Jump to content
FAS Goran
Vladimir12

Lancia Nuova Delta - usmeravanje ventilacije/klapne klime

Recommended Posts

Pozdrav, 

 

Da li neko moze da mi pomogne oko ovog problema, ali u pitanju je Delta 2011. Vazduh kao da se rasipa negde ispod table, nije je moguce usmeriti bilo kako. Takodje konstantno se cuje cudan zvuk ispod table i ponekad kada se da kontak se cuje bas kao da neka klapna pokusava da se podesi. Da li moze neka preporuka ko to popravlja u Beogradu?

 

 

Hvala! 

 

 

Edited by neshaoct
izdvojeno u posebnu temu / popravljen YouTube link

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vladimir12

Problem sa motoricima klime/polomljenom prenosnom plastikom na njima/klapnom. To sto cujes treba da potraje 2-3 sekunde dok klapna ne dodje u krajnji (klapna recirkulacije) ili zadati polozaj. Sto se u tvom slucaju ne desava.

I po ovom pitanju je Delta=Nuova Bravo, a problematika je poznata jos sa Stila i njegove digitalne klime. Tako da ces sve potrebne informacije, mogucnosti popravke, cene, iskustva sa servisima naci u temi za koju ti ostavljam link ispod. A ovaj post cemo prebaciti u odgovarajuci podforum za Deltu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, bio kod Stefana. Resio mi je problem oko ventilacije, kaze upala je neka grancica kroz izduv za soferku i polomila klapne na usmerivacima. 9000 mi je naplatio uslugu. Zamenio je dva motorica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo epilog digitalne klime u mom slucaju, mislio sam da je problem kao i kod svih polugice i plastike koje su u sprezi izmedju motorcica i klapni pa sam se raspitivao za cene setova: Bogunovic 3150 din, Stojanov oko 3500 , Auto Italia ujedno i najskuplji 4000 din.

U medjuvremenu oterao auto kod auto elektricara i cekao da mi javi sta je potrebno od delova.

Do kraja dana mi javio da je auto zavrsen, odem da preuzmem pitam sta je bio problem, kaze crkao jedan motorcic, zamenio i sve savrseno radi.

Da napomenem da je kod mene duvalo toplo po celoj duzini soferke ali samo u toj poziciji, napred i u noge nije a u zadnju klupu je duvalo hladno.

Koji je tacno motorcic koji to regulise ne znam, rekao mi je da je donor Fiat Stilo i da je njegova pozicija negde ispod table ali da se uz malo muke moze zameniti bez skidanja cele table.

Sve me je kostalo 6000 din.

Izvinjavam se na malo duzem pisanju, ali s obzirom da se vecina pati sa ovim problemom, verujem da nekom moze biti od koristi.

 

Ovom prilikom se zahvaljujem kolegi  @Ivanu koji se ponudio za pomoc oko kupovine seta plasika kod Bogunovica posto ne salju brzom postom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...