Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Od pre neki dan smo vlasnici ovog simpatičnog malog a velikog automobila.

Godište 2004., motor dizlo 1.9 sa nekih 101-im konjićem, oprema Dynamic po Eperu čini mi se.

 

Unutra je očuvana baš lepo, osim volana koji je onako, pomalo ima tragove korišćenja. Enterijer je prijatan, nebo čisto, gepek kao nov, kao da nije ništa voženo u njemu nikad osim osnovne opreme za automobil :o

Kilometraža na satu oko 195.000 km. Dobili smo 2 ključa, onaj sa tasterima je lepo očuvan, guma nigde nije ispucala, a ovaj drugi je kao nov. Te crne felne su baš očuvane, ali mi se iskreno ne sviđaju... Nikad nisam voleo crne felne, iako je sad to trend. Pa ako neko hoće da se menjamo za neke Fiatove fabričke neka kucka. 15 cola su.

 

Malo sam je vozio, nekih 2-3 kilometra, prvi utisak jako udobna. Motor nisam zapravo ni probao šta može i kako ide. Više utisaka naravno posle registracije. Juče prošla tehnički bez problema, osim što su me iskritikovali što je prljava spolja :(

 

Imam par pitanja za vas:

 

Koji set zupčastog i vodene pumpe da gledam (jedan kolega sa FLCS je rekao Dayco)

Koliko se kreću police gepeka ako znate

Kako da se ručica menjača malo lakše pomera, ova lepo upada u brzine ali njeno "šetanje" rukom levo desno ide ne baš glatko

Da li je fabrička muzika čistog tona, jer mi se čini da kod mene ima nekako tup zvuk, kao da fali srednjih i visokih (podesio sam na ekvilajzeru, nije do toga)

 

Evo i nekih slika sa oglasa, drugih nemam dok ne prodje sva papirologija, stoji na parkingu.

 

8bb842773e97-1920x1080.jpg17a3e0187492-1920x1080.jpg

64ef93a93816-1920x1080.jpg906c4530f30f-1920x1080.jpg2385d3aac7a6-1920x1080.jpg

661466ee9aab-1920x1080.jpgb299e981b06f-1920x1080.jpge44c75a6c8f1-1920x1080.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/24/2020 at 7:47 AM, Jurke said:

Koji set zupčastog i vodene pumpe da gledam (jedan kolega sa FLCS je rekao Dayco)

 

Slobodno Dayco. Pre su bili problematicni, ali od kada imaju taj neki kais sa silikonskim slojem (taj trazi) - nisam cuo da se niko zalio na dayco. I sam sam ga stavio.

Sem toga kombinuj skf, ina, conti, znas to i sam :)

 

Ps - cestitke na autu, lepo izgleda i ocuvano. Ona slika gde se vide patosnice nazad, cisto kao u dnevnoj sobi... :)

On 1/24/2020 at 7:47 AM, Jurke said:

Kako da se ručica menjača malo lakše pomera, ova lepo upada u brzine ali njeno "šetanje" rukom levo desno ide ne baš glatko

 

Birac brzina, verovatno. Skidanje pa podmazivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti komšo! ;)

Jeste uredno, žena je vozila pa je sve bez oštećenja. Baš je prijatno sedeti unutra.

 

Vidiš to za Dayco nisam znao, hvala na savetu.

A oko birača brzina to kad bude kod majstora, ako nije mnogo komplikovano. Mada možda je sve u redu, možda je za moj pojam teže.

Edited by Jurke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na shopingu, lepa Idea :) Meni je bila za razmatranje pre Punta, ali punto je presudilo, bio je jeftinjji. Taj 1.9 je raga i nema greske sa njim, samo redovno odrzavanje i mirna glava. 

Sto se tice police gepeka i 'sitnih delova' baci pogled na 'kupujem prodajem' tu vazda svasta iskace, eventualno cimni par otpada. 

Bas deluje odrzavano unutra, obzirom da je krem/bela (zavisno od ekrana sa kojeg gledam). 

