Jump to content
FAS Goran
boki.64

Fiat Nuova Panda - kodiranje ključa?

Recommended Posts

Zna li neko gde kako bih i/ili gde mogao da kodiram ključ za Pandu (2012-)?

Kada sam kupovao auto (polovan), dobio sam jedan ključ sa integrisanim daljincem i jedan ,,običan". Prošle godine sam naručio sa Alija još jedan sa daljincem. 

Probao sam sa drugarom (on je probbao, ja sam gledao :) ) koji se malo razume da kodiramo ključ, međutim nismo uspeli jer je računar tražio neki, koliko se sećam YELLOW konektor.

Tako da nismo ništa uradili. Pa da ponovim pitanje sa početka ... ima li neko predlog?

(Ovako izgleda ključ)

 

Kljuc.jpg

 

 

Edited by neshaoct
preciziranje naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@boki.64

 

Kada si kupio auto, jesi li dobio kod karticu...ona izgleda otprilike ovako? Ako je nemaš, bez nje ništa ne možeš da uradiš. Možeš da dobiješ novu tako što odeš kod ovlašćenog, poneseš dokaz o vlasništvu nad autom. Nekada je to bilo baš baš skupo, pa je pojeftinilo na baš skupo, pa na skupo....treba videti koliko je danas. :) 

Ili, možeš da odeš kod nekog od renomiranih ključara koji mogu da ti iščitaju taj kod. I kod njih će trebati dokaz o vlasništvu nad autom, plus će ti verovatno uzeti podatke da mogu da se pravdaju Policiji ako slučajno bude trebalo. Pričamo o skroz legalnim procedurama.

 

Ključ ima dva koda. Jedan koji služi samo za daljinsko otključavanje/zaključavanje. Drugi putem kojeg se startuje motor.

Baci pogled na ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43955-kopiranje-i-kodiranje-ključeva/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno. Proveriću malo kasnije. Auto je uvažen iz CH sa kompletnom servisnom ,,bibliotekom", verovatno postoji. Još jednom hvala za odovor.

Pozdrav

(Baš sam se pitao gde nestade tema :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...