Jump to content
FAS Goran
sacekusha

Fiat Stilo JTD - naknadna ugradnja fabrički jačeg motora?

Recommended Posts

Pozdrav, imam stila karavan 2003g i stvarno mi je odlično auto več 3 godine ali ima problem koji nemogu da rješim, ponekad neće da upali jednostavno, neovisno topal hladan, možeš verglat dok bateriju ne isprazniš i ništa, najbolje pustit ga i vratit se za pola sata i eto upali.

Bacao je grešku za senzor položaja koljenastog vratila, zamjenio oba dva kod mehaničara ljepo me oderao za ruke, i opet isti biiip... 

Pa sam razmišljao da odem do slovenije i uzmem fiat stila ima ih već od 500€ i da ga koristim za djelove, uzmem s njega centralinu itd itd.... 

Kako ide po pitanju kompatibilnosti tih modela?  Ja imam onaj najslabiji 1.9 jtd 80ks, jel mogu jači motor jednostavno da šibnem unutra, ili centralina jel paše svima kako to ako netko zna da mene amatera prosvjetli malo

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sacekusha

 

Prvo mi pada na pamet da stavljanje jačeg JTD-a u tvoj, znači ne samo drugi motor (plus interkuler jer ga tvoj sada nema, plus i turbo sa tog jačeg, plus drugi ECU sa sve kontakt bravom, plus senzori MAP/MAF), nego i menjač sa tog jačeg...pa sve do bušenja rešetke u prednjem braniku (sa vozačeve strane ako se dobro sećam) kako bi se interkuler hladio...plus i bušenje druge rešetke u prednjem braniku (sa suvozačeve strane) za hlađenje drugog interkulera kojeg imaju one verzije 1.9 MJet sa 140/150 konja. Mis'im, najmanji problem je srediti to sa rešetkama :D, ali hoću samo da kažem da ima tu dosta posla jer je taj JTD od 80 konja u Stilu baš uštrojen za sve...

 

Dopisaće verovatno još neko i druge stvari...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta znači ni mjenjači im nisu isti? Još samo kaži da i podvozje moram mjenjat :P

 

No jebeš swap to pitam kao eventualnu opciju, najviše bi volio rješit problem fantomski koji imam sa paljenjem, i ovih 80ks mi je ok, auto ima samo nekih 140.000km, uzeo ga kad je imao 100k :P Vj i mašinerija bolja od tog dizela sa 300k kojeg bi dopeljao iz slovenije. Nego to šta meni kažu ''probaj centralinu zamjenit'', znači trebo bi da tražim isti model ko moj, ne neke druge snage za taj dio mu ukrast, (gdje god se nalazio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...