Jump to content
FAS Goran
nenadv1

Alfa Romeo MiTo 1.3 MJet - poklopac motora

Recommended Posts

Pozdrav drugari,

 

Zanima me da li neko moze da okaci sliku drzaca poklopca motora sa Fiatovog 1.3 dizel euro 5 motora. Kada sam kupio auto nisam primetio da mi fali, a niko koga sam pitao ne zna kako izgleda jer se retko kada desava da to autu fali pa niko ni ne obraca paznju. Radi se o gornjem desnom drzacu za plastiku na motoru. Obelezio sam sliku crvenom bojom. 

 

Unapred hvala.

Pozdrav.

 

alfa drzac.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nenadv1

Ako je u pitanju MY2013 i ako ti fali nosac u koji se srafi (ispod poklopca) - proverio sam ti u ePer za 1.3 ECOCF5, oznacen je pozicijom 3:

 

Untitledm.thumb.png.3f81a7dabc91559237c04426360b9221.png

 

Najbolje da proveris po svom VIN (disable-ovace neodgovarajuci), ali ako je deo iza 25.1.2013. odgovara jedino sa Punta MY2013:

 

Untitledm1.thumb.png.86a084db23d0490106a8a2f56c7fc3c2.png

 

Ako te mrzi da trazis po otpadima (a i pitanje je gde bi natrcao jer je relativno mlad auto), verovatno mozes da uzmes i kod ovlascenih, cena bi trebala da je cca 8 EUR po ePer.

 

Ako stariji MY (08 ili 11) i stariji SN nosaca, tu je bolja situacija jer odgovara sa vise starijih modela (takodje Euro 5) pa ces lakse naci na otpadu: 500L, Punto MY2012, Punto Evo...:

 

Untitledm3.thumb.png.4651a9bccf699667612059a79ea2906e.png

 

A ako trazis samo sraf koji ide preko poklopca, to ces bar lako naci. Mozes zamenski, mozes negde na otpadu posto ga ima bukvalno na desetinama modela, a kod ovlascenih kaze da je nov oko 1 EUR :lol: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) .

Posto nisi napisao, samo vodi racuna koji je auto MY (08, 11 ili 13).

Po ePer se razlikuju nosaci za prva dva i zadnji, videces sve i sam kada uneses svoj VIN.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si siguran u datum proizvodnje (a i to imas bukvalno u dan, u ePer), onda je verovatno MY11.

Ili ako hoces, posalji mi VIN na PM (da ne ostavljamo javno po forumu), pa cu ti proveriti Compatibility listu.

Ili ako nemas poverenja :lol: , unesi sam u ePer pa sacni ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao sam sada i ja na taj sajt i nasao. Jedno pitanje samo, sada vidim da treba auto da ima i pleh ispod ali su svi delovi precrtani. To znaci da ih oni nemaju na stanju ili da auto ne treba da ima pleh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je za tvoj pocetno unet VIN bilo koji deo disabled (siv ili precrtan, da ne mozes da kliknes na detalje) - nije fabricki predvidjen. Taj prikaz svih je napravljen ako se gleda uopsteno za model i tada postaju aktivni, ali onda citas Compatibility polje za MY i motorizaciju.

Isti slucaj sa susplehom i kod mene na MultiAir - kada sam kupovao auto, video sam da nema suspleh i racunao to u trosak (cak ima one plasticne zastite sa strane, na koje se kaci centralni deo suspleha). Taman sam hteo da krenem da trazim centralni deo, kada sam zavrsio pairologiju. Pogledam u ePer - cvrc, ne postoji za moju kosacicu :) . Padalo mi je na pamet da nesto budzim (imao sam ga i na prethodnom dizelu i definitivno je korisna stvar), ali sam od par ljudi mnogo kompetentnijih od mene dobio savet da ne zatvaram jer se benzinac mnogo vise greje. Znam da su recimo ovde na GP dizel budzili aftermarket suspleh za smesne pare.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si to nasao? Za Mito postoje startni model, MY11 i MY13.

Ili pod tim podrazumevas da je godiste tvog auta u ePer 2010.?

MY ti je skracenica za "Model Year", da ne kazem restyle ;)

Untitled55.thumb.png.ca07747e937ae0d8195fbc4e04927496.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...