Jump to content
FAS Goran
basadzija

K: antena i airbag centrala za Fiat Nuova Bravo

Recommended Posts

Kao sto naslov kaze treba mi antena sa sve kablom do radija i airbag centrala 51827585, ako ima neko nek se javi.

Pozdrav :D

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi Pedju u Indjiji, najjeftinije.

Sta je problem sa antenom? Proveri kroz servisni meni radija da li je povezana, a zatim i koji je napon prijema (treba da bude oko 2 do 3+ V). Proveri i da li je baza dobro zategnuta i da li ima masu na krovu (posto koaksijalni kabl pored radio signala vodi i "phantom supply", tj. 12V sa radija, za napajanje pojacivaca u bazi antene).

Ako vec kupujes, za samu antenu nemoj da bacas 20 EUR (koliko su trazili za Bravo) - apsolutno identicna je sa Stila za 500 kinti. Samo proveri da li je diht guma na bazi na krovu zdrava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokazuje nesto malo iznad 1V na radiju i pise open circuit, u BG hvata ponekad jednu ili dve stanice. Da li je i kabal isti kao na stilu do radija? Uzeo bih komplet u slucaju da je nesto oko kabla zeznuto mada ne verujem. Zvao sam Pedju, nema ni antenu ni centralu <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, basadzija said:

Pokazuje nesto malo iznad 1V na radiju i pise open circuit

Otvoreno kolo antene iz nekog razloga, treba proveriti sve sto sam ti rekao. Kada je sve OK, dijagnostika treba da ti pokaze "Short Circuit - OK" (ako je greska, dobija se upravo "Antenna - Open CCT" i "Short Circuit Fail").

Sto se tice samog voda, imas segment od radija do A stuba. Pa segment od A stuba do C stuba. I na kraju parce koje ide zajedno sa antenom. Tako da verujem da moze da se provuce i sa Stila.

Vidim da si iz BG, pa ako ti zatreba, imam kuci taj segment od radija do A stuba. Pa moze preko njega bez kupusanja da se prikaci antena, naslonis sraf za dotezanje baze antene na masu i proveris da li je do antene ili voda. Javi ako ti vrsi posao da ti dobacim.

Procitaj i ovu moju temu, imas sve do u detalje:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zaboravio sam da dodam, airbag centrala uglavnom moze i da se flesuje. Pa treba videti da li je povoljnije to ili uzeti drugu centalu.

Za Stilo nije bilo dileme :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unesi svoj VIN u ePer, nadji antenu i dobices Compatibility listu na koje sve modele ide ista takva. Znam da moze na jos prilicno njih, a naveo sam ti Stilo jer se gadjaju sa delovima za njega, a i jeftini su.

Za Bravo naplacuju neznanje, bila je oko 20 EUR, a isto to imas za 500 kinti, kao sto rekoh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim, nasao sam centralu za 30e i antenu sa celim kablom do radija za 1000 dinara.

Mozda sam mogao proci jeftinije ali stvarno ne mogu vise da zivkam ljude, izgleda je velika potraznja za antenama. 

Hvala na pomoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da apdejtujem situaciju:

 

Zamenjena antena , radiii.

 

Centrala takodje (cudno mi sad da gledam tablu a da ne svetli greska ali kontam da cu da se naviknem).

Sto se tice centrale moje misljenje je sledece: kad sam kupio auto pocela je da izbacuje gresku airbaga ali ne stalno i posle par dana je stajala stalno greska. Zamenjena centrala i sve bilo ok kratko vreme i opet poce da izbacuje gresku. U medjuvremenu se raspao spaner pk kaisa, nije dobro spanovao kais a te centrale su izuzetno osetljive na padove napona i otuda problem. Cak sam hteo akumulator da menjam jer je to mnogima resilo problem. Sad sve radi i nadam se da nece vise da zeza.

Uzgred ako nekom treba centrala za bravo 2 br 51827585 dajem je dzabe, znaci najverovatnije treba da se flesuje i sve ok. Zao mi da je bacim!

Hvala na pomoci i pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam po SN da li ta centrala ide jos na neki model, ako mozda nekome zatreba. Ali samo Bravo i samo prve verzije:

 

Untitledx.thumb.png.48a981b3dbebfa99b517db20191112b6.png

 

Tipicna prica za Zabare i elektroniku u prvim verzijama modela. Evo koliko je izmena samo za taj SN bilo za prve nepune 2 godine:

 

Untitledx2.thumb.png.86df6581ffa450473a2644e43cf80713.png

 

Hvala svakako za ponudu, a posto je dajes za dzabe onda mogu da prokomentrisem da treba videti koliko je sada flesovanje (ranije je bilo 40-70 EUR) i da li se vise isplati uzeti polovnu centralu. Npr. za Stilo je bila 800 dinara :lol: u Indjiji (ti kazes 30 EUR za Bravo), tako da je racunica jasna. Pogotovo sto iz vise slucajeva iz iskustva znam da na falicnoj i flesovanoj centrali opet moze da se ponovi problem, cak i kada je sve ostalo OK. I onda prica ispocetka.

Cisto jedan tip - cena za novu airbag centralu kod ovlascenih je svojevremeno za oba modela stajala na cca 500 EUR :blink:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

51873889 sam mislio da stavim kontajuci da su reseni ti problemi ali nisam mogao da nadjem centralu sa tim brojem.

Na Aliju je oko 200 kinti EEPROM programator :P ko hoce da se igra odlicna stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...