Jump to content
FAS Goran
DisplayName

Fiat Punto mk.2 - zaključavanje čepa rezervoara?

Recommended Posts

Uzeo sam auto pre dve nedelje, nisam jos ni sipao gorivo jos uvek jer je bio pun, ali ajde reko malopre da probam, kad sad ne umem da ga zakljucam, cak ne znam ni da li je prvi put bio zakljucan. Uglavnom samo ono cakce, okrecem kljuc, ali i dalje se moze otvoriti bez kljuca, ko zna kako ja to radim. Ne pomazu mi tutorijali niti sta. Ako moze nego ovde lepo postepeno korak po korak da mi objasni bio bih zahvalan. Znam da je malo zacudjujuce ali jbg, imam tek 17 godina, moji nikad nisu imali, nemam koga da pitam a plasim se iskreno za to mnogo me nervira.

 

 

Edited by neshaoct
preciziran naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite, necu vise da spamujem temu, ali ne znam koji moj, bukvalno uradim tako ali opet nece, okrecem i cakce i to cak ceo krug obrnem ali isti ishod, hvala svejedno, videcu da li znaju na pumpi. Da li ce da mu skodi ako ostane otkljucan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velika je verovatnoca da ti je cep da kazem neispravan, polomi se nesto unutra i ne zakljucava vise, mozes da ga vrtis do sutra, imas zamenske cepove, oko 1300 din su ili kupi polovan cep sa kljucem, oni su ti do 1000 din, zavisi gde nadjes
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako, pocinjem da mislim da ne radi. Jer ovakva je situacija, cep je izvadjen, kljuc u njemu je okrenut na levo, uglavim cep, okrenem na desno, cakne 2-3 put, drzim cep, okrenem kljuc na desno, izvadim kljuc. Onda pokusam da otvorim tako bez kljuca i otvori se bez problema. Sad se samo bojim da dok sam ovoliko put pokusavao nisam ostetio cep pa da mi se recimo ne poremeti ono za merenje goriva ili cak da mi gorivo ne ispari. (Verujem da je glupo ali zaista se ne razumem, imajte razumevanja, bas sam debil po pitanju toga).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono za merenje goriva je plovak i nalazi se na pumpi goriva koja je u rezervoaru i ne moze nista da se poremeti, a za isparenja ne brini, ne moze bas da ispari 10l tako lako
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/13/2019 at 11:01 PM, MiloshShomy said:

Velika je verovatnoca da ti je cep da kazem neispravan, polomi se nesto unutra i ne zakljucava vise, mozes da ga vrtis do sutra, imas zamenske cepove, oko 1300 din su ili kupi polovan cep sa kljucem, oni su ti do 1000 din, zavisi gde nadjes

Nov na pumpi 300 do 500 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DisplayName, drugar.. kod mene na pandu je sledeci sistem: kad se izvadi pistolj za punjenje, vrat te cijevi se zatvori i zadihtuje, znaci nemam cep sa zakljucavanjem. Mozda je tako i kod tebe.

Svakako ne brini za kradju goriva..ako neko to i uradi, prije ce probiti dno rezervoara :pirate:

 

@DisplayName, uh sori, nisam procitao pazljivo.. ti imas bravu na cep i to je cep koji se zakljucava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DisplayName Za ova kola najsigurnije sipanje manje količine goriva ako nemaš garažu.Ti čepovi sa ključem neznače ništa jer se bravica lako lomi,meni 2 puta skidali čep,drugi put su ga i zaključali.Tako da sam vratio fabrički bez bravice i soma dinara na pumpi sipam.Sad me zaobilaze :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ako vec ne moze da se zakljuca nije ni bitno, bitno mi je samo da li se dobro zatvara, a nadam se da se zatvara dobro jer ga zavijem, cakne par put i ostavim ga. Nece valjda da kradu, nije inflacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li se na ovakav sistem, dje se cijev rezorvoara otvara pistoljem, sipat gorivo iz bidona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...