Jump to content
FAS Goran
Šuma95

Fiat Nuova Croma - kondezuje vodu na prozorima

Recommended Posts

Ljudi pomagajte, croma 2008 godiste kondezuje vodu na staklima. Sta može da bude? 

Zamenio sam filter klime, zna li neko nesto o tome? 

 

 

Edited by neshaoct
preciziran naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti je klapna za cirkulaciju vazduha ispravna? 

 

Kod mene samo stavim na prvi crtu ventilator, duvanje na soferku, otborena klapna i ne magli uopste po gradskoj voznji. 

 

Na autoputu samo upalim bez da vrti ventilator nego sam pod brzinom auta uvlaci i ne magli. 

 

Prvo pogledaj da ti soferka nine prljava, uzmi prvo sredstvo za prozore obrisi, osusi i onda u prodavnici nadji gel za brijanje, ne penu nego gel, namazi soferku svuda unutra i obrisi. 

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, alfini0507 said:

Prebaci da uvlaci vazduh od spolja...

Onda nece da magli i kondezuje vodu? 

41 minutes ago, DraganUS said:

Da li ti je klapna za cirkulaciju vazduha ispravna? 

 

Kod mene samo stavim na prvi crtu ventilator, duvanje na soferku, otborena klapna i ne magli uopste po gradskoj voznji. 

 

Na autoputu samo upalim bez da vrti ventilator nego sam pod brzinom auta uvlaci i ne magli. 

 

Prvo pogledaj da ti soferka nine prljava, uzmi prvo sredstvo za prozore obrisi, osusi i onda u prodavnici nadji gel za brijanje, ne penu nego gel, namazi soferku svuda unutra i obrisi. 

Kako da proverim klapnu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti prebaci kao sto kolega kaze da uvlaci spoljni vazduh i prestace da kondezuje. Ako vrti unutrasnji posle par minuta kada je auto zagrejan krece kondezacija.Leti mozes da vrtis unutrasnji kada radi klima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je recirkulacija iskljucena (ne sija njena lampica, tj. uvlaci svez vazduh spolja), a opet ima vlage u autu - moze da bude vise stvari. Problem sa motoricem/prenosnom plastikom na motoricu/klapnom recirkulacije. Moguca opcija je i da pusta mali hladnjak. Takodje proveriti da nije zacepljen odvod klime (gumeno crevce koje ide iz kucista ventilacije u pod auta). Za zadnje 2 stvari, ukoliko je intenzivnije, moze da se desi da bude cak i mokar patos kod suvozaca.

Navodim ti samo potencijalne uzroke, ukoliko neki problem postoji - a nadam se da si samo zatvorio klapnu recirkulacije ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Ivan said:

Ako je recirkulacija iskljucena (ne sija njena lampica, tj. uvlaci svez vazduh spolja), a opet ima vlage u autu - moze da bude vise stvari. Problem sa motoricem/prenosnom plastikom na motoricu/klapnom recirkulacije. Moguca opcija je i da pusta mali hladnjak. Takodje proveriti da nije zacepljen odvod klime (gumeno crevce koje ide iz kucista ventilacije u pod auta). Za zadnje 2 stvari, ukoliko je intenzivnije, moze da se desi da bude cak i mokar patos kod suvozaca.

Navodim ti samo potencijalne uzroke, ukoliko neki problem postoji - a nadam se da si samo zatvorio klapnu recirkulacije ;) .

Sinoć sam ga vozio nekih 5,6 km i nista, nije maglio i kondezovao, videćemo na duze relacije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno ako je tako ;) , problem je najizrazeniji kada je vlazno vreme ili kada su velike temperaturne razlike tokom dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan imas li neku slicicu tog gumenog creva za odvod kondenza klime kako bih video gde je tacno pozicionirano? Takodje me interesuje kako je odradjen odvod vode ispod soferke kad npr pada kisa... Samo rupa u limu ili ima jos nesto?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, alfini0507 said:

@Ivan imas li neku slicicu tog gumenog creva za odvod kondenza klime kako bih video gde je tacno pozicionirano? Takodje me interesuje kako je odradjen odvod vode ispod soferke kad npr pada kisa... Samo rupa u limu ili ima jos nesto?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Ja ne znam gde se nalazi a i mene bi to zanimalo zato sto mi se čini da je predhodni vlasnik stavio sundjer ispod suvozačevih nogu ispod tapacira, tako da postoji mogućnost da i mene to muči 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, alfini0507 said:

@Ivan imas li neku slicicu tog gumenog creva za odvod kondenza klime

Znam za Stilo, posto sam ga ranije vozio :) - odmah ispod plasticne oplate kod nogu suvozaca, sa desne strane kucista ventilacije. U pitanju je crevce "L" oblika, koje iz plasticnog kucista ide u pod vozila:

 

20130805-180911-1409056109.thumb.jpg.5c056bfe11e1bd0976d192cd0a813565.jpg 20130805-1809321811588582.thumb.jpg.54305f0e5381d744ba2ba5bb93d938dc.jpg


Sad se setih, uz sve sto sam gore nabrojao - ako se redovno ne cisti, uzrok magljenja moze da bude i nakupljeno, vlazno djubre i lisce oko/ispod plasticne resetke brisaca, odakle se uvlaci spoljni vazduh. Kao i zacepljeni odvodi vode ispod soferke, zatim zacepljeni odvodi u donjem delu vrata, gepeka... Sve to lepo treba s vremena na vreme pretresti, videti kako izvlaci vodu i po potrebi ocistiti. Kada je sve kako treba i ispravno, u voznji ne sme da bude kondenza po staklima.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

U eLearn je komplet auto u paramparcad :) , sa gomilom procedura i svega ostalog... Ne znam sta ti tacno treba.

Imas slicnu temu oko odvoda kondenza klime za Stilo, ako ti nesto znaci, pogledaj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/48437-fiat-stilo-kondez-klime/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, najjeftinija "popravka" :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek prilikom duze voznje, kada je auto zagrejan ne bi smelo da magli. Pogotovo sto je zima neverovatno blaga i jos uvek nema nikakvih uslova za stvaranje kondenza u kabini, ako je sve ispravno (izuzev prva 2-3 min kada se tek udje).

Sa losijim vremenom moze da bude samo gora situacija. Ako se u duzoj voznji stvara kondenz, onda znaci da ili ne ulazi svez vazduh spolja (problem sa klapnom recirkulacije) ili da negde u kabini imas vlagu koja isparava kada se auto zagreje (nakupljeno djubre u odvodima vode, u gorem slucaju pusta mali hladnjak u kabini).

Proveri sve sto smo ti vec rekli iznad - da li klapna recirkulacije dobro otvara, da li negde imas zacepljene odvode vode (prljavstina i lisce u odvodnim kanalima ispod soferke, odvodi vode u donjem delu vrata i gepeka, eventualno odvod klime ako je koristis), da li je slucajno vlazan tepih kod suvozaca zbog malog hladnjaka... To sve lako mozes i sam, a banalno je za proveru.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.12.2019. at 12:37 PM, Šuma95 said:

Ljudi pomagajte, croma 2008 godiste kondezuje vodu na staklima. Sta može da bude? 

Zamenio sam filter klime, zna li neko nesto o tome? 

 

 

Imas ispod klime na levoj strani pahuljicu naslikanu nju upalis i nema magle i meni se to desava kodenzuje od klime pa zato magli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...