Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
mikitzca

Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 - M32 umesto M20 menjača?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Da li iskusniji mogu da mi kazu da li su menjaci m20 i m32 isti? Konkretno, da li M32 menjac moze da se ugradi u Grande iz naslova, odnosno 1.3 mjet 90 ks. To su menjaci sa 6 brzina. Ovo pitam zato sto je moj menjac M20 sazreo za reparaciju i sada vagam sta mo je ciniti a polovnih M20 na nekoliko poznatijih otpada nema, ukljucujuci Indjiju. Hvala unapred svakome ko ima ili zna bilo kakvu informaciju.

Pozdrav

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Ne vidim zasto ne bi moglo. Ja vozim pomenuti motor sa menjacem od 6 brzina fabricki. Jedino sto bi morao verovatno i zamajac sa setom kvacila da stavis, ali kad vec radis uradi sve kako valja :-)

I ja sam to isto mislio. Svuda se pominju sa znakom jednakosti tj kada se pise o jednom isto se aplikuje i na drugi. Medjutim juce me je covek kod koga sam nasao M32 koji je bio na 1.9 mjet ohladio kazavsi da su razliciti. Pretpostavljam da je zvono u pitanju a ne unutrasnji sklop te da iz tog razloga ne bi mogao da se uklopi. Inace, otisao je moj na reparaciju i kostace 250 evra.

Sa 1.9 je sigurno razlicit jer je jaci motor, u najmanju ruku zbog 'zvona' kako ga nazva, a sigurno zbog zamajca, lamele i drugog. Mozda koncepcijski jesu isti (ako uporedjujes iste motore sa razlicitim menjacima tipa M20/M32) ali sa veceg agregata mora sigurno biti robusniji u necemu. Mozda i ja gresim, no ajd da vidim imenjaka sta on kaze, g-din pola ePer, pola Bravo @Ivan :lol: