebalo da trazi, ali nije lose imati Code radio uredjaja.

Druga opcija je da se preko VIN u ePer pronadje SN centrale i pokusa da se nadje ista ili Replacement verzija (ide verovatno na vise modela). Ili popravka postojece, pitanje koliko se isplati jer su polovne centrale po par desetina EUR.

I treca opcija je da se uredjaj skine sa mreze i uradi Proxy Alignment, kao sto si i sam rekao. U tom slucaju kilometraza ce prestati da blinka, ali se naravno ostaje bez svih Blue&Me funkcionalnosti.

Ako se neko od kolega ne dopise u medjuvremenu, pokusacu da pronadjem neki noviji eLearn i pogledam tamo (sto mozes i sam). U tim pregradcima sigurno nema ni konektora za centralu, da je negde sklonjeno, video si kako konektor izgleda? Dzek je izduzen i sa onim preklopnikom odozgo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je kupljen u Belgiji i kilometraza je blinkala i kao sto sam rekao probao sam proxy i opet isto znaci da je B&M modul odapeo posto nemoze da poravna proxy i ne  radi USB tj Bluetooth.

Tamo gdje je opisano sa slike koje ste mi poslali nema modula a i nema kabla sa prikljuckom detaljno sam pregledao cak sa i drugu stranu rastavio i isto tako pregledao!

Probat cu jos ispod volana i ispred suvozaca pa javim rezultat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da Vas obavjestim da sam nasao gdje se nalazi modul, a sutra cu da ga iskopcam i uradim proxy, pa javim dali sam uspio da rjesim problem sa blinkanjem kilometraze!

Nalazi se na suvozacevoj strani iza pretinca, a ne na zadnjoj strani ispod zvucnika kao sto je oznaceno u eLearn-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MMario69ba said:

Nalazi se na suvozacevoj strani iza pretinca, a ne na zadnjoj strani ispod zvucnika kao sto je oznaceno u eLearn-u.

U svom prvom postu i napisah da je obicno u kaseti ispred suvozaca ;) , i da su po eLearn i onim slikama iznad na 500 zakomplikovali i poziciju i demontazu. Nazalost, nemam pri ruci neki eLearn za novije verzije 500, pa da smo proverili odmah. Ocigledno je onda to menjano kroz produkciju.

Ako te ne bude mrzelo, slobodno okini neku fotku pozicije centrale, proceduru demontaze, deaktiviranje preko Proxy... Sigurno ce znaciti nekome ubuduce, licno nemam 500 niti planiram da ga vozim :D . Srecno sa radovima ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako

Odvojio sam ovaj limeni modul koji se nalazi na nosacu, a taj modul drze tri matice (kljuc 8) i iznad njega se nalazi bluetooth modul (Blue&Me) crni plasticni i koji je isto pricvrscen na isti nosac!

Ja ga nisam skidao samo sam iskopcao taj modul od Blu&Me i onda sa MultiEcuScan izbrisao greske i onda upalio vozilo i kilometraza vise ne blinka!

 

IMG_0530.jpeg

 

IMG_0524_2.png IMG_0527_2.png IMG_0531 2.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super :thumbup: .

Jedino sto sada ostajes bez handsfree poziva, BT, MP3 USB, glasovnih komandi... Planiras da nadjes drugu BM centralu ili ostavljas ovako?

Svakako, hvala za fotke, kao i na solidarnosti i volji da pojasnis proceduru ;) .

Ako natrcim na neki noviji eLearn, provericu sta kaze za novije 500, pa cemo prosiriti onaj prvi post sa dodatnim semama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, onda ce multimedija zameniti Blue&Me funkcionalnosti.

Ako budes zeleo, slobodno okaci fotke i napravi svoj DIY u nasem "Uradi sam" podforumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/39-uradi-sam/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu. Danas sam pokušao da pronađem "Blue & Me" jedinicu kako bih... ni sam ne znam, da vidim da li je tamo, možda da probam da je očistim, pojma nemam šta sam hteo :D

 

U pitanju je suprugin Ford Ka 1.2 2012. Kao što sam već pisao usput na drugoj temi, simptomi su standardni, kilometraža blinka, USB ne radi, kontrole za hands-free na volanu ne daju znakove života, dok radio radi sasvim normalno.

 

Pratio sam uputstvo sa youtube-a za Fiat 500, kao i ove slike sa e-learna. I sve je isto, u šaraf :D

Evo slika mog postupka:

 

Izvadio sedišta, doduše delimično, skinuo zadnji pojas, gornji deo vozačevog pojasa kako bih mogao da skinem gornju belu plastiku iza koje se krije još jedan šaraf, postoji još jedan šaraf ispod police gepeka i jedan dole odmah iza vozačevog sedišta. Potrebno je skinuti diht gumu sa vrata i odvojiti plastiku:

 

01.thumb.jpg.6e8a02334a82e1cfc57a84956f890b68.jpg 

02.thumb.jpg.4c6d4b8bf52473de3e8097e4b87da397.jpg

 

I tu je, ispod zvučnika.

 

03.thumb.jpg.7116148e77731cd0bd4db6e8496b3a35.jpg

 

E sad. Drago mi je da je tu, drago mi je da je prethodni vlasnik nije izvadio ili nešto čačkao, postavka kablova deluje kao da je fabrička.

I to je to, dalje ne znam šta da radim :( jedinica je u nekom limenom kućištu koje ja nitnama pričvršćeno za karoseriju, isto i zvučnik. Da sam uzeo brusilicu i krenuo da ih sečem, ko zna šta bih na kraju još zeznuo.

Pokušavam da napravim fotku ne bih li negde video tip jedinice i ne uspevam. Pakujem sve nazad, pada mrak, a ženi treba auto.

 

04.thumb.jpg.7e05cd1fb734f3619528cdd60718e62f.jpg

Jedino mogu da potvrdim da ima Fiat, Lancia, Alfa logoe.

05.thumb.jpg.32cce654578f59c2d2685b5bff6b5b0f.jpg

 

Ne znam šta mi je činiti, razmišljao sam da, ako ništa drugo, proverim napon na konektoru, ali nisam ni njega uspeo da skinem. Osigurači provereni još ranije.

 

Ostaje da čekam lepše vreme i probam ponovo. Jedino još treba da probam sa drugim akumulatorom, pošto ovaj što je u njemu nije S&S, već običan, ne znam da li to može da utiče na funkcionisanje elektronike. Samo moram da nađem žrtvu sa takvim akumulatorom :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...