Jump to content
FAS Goran
Darkan1989

Fiat Grande Punto (Evo) - koliko ulja ide u menjač? / koje ulje u menjač?

Recommended Posts

Ma kupovao sam ulje za motor i uzeo paraflu da promenim i njega a pored antifriza bila Tutela. Samo sam pročitao transmision reko to je to, nisam zagledao, kada sam pogledao u cenu pao mi mrak i ništa više nisam video :shock::rofl:

Poručiću negde dva kila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/15/2022 at 10:44 PM, Ivan said:

Znaci verovatno manje od 10 EUR u Slodesu :D

Šalju li iz Slodesa ulje brzom poštom? Imaju li maloprodaju ili je svejedno odakle poručiŠ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Old school

Sto se maloprodaje tice, mislim da je samo u Borskoj. Ali distribuiraju dalje preprodavcima, koji imaju njihovo ime na deklaraciji.

Uvek sam kod njih kupovao licno, pa najbolje pozovi i pitaj kakva je situacija trenutno oko slanja.

Cak sam ranije i pazario za par drugara forumasa van BG (ako bih putovao na njihovu stranu, da ne placaju bez veze postarinu) - ali mi je nesto u malom mozgu i da su imali mogucnost slanja: https://slodes.rs/kontakt/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveriću,hvala :cheers:

 

...........

poslao sam im mejl

.............................

 

čekam odgovor pa se javim.........

Edited by Old school

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mejl nisu odgovorili pa sam juče zvao i poručio ( SLODES )

 

Ne sviđa mi se što je plaćanje avansno ali dobro.....

 

Tutela je oko 1250 RSD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla Tutela, spreman Schell, Paraflu i svi filteri, samo da uhvatim vremena da sve to promenim B)

 

p.s. I da očistim M. filter.........:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povedi samo racuna da bi trebalo da je ECT (Emissions Compatible Technology).

Na Shell sajtu mi kao preporuka za MultiAir stoji Helix HX7 ECT, Helix HX8 ECT i Helix Ultra ECT, sva 5-40 naravno.

Kod naseg Gorana vec 5. godinu sipamo HX7 ECT, sve fercera bez greske do sada, a trosi ga od 0.3 do 0.5 l na servisnom intervalu (zavisno od kilometraze i uslova voznje)

Isto ulje cesto nude i kod ovlascenih, kao pandan fabricki preporucenoj Seleniji KPE 5-40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ovlasceni su sipali Shell Helix HX7 ECT, ali u poslednje vreme petljaju sa Valvoline. 

Valvoline je kupio FAM Krusevac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da zamenim uje u menjaču (Fiat GP, 1,4). Dvoumim se između Petronas Tutele 75w85 koje je sintetika i Manol 75w85 koje je polusintetika (bar tako piše na etiketi). Postoji razlika u ceni. Oba ispunjavaju specifikaciju GL 4. Osim toga sme li se sintetika zameniti polusintetikom?

Hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš,ali nije preporučljivo.Moraš ga dibidus isprazniti i isprati da ne ostane ni trunka sintetike, pre dosipanja polusitetike.Previše posla.Ja to po PS,neko će ti možda reći i drugačije

Share this post


Link to post
Share on other sites
Planiram da zamenim uje u menjaču (Fiat GP, 1,4). Dvoumim se između Petronas Tutele 75w85 koje je sintetika i Manol 75w85 koje je polusintetika (bar tako piše na etiketi). Postoji razlika u ceni. Oba ispunjavaju specifikaciju GL 4. Osim toga sme li se sintetika zameniti polusintetikom?
Hvala.
 
Koliko to litara staje kad je bitna ta razlika u ceni?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, alfini0507 said:

Koliko to litara staje kad je bitna ta razlika u ceni?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

U pravu ste obojica. Za tu razliku u ceni i za punu sintetiku se ne isplati igrati se. Dakle, odoh u Slodes. Hvala, drugari.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, blingaro said:

Planiram da zamenim uje u menjaču (Fiat GP, 1,4). Dvoumim se između Petronas Tutele 75w85 koje je sintetika i Manol 75w85 koje je polusintetika (bar tako piše na etiketi). Postoji razlika u ceni. Oba ispunjavaju specifikaciju GL 4. Osim toga sme li se sintetika zameniti polusintetikom?

Hvala.

 

Sve na sintetickoj bazi se moze mesati. Mineralna i sinteticka ulja ne smeju. 

Ja konkretno u moj menjac sipao Fuchs 75w90 GL4, a preporuka jeste 75w90. Svakako, bitnija je prva cifra od druge. 

 

PS. Ne znam koja je razlika u ceni, ali 2l su u pitanju, a Tutela je odlicno ulje! 

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identicno razmisljam, nikada ne bih menjao preporuceno sinteticko ulje za polusintetiku. Razlika u ceni je smesna za dve bocice od litar. Pogotovo sto ce to biti samo jedan trosak na kompletan period posedovanja auta. Ili par stotina dinara razlike, na verovatno nekoliko godina.

Isao bih uvek minimalno na fabricku preporuku ili nesto bolje, a obicno dodam i Liqui Moly MOS2 aditiv koji je reda velicine 10 EUR za tubicu.

Postovani kolega pominje - Fusch su odlicna menjacka ulja, ako me staracko secanje ne vara bese Titanium Sintofluid FE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za kad ti to treba :D ?

 

PS: Ono kad pricaju dva matorca, jedan kaze: "Druzimo se vec toliko godina, a ja pojma nemam kako se ti zoves... Kako se bre stvarno ti ono zoves?"

Drugi kaze: "Aaaaaa... A za kad ti to treba?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, to niko ne spori, pa ko nam je ovde iz prve ruke pricao kako je nastajao Ford T...

Ali ova moja generacija je drugi esalon, polako ga sustizemo :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...