Jump to content
FAS Goran
kozzz

Lancia Delta 1.4 TJet 120 - ne radi daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Tako sam ga kupio, dobio sam 2 kljuca, jedan bez daljinca i skakavca i drugi sa.

Manuelno radi normalno, zakljucava i otkljucava.

Bateriju sam promenio, opet nista.

Pomoc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi ni jedno dugme?

 

Meni nije radilo SAMO otkljucavanje. Otvorio sam kljuc, i na samoj plocici prelemio kontakte sa chipom, i od tada sve radi kao podmazano...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi nista, otvorio sam ga i ja, bilo malo prasine na plastikama ali ne i unutra gde je ploca... sve mi izgleda cisto unutra, kontakti izgledaju dobro...

ti si prelemio kontakte na onom crnom najvecem cipu, skinuo ga skroz i ponovo vratio i posle je kljuc proradio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda probati sa skidanjem klema, svojevrsni reset kad zaglupi...
U svakom slučaju provera preko dijagnostike da li je prijavljen.
Ako upšte radi, ne znam da li ima neki indikator ma ključu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakav indikator.

Da naravno, pali i rucno otkljucava-zakjlucava, sve normalno, samo daljinac ne radi. Nisam siguran da li otvara gepek, odmah proveravam pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm evo sad je proradio.. jako cudno.. treba da stiskam 40-50 puta da proradi jednom... nesto tu nije u redu.  Samo gepek i otkljucavanje rade a zakljucavanje nece... verovatno i kod mene treba da se preleme ti kontakti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm, da kojim slucajem nije 'prekidac' u smislu dugmenceta problem (ne pritiska bateriju) ili radi pod odredjenim 'uglom/jacinom stiska/pozicijom stiska' ? Mozda onda samo kuciste prepakuj.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga sad nece vise, uopste ne reaguje vise... izgleda ca cu morati kod kljucara da ga popravi. Ima li neko ideju koliko bi kostala reparacija ili potpuno nova kopija kljuca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

očekuješ 50-60€ ako je čip sa kôdom u redu i može da se presadi. Ako bude i skidanje kôda sa brave...  90-120€ zavisno od majstora i toga koji model ključa odabereš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, kozzz said:

ne radi nista, otvorio sam ga i ja, bilo malo prasine na plastikama ali ne i unutra gde je ploca... sve mi izgleda cisto unutra, kontakti izgledaju dobro...

ti si prelemio kontakte na onom crnom najvecem cipu, skinuo ga skroz i ponovo vratio i posle je kljuc proradio?

Nisam nista skidao. Bukvalno taj najveci crni cip, samo sam lemilicom malo 'pecnuo' kontakte i malo jos stavio kalema, i od tada mi radi bez greske. Ovo sto ti opisujes (da malo hoce, malo nece) bas ukazuje na isti problem.

 

Nemoj ni slucajno za takvu glupost placati nekom. Probaj to prvo, ako ne resi, onda kod kljucara... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat ... evo ga danas opet je hteo par puta... probacu tvoj prdlog, mada su ti kontakti jakooo sitni, nisam siguran da mogu sa mojom lemilicom. Treba specijalna lemilica za ovako pipljive svari jel?

Ja imam ovu iz Lidl-a:

 

dfdfdfdfe.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05/11/2019 at 6:35 PM, kozzz said:

Samo gepek i otkljucavanje rade a zakljucavanje nece...

A reci mi kada su ti u testiranju u jednom trenutku komande radile - probao si sa kompletno sklopljenim kljucem (sa oklopom i dugmicima) ili ne?

Pitam te, jer sam imao slucaj da se na daljincu malo pojeo gumeni pipak sa donje strane dugmica. I nije radilo samo zakljucavanje (isto kao kod tebe), tj. ti osetis "klik" pod prstom, ali komanda ne reaguje. Odnosno, radilo je funkcionalno, ali ne na "klik" kao druga dva, nego si morao da stisnes to jedno dugme za zakljucavanje kao sivonja :) . Reseno prostom zamenom gumenih dugmica, radi kao satic, ti fabricki su bas gumirani i skloni habanju. 

Moj predlog je da skines samo masku kljuca i pritisnes kroz one 3 rupice sve mikroprekidace cackalicom, hemijskom i proveris njihov rad... Cisto da tu glupost izbacis iz price, pa ako nije nista banalno, kreni sa lemilicom. Ako jeste, super, resava se za cca 75 din :) :

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako dodje do popravke, izguglaj servis Koya Elektronik. Njihov radnik Sima je bio na forumu ranije, sada ga nema. Rade reparaciju elektronike i ako ne uspeju, ne naplate. Takodje rade uparivanje kljuceva sa centralom, kopije kljuceva, muziku, alarme itd. NAlaze se u maloj ulici upravno na Dimitrija Tucovica u BGu. Meni su radili kljuc za libru, mogi kljucari donose kod njih elektroniku od kljuca, a naplate skuplje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kozzz

 

Možeš da pališ auto jer taj kod nema veze sa kodom za daljinsko zaključavanje/otključavanje.

Imaš li kod karticu dobijenu uz auto? Ako imaš, najlakše i najbezbolnije po džep je da odeš u neki od servisa gde imaju originalnu Fiat dijagnostiku, da ti ponovo prijave taj ključ na kojem više komande ne rade. Ako i nemaš tu karticu, opet je najbolje da odeš u taj servis, samo ćeš morati da im platiš da ti prvo iščitaju taj kod.

 

Imao sam isti problem na Stilu.

Sve rešeno ponovim prijavljivanjem ključa (prvo se odjave svi, pa se onda prijave svi). Dogodi se da se ''zaglupi'', naročito to kod tebe može biti slučaj jer si već probao sve ''hardverske cake'' bez rezultata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...