Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
mihajlo

Fiat Nuova Croma - lupka preko sitnih neravnina

Recommended Posts

Pozdrav svima. Jedna nedoumica, naime kada vozim brze, pa preko neravnina, ne preko rupa, na primer spojevi, tj. cesljevi na mostovima i tome slicno, hoce da lupka i to kao da se cuje iz instrument table, ili negde kod brisaca, Ne mogu nikako da provalim kakav je to zvuk, nema veze sa trapom, ne oseca se na volanu. Ima li neko ideju sta bi to moglo biti? Da nisu mozda solje amortizera ili nesto u vezi njih?

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Najverovatnije jesu solje. Secam se davno kad sam imao problem na Multipli, majstoru sam identicno kao ti opisivao problem. Zvuk se ne javlja na rupama ili lezecim, vec kad je (da se tako izrazim) valovit asfalt ili kada postoje neke poprecne spojnice na puti. Cuje se kao neko kuckanje. Kod mene je tad ispretresan ceo trap da bi na kraju bila solja. Kod mene konkretno leva ali kod tebe ne mora da znaci, moze biti i desna.