Jump to content
FAS Goran
mihajlo

Fiat Nuova Croma - lupka preko sitnih neravnina

Recommended Posts

Pozdrav svima. Jedna nedoumica, naime kada vozim brze, pa preko neravnina, ne preko rupa, na primer spojevi, tj. cesljevi na mostovima i tome slicno, hoce da lupka i to kao da se cuje iz instrument table, ili negde kod brisaca, Ne mogu nikako da provalim kakav je to zvuk, nema veze sa trapom, ne oseca se na volanu. Ima li neko ideju sta bi to moglo biti? Da nisu mozda solje amortizera ili nesto u vezi njih?

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije jesu solje. Secam se davno kad sam imao problem na Multipli, majstoru sam identicno kao ti opisivao problem. Zvuk se ne javlja na rupama ili lezecim, vec kad je (da se tako izrazim) valovit asfalt ili kada postoje neke poprecne spojnice na puti. Cuje se kao neko kuckanje. Kod mene je tad ispretresan ceo trap da bi na kraju bila solja. Kod mene konkretno leva ali kod tebe ne mora da znaci, moze biti i desna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, drustvo. Pre izvesnog vremena sam se obratio za pomoc i savete u vezi solja. Obe solje zamenjene, jedna bila u fazi raspada, druga zrela za zamenu. Zamenio solje,kompletno sa lagerima ali se zveketanje i dalje cuje, a najvise na  autoputu, valjda zbog brzine. Zvuk dolazi iz instrument table,negde blizu dela sa soferkom. Na trapu sve u najboljem redu, auto od zamene solja se mnogo bolje ponasa nego pre. Po m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj i druge delove ogibljenja. Može da bude i od struktualnog oštećenja na karaseriji

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav, drustvo. Pre izvesnog vremena sam se obratio za pomoc i savete u vezi solja. Obe solje zamenjene, jedna bila u fazi raspada, druga zrela za zamenu. Zamenio solje,kompletno sa lagerima ali se zveketanje i dalje cuje, a najvise na  autoputu, valjda zbog brzine. Zvuk dolazi iz instrument table,negde blizu dela sa soferkom. Na trapu sve u najboljem redu, auto od zamene solja se mnogo bolje ponasa nego pre. Po m
Ali ne stalno, jel tako?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako. Nedefinisan zvuk,nije metal o metal,ne cuje se preko rupa, vec preko neravnina, recimo ponekad preko cesljeva na mostovima, autoputu itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrdni sofersajbnu iznutra ka spolja, desava se da se odlepi. Znam da ti zvuci glupo ali imao sam takvo iskustvo :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto i kod mene... Imam utisak kao da je negde iza instrument table, mozda malo nize... Kod mene je zvuk u fazonu kao odprilike neka matica koja se odsrafila pa upala negde u neki prostor i tu sad lupka

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverite koliko landara posuda od rashladne tečnosti. Ja sam moju učvrstio gumicama i izolir trakama, pa ću videti kad krenem po partizanskim putevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...