Jump to content
FAS Goran
Alfa_brat1

Alfa Romeo 147 1.6 - zupčenje?

Recommended Posts

Pozdrav ljudi. Imam problem kada se stavi auto na dijagnostiku izbacuje gresku da se ne poklapaju senzor bregaste i senzor radilici. Majstor koji mi je stavljao auto na dijagnostiku rekao je da zupcenje nije dobro odradjeno. Auto upali lepo radi dobro ponekad se cudno ponasa kao da teze prima gas. Senzor bregaste nov stavljen i dalje izbacuje gresku. Cuo sam se sa drugim majstorom preporucen sa alfe on kaze da zupcenje nije dobro ne bi radio na leru okej. Inace autu je radjena generalna. Jel moguce da je do zupcenja? Da i auto trosi vise goriva nego obicno, sa 1500 ne mogu da predjem 100 km a vozim lagano bez naglog pritiskanja gasa.

U pitanju je alfa  147 1.6

 

 

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to dodje nekih ~10L na 100 km? Sto nije neuobicajena potrosnja za benzinca, pogotovo ako je po gradu...

 

Sto se zupcenja tice, slazem se da bi motor nemirno radio u leru da je lose uzupcen. A sta je resenje problema, ne bih znao... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor bregaste nov stavljen i posle toga i dalje izbacuje senzor bregaste i senzor radilice. Sa tim da mi je radio auto majstor koji nema puno iskustva a za alfe uopste nije imao iskustva. Kad me.zvao da je auto gotov ja sam otisao krenuo da palim auto auto je vergao 6,7 sekundi i onda tek upali nije mogao preko 3000 obrtaja i gubio je gas. Doveo sam majstora sa vise iskustva i odma.je rekao da zupcenje nije dobro. Posle.par dana kad sam preuzeo auto. Auto od tada pali dobro ali se desava to da se nenpoklapaju senzori. Posle sam saznao da je dolazio neki majstor i pokusao da ga uzupci ali opet nije dobro uzupcio. Zato sumnjam da je zupcenje upitanju posto sam saznao da auto ne moze da se uzupci bez posebnog alata. A taj majstor znam da nije imao alat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim prijavljuje senzor bregaste proveri prvo zupcenje. Prilicno sam siguran da nije lepo uzubljen i mislim da treba alat da bi se odradio kako treba

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim ga u ponedeljak u sirig kod sandija preporucilo mi ga je dosta ljudi.

Sad me jos zanima koliku stetu motoru moze da nanese ako nije dobro uzubljen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...