Jump to content
FAS Goran
batakolestb

Fiat punto clasic 1.2 8v problem sa exide akumulatorom

Recommended Posts

Exide akumulator slabo drzi

Exide akumulator 44Ah u fiat punti clasic u zadnje vreme jako slabo drzi tj. posle par dana neaktivnosti jutros nije mogao da zavergla anlaser, mada svetla normalno rade kao i drugi potrosaci. Skinuo sam ga i stavio na punjac, neki intiligentni tas struja punjenja do 3.2A ne znam da li je to divoljno. Punjac ima opciju da puni normalno aku mulator ali i opciju punjenja za zimu verovatno da ga vise dopuni. Dok je bio nov punjac je uspevao da ga napuni do tog zimskog nivoa ali par zadnjih puta bez obzira koliko stoji na punjacu nije moglo. Da li to znaci da je akumulator gotov, jer i kuglica nikako da ispliva kao ranije, ili punjac nije dovoljan da ga napuni mada je ranije mogao. Akumulator je star 4 godine dva puta se skroz ispraznio u kolima, ali sam ga redovno dopunjavao na tri meseca jer uglavnom vozim po gradu. Posle punjenjenja par dana radi ok a onda ponovo problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 godine je dosta za akumulator...Moguće je da su neke ćelije smanjeni kapacitet...
Moj komša imao sličan problem i otišao kod električara ovaj mu nešto drndao po alternatoru i kaže sada je bolje... Ne zna objasni šta su radili...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle 24h punjenja napon za 4h opao sa 12,8 na 12,4v stavio ga u punta ,lepo upalio ali tako je bilo i prosli put. Nakon 5-6 dana stajanja napolju nije mogao da zavergla, ima napon ali nema tu startnu struju dovoljnu da zavrti anlaser. Sutra kupujem novi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kupuj najskuplje, traju kao i jeftini...
Gledaj tu udarnu struju da bude ok.
Ja na puntu imam već 4 godine najjeftiniji evo još će i ove sezone da izgura, pa da se ponovim ...
Kod mene 55ah, malko sam prepravio kućište da stane...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...