Jump to content
FAS Goran
rocket

Stilo jtd 85 kw, 3 vrata

Recommended Posts

Pozdrav drugari. Posle tri godine vozanja ovog auta aj i da ga predstavim u grupi koja mi je pomogla mnoge kvarove i gremline da resim.

 

U pitanju je Stilo 2002 jtd, 85 kw. Kada sam kupovao auto trazio sam prvo Alfu, ali u ponudi su bili sve sami krsevi. Krenuo sam na Stila kojeg pre nisam ni primecivao osim neke jarko zute primerke sa troje vrata. Nisam mogao da verujem da je sa 5 i sa 3 vrata isti auto, ovaj sa 5 je ruzan kao rumunski, elem hteo sam benzinca. Posle mesec dana trazenja i isprobavanja veeelikih krseva nadjoh jednog dizela koji je u poredjenju sa benzincem bio raketa! Da napomenem da mi nije jasno kada se cujes sa prodavcem koji ti kaze da je sve u fulu i dodjes da vidis auto, a ono samo sto ne gaji kokoske u njemu , ili je iste isterao iz auta cisto da ne uznemiravaju kupca. Na pitanje -pa sto mi nisi rekao da je u ovakvom stanju? Dobijate odgovor tipa-cuti,sklanja pogled, ma samo jedno dubinsko i 50 eura kod limara itd.

 

Posle par meseci nadjem na vracaru jedan crni jtd, malo iscukan od jadnih Beogradskih mini parking mesta u centru i izgreban kljucem preko vozackih vrata. Menjan i farban prednji branik,ali ide ko nevreme. Pazario ga ja za 2000 tada, sve radi. E, od kada sam ga uzeo do sada bilo je svasta.

Engine fault posle god dana i ostavi me na sred pancevackog mosta. Platim slep do majstora i majstor mi uzme koliko se secam 180 eura za kompjuter. Ja naivan i platim, sednem u auto, krenem kuci kad auto stane i isto engine fault. Zovem majstora, on dodje , jebe ale, njegov mehanicar me vozi kuci i u isto vreme mi prica kako ja to bolje da prodam,a on ce da mi nabavi corsu b itd, inace vidi se da je alkoholicar. Popravi se to, majstor kaze dizna otisla. ja ga pitam daj mi tog kompjuterasa koji je prvi put u univerzumu popravljao komp za jtd , a on kaze otisao je na put. Jos mi kaze da je rekao da mi odvale 450 eura. Ja prokuvao, vidim da me jebe, pesnica se skuplja i prodje mi kroz glavu da nemam para za odstetu za napad na radnom mestu i advokate. Mislim se jebi se pederu i tako to.

U pitanju je auto servis Ljubicic na Margiti u pancevu. Zaobilazite ga u sirokom luku, a gazdi cu kad tad da naplatim.

 

Elem, ide stilo kao blesav.Bivsi vlasnik ga odrzavao kod Gorana. Radio mu sledece

overbust ventil

zatvaranje egr

popravka vakum creva

granicnik pedale kvacila

plastika zupcastog kajisa

servis pumpe visokog pritiska

ciscenje rezeorvara

ciscenje pumpe rezeorvara

regulator pritiska goriva

overbust ventil

map senzor

prednji diskovi i plocice

Kod mene uradjeno:

veliki servis i redovni mali servisi

ta dizna tj navodni komp kod ovih gore pomenutih lopova

senzor radilice proslog leta

dopuna klime

stabilizatori i crevo za vodu koje je puklo

zamenjen kompresor klime jer je remenica usijala i istopila kajis

zamenjen i kajis

zamenjeni brisaci

kupljene nove letnje sineris tigar gume

zamenjen plivajuci zamajac, korpa kvacila, lamela i oba druk lezaja kod Gorana-cena? prava sitnica

 

ako sam nesto zaboravio , dodacu

sada mi cvrci kao sto sam napisao na forumu kada potopim gas u niskim obrtajima i danas mi je klaparao na semaforu kao da su serpe i lonci ispod motora

e, jos da dodam da je stavljen nosac motora od benzinca

da mi je separator uljanih para otpao i izgulio se na asfaltu pa sam zabio grlic od koka kola flase i stegao selnama

da me je neki matori udario u zadnji levi kraj u Resavskoj i preklinjao me da ne zovem muriju jer nema para

da me je neka budala udarila na parkingu u zadnji desni kraj

da mi je Goran rekao da mi je prednjica rasturena i da treba da menjam, a ne znam ni sta je to

da me je neka budala ocesala i ulubila na parkingu kod levog prednjeg fara

da sam jednom zakacio desni deo branika na ivicnjak i odvalio ga, ali uspesno vratio na mesto, jer stilo je kao da vozis formulu, a ne traktor

da je taj lik koji mi je vracao branik trebao i da mi zameni sijalice koje crkavaju kao lude i za koje vise nemam zivaca da menjam, platio liku, a on zamenio samo jednu koja je vec crkla jer je kineska iako sam mu ja dao osramovu

inace servis se zove Kosanic na margiti u Pancevu i osim ako ti ne treba za cepanje drva i unos uglja zaobilaziti u sirokom luku!

