Jump to content
FAS Goran
Boggy

Otključavanje dodatnih softverskih opcija?

Recommended Posts

Da li je neko imao iskustava sa kodiranjem i izmenama na modelu Fiat Bravo od 2008 godine pa naviše. Izmene tipa hazard lights prilikom naglog kočenja, punjenje kazaljki prilikom davanja kontakata i slično tome. Šta sve može na tom modelu da se podesi i izmenii ?

Pozdrav 

 

Edited by neshaoct
preciziranje naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boggy

 

Ako sam dobro razumeo, verovatno misliš na stvari kao što rade oni:

https://www.codeexpert.rs/

 

Te su stvari moguće kod novijih automobila. To ne znači da auto mora da bude star godinu ili dve, može i 3-4-5, sve zavisi od modela i paketa opreme na njemu.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne bi trebao Bravo da vec ima paljenje sva 4 migavca kada se nabode kocnica svom snagom? 

Meni se to nije nikada ukljucilo, al nisam ni imao neko ekstremno nabadanje kocnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je kolega mislio na iskljucivanje hazard lights pri naglom kocenju? :D Da ga ne smara svako malo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis Giuliettu i imaces sve to :)

Bravo nista od toga nema.. Jedino sta mozes da aktiviras je Sport mode

 

Nisam primetio da bravo ima hazard lights 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je nešto isključeno softverski..

Ovde ljudi isto pišu šareno, neko ima a neko nema.. https://www.fiatforum.com/bravo/193570-hazard-warning-lights-come-when-braking-hard.html

 

 

@Danilo1 Zar ne bi trebao da sa tablom od mita dobiješ i taj needle sweep ili kako se već zove? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me za hazard lights da nema, ipak je noviji auto. A ovo sa migavcima nisam nesto primetio.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/11/2020 at 8:58 AM, Milutinac said:

A ovo drugo nazivaju needle sweep, i to jos na bravu nisam video

Ima onaj Brazilac što si kačio na fb grupu :)

Počeo tamo da komentarišem kako su to dodali i multimediju iz 500L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je otkljucan voice control, app conect i sada je sve otkljucano sto moze da bude na Pasatu.

Kontaktirao sam CODE EXPERT na preporuku  @neshaoct mada sam njih i ranije tipovao i ostao neprijatno iznenadjen uvredjen!

 

Dakle ovako: 

Quote

Code Expert <reply@crm.wix.com>  Poštovanje, može se otključati Mirrorlink odnosno App Connect, aktivacija je 160e / Voice commandds su 60e ( Sprski ne moze da se koristi vec engleski i ostali jezici )... Sto se tice kodiranja zavisi od opreme u vozilu ... Mozete poslati sliku vozila iznutra i spolja šoferku pa da vidimo sve tačno.. Kodiranja Full Paketi mogu biti od 70e pa do 300e kod njih Davoropen?upn=9opdX6hKLbiEDnxAFxt0RJPwGuntnbW

 

Zahvalio sam im se na ponudi i trazio dalje.

Trazio sam u zemljama u okruzenju cisto da vidim koliko to kosta i cene su drasticno nize. da se sve otkljuca cene su 70-200e.  Postoji mogucnost da se sve uradi daljinski odnosno da im ja posaljem verziju softvera i jos kojecega sa ekrana uredjaja pa ce oni da mi posalju fajl na e mail koji cu kopirati na SD karticu , ubaciti u uredjaj i stisnuti update i ako je OK da im platim. drugi su trazili placanje unapred uz punu garanciju da ce sve biti otkljucano.

 

Dogovorio sam se i sastao sa jednim mladjim momkom  koji je to sve uradio za citavih 5 minuta mozda i krace! Laptop je ukopcao u OBD i sve odradio tako.  Vise vremena mu je trebalo da pogleda da li ima kakvih gresaka na samom autu jer sam ga to zamolio. 

Platio sam mu koliko je trazio i sto mi je i pre rekao dakle 70e. momak je zaista expert za autoelektroniku! radi sve iz te oblasti!  

Sastali smo se na parkingu neke trgovine na pola puta tako da sam imao jos trosak od 20 litara goriva i putarine a i on takodjer samo sa tom razlikom sto GTI ne trosi malo kao sveta dizel krava!

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno / rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

na pola puta. On je iz Rijeke a bio je u Zagrebu pa dosao do Nove Gradiske.

Na granicama me nitko nista nije ni pitao a u povratku skrenuo u Srpski Brod da natocim goriva.

Na ulasku u Srbiju dobio opet papir i prijavio sam se za nadzor koji ne ogranicava slobodu kretanja.

Na ulasku iz BiH u Hrvatsku cekao pola sata a 3 prelaza rade. svi Hrvati idu po gorivo i ostalo u BiH.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Kodiranja Full Paketi mogu biti od 70e pa do 300e kod njih

Quote

...i cene su drasticno nize. da se sve otkljuca cene su 70-200e.

Koliko kontam, na kraju nisi ni dobio konkretnu cenu od onih iz NS, samo raspon....koji je uporediv sa ovim drugim rasponom koji si napisao.

Da me ne shvatiš pogrešno, te likove iz NS znam iz priče, tako da samo primećujem ovo oko raspona cena.

 

Dobro je da si @Zvezdo napisao kontakt na mestu gde si radio, tj. podelio svoje iskustvo u celosti. :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te derikože se odazivaju na nekoliko telefona.  Ima ih nekoliko u Srbiji. Konkretno ovaj što mi je malom odgovorio je napisao voice 60e i app connect 160e dakle 220e samo te dve opcije. (kod mene je sve drugo otključano) 

Beograd je mnogo skuplji nego Novi Sad  iako je nazovimo ista firma. Poslao sam SMS sa istim pitanjem i za 3 dana me je netko nazvao I rekao  100e voice  I valjda 200e app. Na kraju je bila neka cifra 350e kao da je u pitanju 350 dinara!  

Rekao sam da je to puno para i pitao šta ja dobivam  za to i koliko to traje.  

Odgovor je bio idi u ovlašćeni  pa pitaj koliko tamo košta. Rekao je da je to "ozbiljan posao" koji traje 3-4sata. I da im ostavim auto i oni me pozovu kada završe i istestiraju. Iskreno za te pare sam očekivao hotelsku sobu sa nekom sisatom dok oni rade ozbiljan posao! 

 

Ovaj lik je to završio za bukvalno 4minuta. 

Kaže ima taj fabrički program i sve je isto kao i u ovl servisu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je završio preko OBD konektora. Nikakvo flešovanje. Rastavljanje, plavi ili ne znam kakvi ekrani. 

Pogledao je koji kodovi nisu otključano i njih je otključao i to je to. Bukvalno par klikova. 

Ja sam očekivao rastavljanje lemljenje i vađenje čipova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, dranje gledajuci cifre navedene. Za par klikova zaista, a za softver ne bih da nagadjam da li je ili ne sa licencom (da bi opravdao tako visoku cenu), ali verovatno isti kao i kod tipa koji ti je sredio za tih 5min. 

No dobro, svako ceni koliko sta kosta, nase je da se povinujemo ili nadjemo drugo resenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...