Jump to content
FAS Goran
djox

Fiat Marea 1.6 - dimenzije malog hladnjaka

Recommended Posts

Pozdrav narode.. U mojoj prethodnoj temi mogli ste čitati o tome kako je auto gubio vodu i da je sve rešeno blokadom malog hladnjaka.. Kako je sada hladnije vreme rešio sam da ga osposobim.

 

Kupio sam novi, odneo ga majstoru, majstor je provlaio da je hladnjak dobar a da cevi puštaju.. Kupio sam cevi i ne odgovaraju na moj hladnjak. Kupim nov mali hladnjak i ,cevi odgovaraju ali hladnjak ne može da udje skroz u ležište nisu iste veličine... Odem iz Šapca za Obrenovac, skine mi čovek na moje oči sa identičnog auta (samo drugo godište) i hladnjak i cevi, ponovo hladnjak ne može da stane.. A taj hladnjak sa otpada i nov iz delmaxa su identični i dimenzije i izgled. Da ne zaboravim u pitanju je Fiat Marea 1.6 16v 2001. restyling sa klimom i podizačima od opreme xD 

 

Ovako izgleda hladnjak iz mog auta JEDINI KOJI MOŽE DA STANE U LEŽIŠTE

 

hladnjak 001.jpghladnjak 002.jpghladnjak 003.jpg

 

Ovako izgleda ležište:

 

hladnjak 004.jpg

 

A ovako izgleda mali hladnjak iz Delmaxa i svih ostalih radnji i fabrički koji je skinut na otpadu:

 

hladnjak 005.jpg

 

Znači razlike su u dužini, širini, ulazu, obliku i cevima.. Mene zanima da li neko može da mi kaže gde ja mogu naći hladnjak kao moj, da napomenem meni trebaju samo cevi, ali kupiću i komplet ako treba.. I zanima me da li je moguće da je ugradjeno od nekog drugog auta u moj, u to sumnjam jer niko ne bi menjao i ležište ..

 

Krajnje bezazlen problem a mučim se već 20 dana.. 

Unapred hvala za bilo kakvu pomoć oko rešavanja ovog bizarnog problema.. 

Znaci da ponovim ako sam negde bio nejasan.. Mali hladnjak koji je bio u autu vec ne 'prima' ni jedne druge cevi sem onih koje su propišale (krivini pukle, ne na ulazu u mali hladnjak). A svaki hladnjak koji kupim ne prima takve cevi, vec samo 'svoje' tj druge koje sam takodje kupio, ali svaki drugi hladnjak ne moze da se ugradi jer ne ulazi u leziste kako treba.. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / preciziranje naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, djox said:

...da li je moguće da je ugradjeno od nekog drugog auta u moj, u to sumnjam jer niko ne bi menjao i ležište ..

Trebalo bi da može u ePER-u po broju šasije da se vidi svaki deo, pa tako i mali hladnjak:

- kataloški broj

- slike

- dimenzije

 

Čak i sa samo kataloškim brojem > ukucaš ga u Google i dobiješ gomilu slika tog dela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djox

Ako ja gledam pravu stvar izgleda da postoje dve različite verzije celog sistema, Valeo i Marelli u istom modelu i nose različite hladnjake. 

 

Screenshot_2019-12-08-11-42-52-597_com.android.chrome.thumb.jpg.46b529c1328a3704309c35f90ae27aba.jpg

 

Hladnjak za Marelli jedinicu: 46721967

Hladnjak za Valeo jedinicu: 71714180

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbacuje slike istih, ali na Valeo izbaci i po koju sliku hladnjaka kao sto je moj.. Znaci sada treba naci otpad gde ce ljudi znati sta trazim kad im kazem da je Valeo sistem.. Jedino kod Pedje, ali sumnjam da ce iko na ovoj planeti znati sta tacno trazim kad mu kazem trebaju mi cevi malog hladnjaka za Valeo sistem.. U svakom slucaju hvala!!! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima ili zna neki otpad gde imaju cevi za Valeo sistem grejanja neka mi javi.. Kontaktirao sam pola Srbije, ljude ili mrzi da skidaju samo zbog cevi ili nemaju takve.. Pedju smaram ceo dan nikako da mi proveri da li ima.. A ima 99%.. Tako da ako neko sa foruma radi delove i ima cevi ili moze da preporuci neki otpad neka pise.. Hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen.

Hvala @BGMilos apsolutno zasluzan za resavanje problema...

Na kraju sam nekako nasao cevi i to kod mene u Sapcu, a pola Srbije sam kontaktirao..

Cevi su od Multiple, ali isti je sistem pa odgovaraju i cevi i hladnjak.. Sada Marea konacno greje! AMIN.

 

Znaci nesto sto sam naucio da podelim sa vama. Fiat Marea do 2001. godine ima Marelli sistem grejanja (stari tip), a novi tip 2001. - 2002. (sa okruglim cajgerima) nebitno da li dizel ili benzin ima Valeo.  Za Multiplu nisam siguran jer i ona ima dva sistema.. :D 

Edited by djox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...