Prednji branik se ljusti jer je farban

 

u zadnje vreme trese volan kada kocim od 70 do 40 kmh, papucica kocnice ne trese, a nekada osetim da trese pri tim brzinama i kada vozim , pa se nadam da su samo gume ili felne krive.

zadnji put sam pre nekoliko dana hteo da isprobam da li je ispustio dusu i naterao sam ga na 193 kmh po gps-u, mogao je jos , ali nije bilo puta

 

sve u svemu: volim ovaj auto, ulozio bih jos para u njega, ali da me ne zajebavaju majstori

hteo sam i da ga chipujem i jos razmisljam o tome

hteo sam da sredjujem limariju i ovde na forumu sam dobio neke sugestije, medjutim kada sam zvao ljude rekli su mi da farba kosta skuplje od auta i da to ne radim

sto se tice kvarova od kada sam ja vlasnik, osim onog sa kompjuterom, sva resenja sam nasao ovde na forumu i ybog toga sam javno pohvalio ovaj forum

uskoro cu ubaciti i fotke, jer trenutno mislim da nemam ni jednu na kompu.

ajd uzdravlje, ako se setim jos nekog gremlina pisacu

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato što petoodvratnog smatras za Rumuna
Kad je Flex mogao da ulupa sve pare koje bi dao za novu Guliu i jedno 5-6 kg najfinije koke, plus 2-3 Ruskinje (one najskuplje) u svog Stila, sta je tebi problem da sredis to treskanje kad koci

Baci ođe pogled za tresku, ako vec nisi.
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43907-stilo-trese-pri-ko%C4%8Denju/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo JTD je tako robustan auto... A to vam je svima zato sto izbegavate druzenja na nekom skupu :) .

Znam gomilu i bivsih i sadasnjih Stilista, kuckamo se tu ko zna od kada, resavamo sve zivo, zezamo se, a nikako da neki nick-ovi dobiju lica ;) . One sa "nevidjenim" automobilima koji nisu cak ni castili za nove necu ni da pominjem :lol:, prepoznace se sami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je zato što petoodvratnog smatras za Rumuna
Kad je Flex mogao da ulupa sve pare koje bi dao za novu Guliu i jedno 5-6 kg najfinije koke, plus 2-3 Ruskinje (one najskuplje) u svog Stila, sta je tebi problem da sredis to treskanje kad koci

Baci ođe pogled za tresku, ako vec nisi.
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43907-stilo-trese-pri-ko%C4%8Denju/

Bolje da imam sina narkomana nego Stila. :D
Inace, nisam zavrsio sa ubacivanjem para. Stay tuned.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Ivan said:

Stilo JTD je tako robustan auto... A to vam je svima zato sto izbegavate druzenja na nekom skupu :) .

Znam gomilu i bivsih i sadasnjih Stilista, kuckamo se tu ko zna od kada, resavamo sve zivo, zezamo se, a nikako da neki nick-ovi dobiju lica ;) . One sa "nevidjenim" automobilima koji nisu cak ni castili za nove necu ni da pominjem :lol:, prepoznace se sami.

Da znas da sam nekoliko puta hteo da dođem, ali nisam imao vremena. Za sledeće okupljanje ima da napravim vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update

Trešenje je bilo od guma. Zamenjene prednje gume koje iako imaju dobru šaru nisu više nizašta. Tigar wintera su gume. Sa leve strane se čulo neko struganje, mislio sam da je ležaj, ali nije. Zamenjeni sileni napred i nazad, centriran trap i sad se ne čuje struganje. Pocrkale mi sve sijalice osim levog kratkog svetla i desne maglejke i ne mogu sad po ovoj hladnoći da ih menjam. Sijalice mi crkavaju na 6 meseci. Moram da nađem nekog majstora koji hoće da se zajebava sa tim ili da sačekam proleće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao vremena da odradim mali servis sam i oteram auto kod majstora. Kada sam dosao po auto vidim da je sipao seleniu 10w 40. Ja mu kazem da sam sve vreme sipao 5w 40, a on meni kaze da 10w ide u jtd. Reko idi u p.... m.......

Jedino sto sam primetio da okrene jos jednom, dvaput pre neko sto upali. Ranije je palio na jedan ipo okret

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...