Jump to content
FAS Goran
MarkoCusin

Lancia Nuova Delta 2.0 MJTD / 1.9 TT - šta umesto fabričkih amortizera sa elektronskom kontrolom?

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

 

Treba mi savet ili nečije iskustvo u vezi sa amortizerima. Naime u mojoj Delti su fabricki amortizeri sa elektronskom kontrolom. Takvi amortizeri nemaju svoje zamene, već se mogu kupiti samo originalni preko zvaničnog uvoznika, a cena jednog (a trebaju mi svih 4) je svega 80.000dinara. 
Da li imate savet? Sta raditi? Da li ugradjivati amortizere bez elektronike i onda traziti autoelektricara koji ce onemoguciti sport mod ili...

unapred zahvalan,

Marko

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se da su se ovde na forumu provlacila dva auta sa elektro amortima, tjst problemima sa njima.

 

Jedna Delta, cini mi se iz BiH, gde je bio neki problem sa elektronikom oko tih amorta i na kraju se ispostavilo da je neka zica bila u prekidu.

Jedna Vektra, gde je kolega razmatrao nabavku novih amorta iz Poljske po "podnosljivoj" ceni (posto je isto bilo tipa 800e komad kod nas), i gde je uradjena konverzija na obicne.

 

Valjalo bi procackati po forumu.

Iskreno, mislim da je sve osim konverzije na obicne amorte djavolski skupo - a moguce da je i to. Takva Delta je retkost kod nas (a i generalno), i verujem da od otpada nema vajde..

 

edit: evo vektre 

Mozda kolega @zunto moze da pomogne.

 

 

 

 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na većini Delti su ti amorti ja mislim. Opcija reparacije u Poljskoj je cca 160-170eur/kom

 

https://nagengast.pl/en/regeneration-of-shock-absorbers/    (info by kolega Verde)

 

Verujem da ovo može i neko kod nas ili bliže da uradi (u okolini, cro, bg, hun) ali ja još nisam našao.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I da, mislim da je opcija konverzije na obične najbolje rešenje za srpski džep a verujem da može s' obzirom da sam video da u Italiji spuštaju Delte i stavljaju 'sportske' amortizere... Sumnjam da takvi imaju žice  :)

 

Marko, svakako bi te zamolio da ne budeš lenj pa kad rešiš problem da podeliš ovde rešenje za koje si se opredelio. Kao što si došao po savet. 

btw, dobrodošao  :cheers:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne bih dao ni u ludilu ~1000e za reparirane amortizere, ma ni za nove , pogotovu za kola od 4-5000e. Sta mu to toliko posebno daju u normalnoj voznji da bi davao neko toliki novac? Dosta ljudi ima takva vozila i jos nisam cuo da je neko nesto radio u tom smeru. Ili je drugi polovan ili se radi konverzija na obicne.

Imao je@zrnke na astri,@zunto na vektri pa ce napisati i oni koju rec o tome.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam na Astri, i sad na Insigniji jos unapredjeniji sistem.

Na Astri sam menjao zadnje, dva polovna sam nasao u dobrom stanju i njih stavio, jer je cena novih isto bila neverovatna.

 

Na Astri je postojala opcija da se stave 4 klasična i dijagnostikom da se deaktivira sistem koji kontroliše stelujuce amortizere.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, MS PK said:

Ili je drugi polovan ili se radi konverzija

ti uradis konverziju na stilu i dobijes juga... :sofa::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/14/2019 at 3:07 PM, cika_kole said:
ti uradis konverziju na stilu i dobijes juga... dark_sofa.gifdefault_laugh.png


Pa i nije daleko od Juga ni ovako.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/13/2019 at 1:54 PM, MarkoCusin said:

Iskreno ja bih dao pare za tu reparaciju u Poljskoj, ako je to prava stvar. U suprotnom isao bih na obicne amortizere

 

I?

 

Jesi doneo neku odluku...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...