Jump to content
FAS Goran
MarijanM

Fiat Sedici 4x4 1.9 MJet - lampica ulja sija par sekundi nakon startovanja

Recommended Posts

Zdravo na svima, nov sam na ovaj forum imam jedan problem molim vas za pomos, imam Fiat Sedici 1.9 multijet 4x4 2007 posledni par dana lampica ulja sija 20 sekundi nakon startovanje, i to nakon svako palenje to se desava, sta misite da je problem, imajte lep dan.

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo promeni filter ulja i probaj. Mislim da je stavljen los bez nepovratnog ventila. Ako to ne pomogne onda mora da se skida karter i krene redom, od sita uljne pumpe i nje same oa na dalje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, MS PK said:

Prvo promeni filter ulja i probaj. Mislim da je stavljen los bez nepovratnog ventila. Ako to ne pomogne onda mora da se skida karter i krene redom, od sita uljne pumpe i nje same oa na dalje

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

 

1 hour ago, MarijanM said:

Zdravo na svima, nov sam na ovaj forum imam jedan problem molim vas za pomos, imam Fiat Sedici 1.9 multijet 4x4 2007 posledni par dana lampica ulja sija 20 sekundi nakon startovanje, i to nakon svako palenje to se desava, sta misite da je problem, imajte lep dan.

Zamenite gumicu u karteru i sve ce biti ok... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ovde pametnih ima..sto je najgore ima stvarno pametnih koji ne vide sumu od drveta. Obavestava te da uradis servis ako vec nisi, a kada uradis  servis moras manuelno i da obrises "gresku tj obavestenje", i tako na svakih 15000km(meni se pali na 15h). Da imas neki problem gorela bi stalno, ili npr da ti nije dobra pumpa ulja onda bi gorela samo na leru kada je zagrajan itd .

Edited by raks88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo.

Tako treba pomoći... stručno i direktno u metu a ne kao ovde da se piše svasta. 

Gumice.... drva.... Suma

Znači lampica za ulje znači obaveštenje da treba uraditi servis i tačka! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliim da nisi u pravu uopste ali ajd budi pametan pa ce da vidimo sta ce kolega da napise na kraju :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8.1.2020. at 8:40 PM, bglion said:

Bravo.

Tako treba pomoći... stručno i direktno u metu a ne kao ovde da se piše svasta. 

Gumice.... drva.... Suma

Znači lampica za ulje znači obaveštenje da treba uraditi servis i tačka! 

Pa u ovom slucaju  znaci bas to, da mu se lampica drugacije ponasa znacilo bi nesto drugo. Ali obavestenje mora da se izbrise posebno, ja sam urdio servis na 14500km i uplaila mi se posle 500km pa sam opet morao da idem da mi poniste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih administratore da obrisu postove od ovog decka, posto mogu nekog da dovedu u zabludu.

Ako vec iznosis misljenje na forum bar se potrudi da imas pojma o cemu pricas, a ne da prozivas druge i jos ubedjujes kako si u pravu, a definitivno nisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Radojko aka @raks88. Posto nisi sto posto siguran u svoje tvrdnje, bilo bi bolje da nista ni ne govoris. Mozda ti mislis kako jesi siguran, ALI...to sto ti govoris donekle ima smisla, jeste tacno je da nekada treperenje lampice za ulje moze da ukaze na to da na bordu nije resetovana zadata kilometraza za promenu ulja.

 

Ali isto tako ovo oglasavanje lampice kod momka na Sedici-ju moze da ukazuje na to da je dotrajala gumica na uljanoj pumpi, sto je mnogo veci problem od treperenja lampice kao podsetnika za zamenu ulja.

I zato, bilo bi lepo da prvo proveris svoje tvrdnje, jer ne mozes 100% biti siguran da je to sto govoris - pod jedan, a pod dva - jer evo npr. mogao bi ovaj sada momak da uvazi tvoje tvrdnje a kaze "Ma jeste tamo jedan sa foruma mi je jedan rekao da to nije nista i da samo treba da mi se ugasi lampica" i da mu se vrlo brzo skaši motor zbog lošeg podmazivanja. I ko je onda kriv, mi koji mu govorimo da zameni gumicu ili ti koji si rekao da se eto samo ugasi neka lampica...?

 

Tako da ono...

 

 

@MarijanM - da li si radio nesto povodom problema?

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem nista ovde. U stvari ne moram da razumem, ja vas sve pozdravljam i naravno da necu vise doci na ovaj sajt, tako da ne morate nista da brisete. Ili nek decko vidi sta sam napisao posto je trazio pomoc, pa onda obrisite.

