Jump to content
FAS Goran
Aco

Alfa Romeo 147 1.9 JTD - hladan neće preko 2000 obrtaja

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam jedan problem sa alfom pa ako je neko ima slicno iskustvo dobro bi mi dosao savet.

 

E ovako stvari stoje, pre par dana jedno jutro upalim auto normalno, krenem da vozim 1,2,3 brzina ja stiskam gas on obrtaje nece preko 2000, ide kao mrtav konj, nema greske na kompu nista ne izbacuje, i tako na pola puta do posla kad je podigao radnu temeraturu on poceo normalno da vuce, ali opet nije to tih 100 % snage, lupam sada nekih 70%, turbina se cuje ali jedva (da skratim). Sledece jutro ista prica(inace u mesto kad je izbacen iz brzine dam pun gas dizu se obrtaji d0 4000 ali sporo jako, hladan). Odem kod majstora kad ono crkao onaj vakum sto otvara neki vazduh u turbu ako sam ga dobro razumeo, nista ja uzmem drugu polovnu turbinu, majstor zameni. E sad auto kad se ugreje ide kao blesav cuje se turbina normalno, lepi za sediste, ali opet hladan nece da ide, ide bolje nego sa starom turbinom ali opet nije to to, valjda ćete me razumeti u cemu je problem, sumnjam na protokomer, samo sto ne znam dali on tako moze da zeza. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja da se javim, uocio sam jos jedan problem oko ovoga, ujutru kad nece da vuce  hladan dam mu gas, preko 2000 obrtaja i jace izbacuje plavkast dim, tako i kad ga vozim hladnog , ali da napomenem samo od 2000 do 3000 ovrtaja se vidi plavkast dim iz aispuha a ide ko mrtav konj. E sad kad dostigne radnu temperaturu nema plavkastog dima, ide normalno, vuce kao lod. Desilo mi se sinoc da i kad se zagrejao nije hteo da ide normalno, stanem ugasim auto na par secundi upalim ga  krene normalno da vuce. Od zamene turbine sam presao 500 km nije potrosio nista ulja. 

Edited by Aco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze protokomer da zeza po pitanju vuce ali ne i po pitanju plavicastog dima.Kako motor radi tada kada nece da vuce,normalan zvuk? Kakve su dizne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno radi, nema nekih promena zvukova. Tako hladan na leru ne izbacuje nikakav dim,samo pod opterecenjem dok se vozi. Iskreno ne znam kakve su dizne, vidim da su bosh-ove,cak imam osecaj da mi je podigao potrosnju goriva.A sto se tice crnog dima, kad je zamenjena turbina bas malo ima crnog dima pod punim gasom, granicama normalne sto se tice vruc motor, a kad je hladan nema crnog dima samo taj plavicast 

Edited by Aco

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Aco said:

Druze rekao sam da ne znam u kakvom su stanju, nisam masina za ispitivanje dizni. Ako nisi od pomoci nema potrebe da komentarises. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protokomer mozes da izdzekas i da vidis kako ce auto vuci bez njega.Upalice check engine ali nista drugo sem toga se nece desiti.Plavi dim nije povezan sa njime ali probaj pa vidi da li ce se vuca vratiti.Izmeri korekciju dizni na dijagnostici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na drugom mestu vec ispod akumulatora.Moze da se proveri dijagnostikom na kojoj ce se videti trazena i dobijena smesa vazduha pa da se po tome zakljuci da li postoji neki problem sa kolicinom vazduha.Ne vidim ja ovde na snimku nesto dima,mada gledam na tabletu.Zamenite taj neispravni grejac jer imate nesagorelo gorivo koje dospeva u izduvni sistem i nepravilno sagorevanje smese u tom cilindru gde ne radi grejac kada je motor hladan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me opet, nasao sam u cemu je problem, uspeo sam doci do dzeka od protokomera, skinem ga i ide normalno, cim vratim onda po starom nece da vuce. Dali sme da se vozi tako jedno vreme dok ne uzmem drugi protokomer? 

Edited by Aco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu! Vozi opusteno i kada budes u mogucnosti kupi novi ili polovni,a dobar :D i promeni i grejac da imas smesu kako treba kada je hladan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na informacijama. Nasao sam polovan za 30e komplet sensor sa kucistem to cu da narucim posle NG, jer sam pukao 200e na turbinu, a idu praznici i sve pa bas nisam u mogucnosti sad da se rasipam toliko sa parama, ali resicu i taj grejac onda kad budem i sensor. Super ste drugari, sve najbolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne beri brigu...Mozes opusteno tako da vozis....Moj kolega je vozio 4 godine sa iskljucenim protokomerom :D...Znam pojedince koji ga nikada nisu ni zakacili nazad :D....U teoriji moze da se desi problem sa glavom zbog temperature sagorevanja u praksi ne znam nikoga kome se to desilo(sto ne znaci da nije,samo ja nikada nisam upoznao nekoga) jer ecu uzima neke referentne vrednosti kada je MAF iskljucen(Taman ako neko moze da mi objasni?)...Uzmes taj MAF za 30e,grejac za jos 10e i reseno.Taman zameni posle NG ili kada budes u mogucnosti.Eventualno ce sa iskljucenim ponekada malo vise da zadimi i mozda da za nijansu poveca potrosnju,tipa 0.5 lit

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da vozis opusteno koliko god ti treba kao i sto ti kaze kolega samo neces da imas prave performanse auta. Ici ce dobro i tako ali dosta bolje sa ispravnim a i manje ce trositi, malo manje :D Jel to inace za alfu protokomer 30eur ili je to neko prvo mesto gde si pitao? Znam da su za stila po 20eur

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo polovan protokomer I možda za nijansu radi bolje nego stari (npr. Na dijagnostici stari nikako nije hteo da ide preko 50-60 mg a tražena vrednost je npr 800mg,ovaj drugi polovan ide do 200mg) Tako da mislim da je nov protokomer bolja opcija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek bilo. Te bitnije stvari uvek uzimati nove, bar ja tako praktikujem.
Neke plastike i ostale gluposti moze polovno, naravno.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bezim od polovnih senzora,a maf je upravo to.Merac koji radi ili ne.Necu uzeti polovne diskove,delove trapa..itd...Nego da ne odvedemo temu u pogresnom smeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...