Jump to content
FAS Goran
Cosic

Zadnja vrata, ne radi automatsko zakljucavanje i podizaci

Recommended Posts

Pozdrav svima...u isto vreme su mi otkazali el podizaci stakala na zadnjim vratima kao i zakljucavanje na istim.....

U pitanju je Fiat Stilo 1.9 JTD sa petoro vrata.... verujem da je u pitanju samo da je otisao samo neki osigurac obzirom da je sve u istom trenutku prestalo da radi... ali nikako nisam uspeo da nadjem u dokumentaciji koji bi to osigurac mogao biti... da li je neko imao iskustva sa ovakvim problemom i da li mozda imate ideju koji osigurac je zaduzen za ovo?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri konektor na vratima. To mi liči da je problem u kontaktima jer ti istovremeno ne radi brava i podizaci. Mislim da nema posebnog osiguraca samo za ta vrata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao Branko... hvala na odgovoru... iskren da budem, nisam bas neki expert za to, pa ako bi mogao da mi malo detailjnije napises gde se nalazi taj konektor?

Jer je problem i u jednim i u drugim vratima pozadi, pa razmisljam ako se ti konektori nalaze u vratima, da moram da skidam tapacir na oba, nisam siguran da je to, jer je verovatno nesto sto je zajednicko i za jedna i za druga vrata pozadi.

Hvala:)

Edited by Cosic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konektori su ti izmedju vrata i karoserije, mada da je to sumnjivo je sto su otkazala oboje vrata pozadi. Da li si npr. probao podizace i sa samih zadnjih vrata ili samo sa glavnog prekidaca kod vozaca (da eliminisemo glavni prekidac u vozacim vratima)? Radi li ti zakljucavanje zadnjih vrata kada zakljucas na daljinac ili kljuc, radi li podizanje prozora preko daljinca?

Osiguraci samo za podizace (mada sumnjam da podizaci ne rade zbog toga) su ti odvojeni za leva i desna vrata, imas ovde uputstvo pa pogledaj detaljno: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blinka mi kilometar broj na tabli a centralno zaključavanje odjednom nigde ne radi...?.jeli oslabila baterija u ključu?

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Ivan said:

Konektori su ti izmedju vrata i karoserije, mada da je to sumnjivo je sto su otkazala oboje vrata pozadi. Da li si npr. probao podizace i sa samih zadnjih vrata ili samo sa glavnog prekidaca kod vozaca (da eliminisemo glavni prekidac u vozacim vratima)? Radi li ti zakljucavanje zadnjih vrata kada zakljucas na daljinac ili kljuc, radi li podizanje prozora preko daljinca?

Osiguraci samo za podizace (mada sumnjam da podizaci ne rade zbog toga) su ti odvojeni za leva i desna vrata, imas ovde uputstvo pa pogledaj detaljno: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

 

Podizace ne rade ni na glavnim vratima ni na zadnjim, a sto se zakljucavanja tice.. na daljinac ne rade..a bravu ni nemam na zadnjim vratima :D Na daljinac isto ne mogu stakla, ni nemam taj taster.
Razmisljam da nije povezano sa onom kutijom koja se nalazi ispod zadnjih sedista... nisam je nikad otvarao, da li ona upravlja radom celog tog sistema pozadi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Cosic said:

a sto se zakljucavanja tice.. na daljinac ne rade..a bravu ni nemam na zadnjim vratima :D Na daljinac isto ne mogu stakla, ni nemam taj taster.

Brava je centralna, tako da bi kljucem na vozacka vrata trebalo da zakljuca sva vrata.

Kada duze drzis dugme za zakljucavanje na daljincu, prozori se podizu. A na duze drzanje dugmeta za otkljucavanje, prozori se spustaju.

 

Evo upravo gledam eLearn seme za podizace. Od banalnog, za proveru imas rele T13 i osigurace F33 i F34 (od po 20A), koji napajaju centralnu jedinicu u gepeku (oznacena sa M63). Posto su ti otkazale sve komande za pozadi, prvo sumnjam na rele i centralnu jedinicu u gepeku. Konektori u vratima su ti oznaceni sa D35 i D36, ali je previse slucajno da na obe strane bude bas tu problem.

Sto se centralne brave tice, opet je tu ista centralna jedinica u gepeku, napajana preko osiguraca F36 od 20A. Ima tu i dosta druge komunikacije sa ostalim komandama i centralama, onda preko CAN magistrala, ali mi je nekako zajednicki sadrzalac za oba problema centrala u gepeku. Evo ispod i detaljnih sema (ovo sam samo u najkracem prepricao), pa pogledaj. Sigurno ce znaciti jos nekome ubuduce.

 

1. Podizaci zadnjih prozora

 

- opis i funkcionalni opis:

Untitled1.thumb.png.cde9cfbd8230958264b0efa7c56edd31.png Untitled3.thumb.png.88e108149ad557c8b69baa7048fa1222.png

 

- sema sistema:

Untitled4.thumb.jpg.f739f65185e351debfd6ec138ecf1c99.jpg Untitled44.thumb.jpg.fda036b28b6a9a79ca1f050db1676d24.jpg

 

- opis komponenti i njihov polozaj na vozilu:

Untitled46.thumb.jpg.47d179a591708e5af8448fbee7457291.jpg Untitled47.thumb.jpg.15bdbbf121d1843f5196e1c1ef2a1925.jpg

 

 

 

2. Centralna brava

 

- opis i funkcionalni opis:

Untitled5.thumb.png.6e43eb5e8f54abaa2403a76459badddb.png Untitled6.thumb.png.1124319c25bcdcb781214bdef25f8b66.png

 

- sema sistema:

Untitled54.thumb.jpg.09313c62996cafee6b7b5336e99ace68.jpg Untitled55.thumb.jpg.d8fe16612052683032c2571f5e146903.jpg

 

- opis komponenti i njihov polozaj na vozilu:

Untitled57.thumb.jpg.105b7bf47d715788074ba7563e882cdf.jpg Untitled58.thumb.jpg.0526fa8d4e2a5633c4b51cc3a1e4a348.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da tako funkcionise... hvala na informacijama i na pomoci...videcu da proverim ove stvari pa javljam sta sam uradio.. hvala puno na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...