Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo - Crevo kao zastita opruga

Recommended Posts

Treba mi mala pomoc...da li neko zna gde naci ili se mozda neko od kolega sa foruma i bavi takvim stvarima...

Treba mi crevo koje se navuce na opruge radi zastite. U nekim eibach setovima se dobija a ja eto nisam dobio. 

To bi trebao biti neki silikon ili tako nesto, da nije klasicno gumeno crevo...i zid creva ne bi trebao biti veci od 1mm.

 

Ovako to izgleda 

 

1544155228_6_hqdefault.thumb.jpg.ff411e8a5e02957edcd85d5771bbdd58.jpg

 

Vidi se crno navuceno...mada vidjao sam i providna ovakva

 

165631218.thumb.jpeg.d8fd61c7934bea2f3c4be1fcc9df3dff.jpeg

 

Da se naruci dodatno od eibacha - nema. 

Ono nesto i sto nalazim na oglasima i na guglu je max 12mm unutrasnji i 14mm spoljasnji fi. Ili valjda zbog ceste upotrebe unutrasnji 16 a spoljasnji 20 itd. Nikako bas da nadjem ono sto meni treba

A meni treba 13 ili 14...jer opruga mi je 13.3. I kazem da zid bude 1mm

 

Razlog - tacna amorta kao da mi je u jednom delu malo nazuljala oprugu a i bilo bi lepo da znam da su zasticene od spoljasnjih uticaja.

 

Ajd...dajte neki hint gde traziti ili ako se neko bavi ovom delatnoscu :)

 

 

@YUgisa - de kazi koju pametnu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Mijailović P. said:

Aj da probam ja. Šta veliš za termo bužir ...?
 

 

Da imao sam to na umu, to bi jako lepo obmotalo oprugu...ali bi mi trebao neki deblji...oni se zovu industrijski...a to ne mogu da nadjem. Gugl - slabo

 

 

Ima ovako nesto...ali je i cena bas zanimljiva :)

 

Screenshot_20191113-163954_Chrome.thumb.jpg.ee75e67d13951d9b76e058d8dd6bb8ff.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jevta - dobra stvar, ali daleko :D Kina...a ja to hocu da resavam vrlo uskoro, a i pri narucivanju vidim da je uglavnom za firme, jer je sve na mnogo vece kolicine nego sto meni treba, ali odlicna stvar, pogotovo sto je termo...

 

Elem...ostavljam ovde ako nekome bude trebalo...

 

Ono sto sam za sada uspeo.

Ova firma iz Indjije - FilKom se bavi proizvodjom silikonskih creva po meri i zelji. Zvao, rece mi covek da nije problem da mi odradi 3 metra i posalje, rece da ce resiti za dan - dva i poslati. Aj videcemo... :)

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta fali da se zuljaju :D Nije da ces cuti lupanje od motora :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim lupanje se odnosilo na opruge ne na motor :D Motor ravnomerno tandrce kao da mu crkla jedna svecica :D Sto nisi rekao da ti posaljem buzir kad ste vi na jugu Backe tako lose opremljeni :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

20191121_103729.jpg.fddadeec36d2b63649743f311aa5bc8e.thumb.jpg.0dc5d30fd9abf95bbca3605888022677.jpg

 

20191121_104241.thumb.jpg.1e60c04a7cb96f1364df7a79424066c0.jpg

 

Stiglo crevo. Deluje vrhunski. Za zeru veci fi od opruge i zid 1mm. Taman kako dodje u setu. Dodje...nekom drugom...meni ne <_< naravno

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...