Jump to content
FAS Goran
AcaKs

VW Passat B6 2.0 TDI DSG - posle udara u rupu čuje se lupkanje u leru

Recommended Posts

Drugari, preksinoć bio do pumpe da nasipem gorivo u auto i udarim u rupu malo jače, nema štete na trapu kao ni na felnama i gumi ali od jutros primetio sam da kada auto radi na ler  čuje se kao neko lupkanje nekog lima, znači ne lupa jako već nežno i to ne non stop već na par sekundi pa stane i to samo dok je hladan auto. Šta može biti? Nije mi u blizini ni jedan servis a auto je neregistrovan.  

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada das gas ili ubacis u brzinu motor se nategne na nosacima, a kada se ugreje mirnije radi svaki motor, verovatno je popustila neka glupost, ali tesko je reci sta i da smo na licu mesta culi kako lupka, a ne ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam izgubio kupca zbog te "gluposti", drugar mi rece da je moguce da je zamajac, kupac me ubedjivao da je dizna i da je poravka preko 300e i da mu prodam za 4000e :rant:, dok moj komsija kaze da je mozda do kompresora klime i da treba otkaciti pk kais i onda videti sta se dogadja, meni je problem sto sam ja jednoruk i nisam sposoban za  takve vrste radova a druga stvar nisam ni neki preterani poznavalac mehanike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako da Bog da bude tako ali glava mi je ispunjena informacijama, u donjem delu motora se cuje, tako da mislim da nije dizna a i auto bi verovatno pusio na auspuhu a ovaj to ne cini, ide kao metak trunku dima ne izbaca lepo pali, kada se gasi auto nema uopste da trese, morace on na dizalicu da ga cika dr pogleda pa kako bude jbg sam sam kriv, posao da pokazem drugaru koji mrzi automatik vozila koliko nije u pravu i ne primetim rupu jer je bila puna sa vodom. Ovo mi je treci 2.0tdi dsg bmp ove godine i ni jedan nije imao ovaj zvuk. Hvala na info 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom primetio isto (1.9 tdi) al sam prilicno siguran da je neki lim ili tako nesto... Jednostavno je takav zvuk, javlja se samo ponekad i to na leru. Cim malo pipnem gas, ne cuje se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, sutra dolazi jedan sa majstorom da pogleda auto valjda će on znati da ustanovi šta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolazio mi jedan majstor, on sumnja na zamajac, kaže da mogu ovako da vozim dugo, naravno nemam u planu da to popravljam, skinuću cenu kupcu za tu intervenciju. Кoliko može da košta taj zamajac, menjač radi perfektno, pretpostavljam da bi samo on trebao da se popravi?

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se ni ja nadao tome ali eto. Interesantno mi je da se auto uopšte ne trese prilikom gašenja, samo taj zvuk udaranja pleka o plek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Nikola mjet said:

Zamajac od rupe?? Pa zamajac trpi 300-400nm a da ne istrpi rupu. Zamisli pri sudaru bi onda svaki zamajac automatski stradao. To je neka glupost i ne skidaj lovu za to.

Ja sad ne marim da ga pogledam u dvorištu, prvi koji dodje prodacu ga jer nemam više poverenja u to vozilo. Probaću da snimim neki video zapis, čisto da vidite o čemu se radi. Iskreno dao sam za njega 2.900e, sa carinom i troškovima izašao me par desetina evra više od 4k, tako da gledaću da budem na nuli, jel bi to bila fer ponuda šta vi mislite? Moj drug mi nudi zimske gume sa čeličnim felnama za 80e, mogao bih da prodam felne sa ovim gumama za nekih 350-400 a da spustim još malo cenu, mada mi je to nekako jajarski. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta je jajarski, ti gledas da zaradis, jedino ako se pogodis s nekim kog znas pa mu ponudis 2 opcije. Vidi ti oprugu na tom tocku, vidi da ne kaci zastitni lim iza diska o nesto i lezi pod njega pa lupkaj o sus da vidis dal ce se menjati i varirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj majstor reče da u tom zamajcu imaju dve opruge i da kada se auto ubaci u brzinu tada prestaje da se čuje taj zvuk zveckanja jer se te opruge nategnu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel prestane da se cuje kad ubacis u brzinu? Meni kad se cuje, cuje se i U brzini i "van" brzine. Opet ponavljam, na najmanji moguci dodir gasa zvuk prestaje, nesto slicno kao kad imas neki cvrcak u tabli koji iritira na leru. Zato sam ubedjen da je neka takva glupost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, prestane na dodir gasa i kada je u brzini, samo na leru radi tako. Kapiram i ja da on ne moze od rupe da strada to sam povezao jer se desilo par dana kasnije, auto je sasvim normalno radio sve do tada zato mi je cudno kako to odjednom da se dogodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...