 

Usput, imam ovaj auto, vec mi se 3godine  ovo desava, upalis auto i lampica trepce 20sek i izgasi se. Pali mi se na 15h km(ako je podesen na 15h da upozorava). Jedom mi se uaplio pre servisa i 2 puta posle, zaborave da poniste ili mozda i ne moze da se ponisti dok se ne upali. Problem sa uljem se drugacije ispoljava kod ovog auta, ili stalno gori lampica, ili se pali samo na leru kad je zagrejan kad pumpa nije dobra itd.. i sad ne razumem ko treba da potvrdi moje tvrdnje kako ti kazes? Baba gatara? Bog? Serviser? (on jeste al to se ne vazi cim ti kazes da moram da budem sigurniji nego sto jesam)

 

 

Tako da ono..(sto bi ovaj gore napisao)..pozdrav svima ovde vise ne dolazim

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je reci...

- - - E druze, slazem se ovo oko gumice, ne bih da te navodim da pogresan trag ali pored toga proveri i da nije slucajno ostalo obavestenje za zamenu ulja.
 

A sasvim nesto drugo je da u sva svoja 3 posta na forumu imas takav stav kao da je samo tebe ovaj forum cekao da ti iznosis svoje misljenje, i to vrlo moguce pogresno. Da govoris kako ovde ima pametnih ili manje-pametnih...i ostalo.

Pa zato je i bolje da bude - Putuj Igumane i ne misli na... Bilo takvih na forumu i bice. Kap u moru...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/29/2019 at 1:58 PM, MarijanM said:

...imam jedan problem, imam Fiat Sedici 1.9 multijet 4x4 2007 posledni par dana lampica ulja sija 20 sekundi nakon startovanje...

 

3 hours ago, raks88 said:

Ja ne razumem nista ovde...

Usput, imam ovaj auto, vec mi se 3godine ovo desava, upalis auto i lampica trepce 20sek i izgasi se...

...

Problem sa uljem se drugacije ispoljava kod ovog auta, ili stalno gori lampica, ili se pali samo na leru kad je zagrejan kad pumpa nije dobra itd..

 

i sad ne razumem ko treba da potvrdi moje tvrdnje kako ti kazes? ...

 

Nadobudi, pročitaj opet, polako i sa razumevanjem.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na savetima, problem se resio, greska je u to sto kad se menjao ulje i kola nije bila stavjena na kompjuter, sad je sve u red pozdrav.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bi momci? Nemam ja problem sa vama, znam da sam odmah napao sve ovde, svestan sam toga. Prosto me nervira taj nas mentalitet balkanaca i pre svega Srba, mi sve znamo i mi smo najpametniji. Znaci nema veze sto je decko pitao i ja odgovorio na pitanje tacno i pomogao mu, to nije bitno, al je problem nastao kad sam ja rekao da ne treba ljudi da pisu ono sto ne znaju. 

Drug drago mi je da si resio problem, sreca da je lako resiv, kao sto sam ti i rekao, nece sam da ponisti upozorenje.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@raks88

 

Opusti se. :) 

Ljudi znaju za situaciju sa tom lampicom i znaju koliko ozbiljan problem može da se napravi ako se zanemari (jer eto sijala je samo par sekundi nakon startovanja motora). 

Zato su, iz najbolje namere da pomognu @MarijanM ukazali na to. Isto tako, i ti si hteo da pomogneš i naveo svoj stav.

 

Nikakav problem ne bi bio da nisi krenuo ostale da nazivaš ''pametnima'' i sl. jer eto nisu napisali isto što i ti. Nema potrebe za tim ''dodatkom''. Što kaže @Milutinac sve bi bilo ok da si rekao svoj stav, a bez potrebe (dodatka) da istovremeno pljuneš na druge ljude koji imaju drugačiji stav. I MarijanM je uneo dodatnu zabunu jer je pričao kako mu lampica sija 20 sekundi, a ti si pisao o tome kada lampica trepće (ne sija konstantno).

 

Bitno da je čovek rešio problem, kao i da se setio Foruma da napiše šta je bio problem jer će to pomoći svima koji budu čitali ovu temu, a i da svi znaju da mogu da budu dve stvari kao uzrok paljenja lampice. :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, raks88 said:

al je problem nastao kad sam ja rekao da ne treba ljudi da pisu ono sto ne znaju. 

 

 

Ne znas ni ti. I nisi mogao znati.

Odnosno znao si da moze biti samo da nije resetovan interval, a nisi znao da za isti simptom "lampice" moze da bude i mnogo ozbiljniji problem sa gumicom. Naveli smo oba. Jedan je eto ipak resio problem, i dobro je.

Pozdrav i tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MarijanM said:

Hvala svima na savetima, problem se resio, greska je u to sto kad se menjao ulje i kola nije bila stavjena na kompjuter, sad je sve u red pozdrav.  

Sacekaj  neki jaci jutarnji mraz.... Pa probaj još jednom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...