 

U zdravlje da te sluzi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jurke

 

Nema šta, baš izgleda dobro unutra, verovatno su se potrudili posle uvoza, ali džabe sav trud ako dođe auto koji je uništen...dok kad je očuvaniji primerak u pitanju (kao ovaj) samo bljesne kad se očisti sve. B)

Čestitike na novom autu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala obojici!

 

Polica je oko 20-30 evra, rešićemo lako.

Mislim da ćemo se baciti na krojenje patosnica, pa da odnesemo da nam to lepo u nekoj tamnije sivoj nijansi iseku i opšiju. Posebno bismo to radili jer hoćemo nazad jednu veliku patosnicu, da bude i preko srednjeg tunela jer je nizak, pa može da se iskoristi i taj prostor.

Moram kupiti i gornju cev od filtera vazduha, vidim danas da je lepljen...

 

Moram proguglati koje fabričke felnice bi joj legle pa da skinem ove crne, da razbijem crnilo.

Naravno čim mi malo dozvoli vreme ima da ispoliram farove, malko su matirali pa da budu kao novi.

 

Evo koja još slika enterijera, sve mi se više sviđa:

 

 

IMG-9e50650ff020f5960feaac26f7abf2c2-V.jpg

IMG-19bd8a9c566b42b64033c23087af7452-V.jpg

IMG-aed6953dafda94dce6bde9a8ebb71019-V.jpg

IMG-d0ae4e3cc62a89f3b21474d07e893c6c-V.jpg

IMG-a4537adfe6a01bc988bc5f25da4444e8-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje, trenutno je 198.500 km, šta mislite o ovome, da li da radim veliki servis ili ne?

Ne baca mi se baš 200e ako je već odrađeno...

Prvog vlasnika u Srb nikako ne mogu dobiti da pitam jel on radio ili je to pre njega. Mada možda je i trgovačka laž, neko zalepio da samo stoji radi skuplje prodaje...

 

 

IMG_20200213_212441.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li imas ikakvu servisnu od njega ? Ako je nemac, ne znam da li moze preko AutoData-e da dobijes neke podatke o tome.

Da sam ja u tvojoj nedoumici, bio bih olaksan za tih 200e i mirniji za 800e+...

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ostavljam auto za sebe iole duzi vremenski period, ne bih razmisljao ni sekunde.

Ceka te, pa te ceka, 5 godina je neki uobicajen vremenski interval. Zasto bi onda rizikovao, a pitanje je sta je uopste na autu?

U price trgovaca, papire i nalepnice nikada ne verujem (na jedno uvo udje, na drugo izadje, gledam da me ne dekoncentrisu dok pokusavam da proverim sto vise mogu sam :D). Tek MOZDA ako se uz par dodatnih provera poklope neke stvari.

Da cestitam i ja na auticu, u zdravlju da se se vozi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno. Odradi to sto pre i uzivaj. Sta god prodavac rekao zaboravi, 99% je nepostenih.
U zdravlju sluzio auto.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važi ljudi, mislim da će i biti tako, nov set pa šta je tu je...

Mislio sam da se skine poklopac, pa ako stoji na kaišu INA oznaka, onda i ima rezona da je menjan, mada opet crv sumnje...

 

Samo još da mi Milutinac preko pp preporuči nekog poštenog majstora u NS ili okolini pa da se bacam u to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Jurke said:

skine poklopac, pa ako stoji na kaišu INA oznaka

bravo, dobar rezon! a i vizuelno provjeris stanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put malo dalje vožena, utisci pozitivni.

Tempomat radi lepo, ubrzava baš dobro, nisam zažalio što je 1.9 :)

Evokoja slika, malo je prljava, ima blata po putu:

 

 

IMG_20200215_105738.jpg

IMG_20200215_105750.jpg

IMG_20200215_105805.jpg

IMG_20200215_105837.jpg

IMG_20200215_105846.jpg

IMG_20200215_105855.jpg

IMG_20200215_105903.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...