Jump to content
FAS Goran
Denis891

Fiat Punto mk.2 1.9D - luft u difrencijalu i menjaču

Recommended Posts

Pozz drugari

Zanima me dali se nekako moze resiti luft u difrencijalu menjaca bez skidanja istog

Lupa mi kad pustam kvacilo u prvoj drugoj i trecoj i sad je poceo da lupka i po rupama verovatno jer ima lufta u poluosovinama i cuje se neko zveckanje

Nisu krstevi

Da li moze neki aditiv da smanji taj luft ili mora drugi menjac?

 

 

Edited by neshaoct
preciziran naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/11/2019 at 8:12 PM, Goran Zemun said:

Javite se.... Resicemo... 

poz gorane, meni je brzinski pogledao majstor kod kog sam menjao set kvacila zbog cega mi i nakon izmene seta vibriraju tockovi kada krecem prvom i u rikverc sa malim gasom ili posebno ako krecem samona kvacilo, i da vidi zasto mi ima zvuk "cak" kad nakon promene brzine u voznji pustim kvacilo zacuje se da cakne, lupne...i utvrdio da poluosovina na samom ulazu u menjac ima luft gore dole i levo desno kad se cima rukom, auto je bio na dizalici, e sad nije da ne verujem njemu ali volim cuti misljenje nekog ko je imao to iskustvo...jel je to skup i komplikovan kvar, i moze li biti da nije do lufta u diferencijalu, nego da je to zbog tih krstova...i dal je moguce da mi zbog toga trese kad polazim prvom i u rikverc??? :/ hvala

Edited by strahinja987

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, strahinja987 said:

poz gorane, meni je brzinski pogledao majstor kod kog sam menjao set kvacila zbog cega mi i nakon izmene seta vibriraju tockovi kada krecem prvom i u rikverc sa malim gasom ili posebno ako krecem samona kvacilo, i da vidi zasto mi ima zvuk "cak" kad nakon promene brzine u voznji pustim kvacilo zacuje se da cakne, lupne...i utvrdio da poluosovina na samom ulazu u menjac ima luft gore dole i levo desno kad se cima rukom, auto je bio na dizalici, e sad nije da ne verujem njemu ali volim cuti misljenje nekog ko je imao to iskustvo...jel je to skup i komplikovan kvar, i moze li biti da nije do lufta u diferencijalu, nego da je to zbog tih krstova...i dal je moguce da mi zbog toga trese kad polazim prvom i u rikverc??? :/ hvala

Taj zvuk koji imate moze biti da dolazi iz diferencijala, ali mislim da tresenje nema veze sa njim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Goran Zemun said:

Taj zvuk koji imate moze biti da dolazi iz diferencijala, ali mislim da tresenje nema veze sa njim. 

Hvala, a eventualno zbog poluosovine, tj krsta ili sta vec, mozda zato treska pri polasku? Bas sam gledao kako vibriraju tockovi dok polako krece pustajuci samo kvacilo lagano...sme li uopste biti luft u tom delu gde poluosovina ulazi u menjac, znaci rukom uhvatim onu budzu gde je krst i cimam gore dole i mogu je pomerati..

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, strahinja987 said:

 

Sad sam dobio info da su verovatno TRKACI u diferenciju razlog vibriranja tockova pri polasku, i lufta koji poluosovina ima na ulasku u menjac...jel to realno?

Edited by strahinja987

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, strahinja987 said:

Sad sam dobio info da su verovatno TRKACI u diferenciju razlog vibriranja tockova pri polasku, i lufta koji poluosovina ima na ulasku u menjac...jel to realno?

Obicno ne prave takav problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Goran Zemun said:

Obicno ne prave takav problem. 

Hvala gorane svakako...sta ti mislis sta je tu problem, set kvacila nov, a pri kretanju samo pustajuci kvacilo tockovi vibriraju i to se vidi i oseca...u voznji sve ok, samo te vibracije pri polasku i zvuk kao da tupne nesto cakne u momentu kad pustim kvacilo pri kretanju ....ako stignes napisi tvoje misljenje, sta da gledamo! Veliko hvala, dosao bi kod tebe ali sam mng daleko! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, strahinja987 said:

Hvala gorane svakako...sta ti mislis sta je tu problem, set kvacila nov, a pri kretanju samo pustajuci kvacilo tockovi vibriraju i to se vidi i oseca...u voznji sve ok, samo te vibracije pri polasku i zvuk kao da tupne nesto cakne u momentu kad pustim kvacilo pri kretanju ....ako stignes napisi tvoje misljenje, sta da gledamo! Veliko hvala, dosao bi kod tebe ali sam mng daleko! 

Mislim da sa tim tresenjem najvise ima veze set kvacila i zamajac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Goran Zemun said:

Mislim da sa tim tresenjem najvise ima veze set kvacila i zamajac. 

Znaci los set sam kupio...inace 1.2 8v mi je motor ,fixni zamajac , pa nista, hvala, videcu po majstorima da detaljno pogledaju jer ovo  mi bas kvari ugodjaj u voznji....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, strahinja987 said:

Znaci los set sam kupio...inace 1.2 8v mi je motor ,fixni zamajac , pa nista, hvala, videcu po majstorima da detaljno pogledaju jer ovo  mi bas kvari ugodjaj u voznji....

To sto je zamajac fiksni ne znaci da nije kriv... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Goran Zemun said:

To sto je zamajac fiksni ne znaci da nije kriv... 

Verujem da je moguce, ali mene buni na dizalici taj luft koji imaju poluosovine na ulasku u diferencijal pa ih mogu klimati rukom gore dole, i sto se prednji tockovi stresaju dok krecem bez gasa samo pustajuci kvacilo...ove simptome osecam nakon zamene seta kvacila, stavih luk ali eto nisam zadovoljan a resen sam istraziti jel los set, zamajac, poluosovine, diferencijal...a majstori ovde su povrsni pa volim cuti iskustva kolega! Hvala jos jednom 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Gorane, imam problem na autu rucica menjaca trese pri pustanju gasa u trecoj brzini i u cetvrtoj pri dodavanju gasa. U toku voznje dobijem vibracije kao podrhtavanje karoserije motora i kad zaustavim auto te vibracije su i dalje prisutne. Kad se desi podrhtavanje drzim kvacilo i dodajem gas auto kao da hoce da krene. Kad ugasim auto i upalim sa kvacilom vibracije su prisutne i dalje tek kad upalim auto bez kvacila vibracije nestaju dok se opet ne pojave. Menjao sam krstove na poluosovinama ali nista nisam dobio time, ima blagi luft u poluosovinama. Hvala na odgovoru. U pitanju je Alfa romeo 159 1.9 150ks

Edited by Nikolaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...