Jump to content
FAS Goran
emil

Zamena hladnjaka rashladne tecnosti i klime i ventilatora

Recommended Posts

Hladnjak klime mi je zkroz korodirao i deformisao ali interesantno je da hladi jos uvek. Hladnjak rashladne tecnosti mi curi a plastika ventilatora je pukla. Sve to zbog nosaca hladnjaka koje je iztrulio pa su "spali" hladnjaci a i predjenih 360kkm sto je izdeformisalo pera i sad se ili krune ili prekrivaju hladnjak ne dajuci da vazduh prolazi izmedju hladnjaka.

Kupio sam nove hladnjake i polovan ventilator da zamenim.

Zamena hladnjaka rashladne tecnosti mi je manji problem, ali me brine zamena hladnjaka klime. Punjenje mi naravno ne gine posle, sto je i normalno, ali me zanima da kad budem skidao creva od klime kod hladnjaka, da li je pritisak jako velik i da li ce mi izaci samo gas ili i ulje? Ne bih da sve zamastim sa uljem od kompresora koji je pored toga verovatno i pod pritiskom.

Takodje, da li postoje neki dihtunzi sa spojeve hladnjaka klime i cevi klime ili najbolje da koristim onaj crveni zaptivni silikon ili ne treba nikakav zaptivac nego samo odmastiti ocistiti i povezati?

Imam kanal, tako da mi je pristup manji problem, ali me brine da li se u kucnoj radinsti moze zameniti hladjak klime?

Da li ima nesto na sta trebam posebno da obratim paznju?

Svaki savet dobrodosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huh, nadao sam se da cu to moci sam oba, jer pedpostavljam da necu moci da menjam sam hladnjak od rashladne tecnosti i a da ostavim hladnjak od klime stari, pa da klimadzija moze da menja sam hladnjak, jer predpostavljam da ce klimadjija morati da skida hladnjak od rashladne tecnosti da bi mogao da zameni hladnjak od klime, ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si zaključio, creva od klime su sa specijalnim kačenjem, ima specijalna klešta, pa mora provera, pa....
Klimadžija ti je suđen, kako god...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na infu, onda mi ne gine da ga nosim kod majstora, iako sam se nadao da cu moci ja to da sredim.

Sta je tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...