Jump to content
FAS Goran
Ivan

F1: Amerika 2019

Recommended Posts

Vettel, legenda

 

0d3f870a82319482bf4a68606c4f826b.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, neshtry said:

0d3f870a82319482bf4a68606c4f826b.jpg

Ovo mozes da vidis samo na nasim kolima :lol: .

 

 

Bottas pobedio u Ostinu, Hamilton obezbedio šestu titulu

 

z1572642041.jpg

 

Finac je uz dva pit stopa pobedio timskog kolegu Hamiltona, koji je osvajanjem drugog mesta došao do šeste šampionske titule.
Vettel je imao inicijalno dobar start, ali je do prve krivine izgubio drugu poziciju od Verstappena, a potom i od Hamiltona. Bottas je sačuvao prvo mesto, a tokom prvog kruga su Vettela obišli i Leclerc i Norris. Na početku drugog kruga ga je obišao i Ricciardo,a nemac se preko radija požalio na veliki problem sa podupravljanjem.

Vodeća trojica su se vrlo brzo odvojila od Leclerca i krenula da vode svoju bitku, dok se do četvrtog kruga Vettel koliko toliko stabilizovao, ali nije mogao da pronađe prolaz pored Ricciarda.

U osmom krugu Vettelu je naprasno puklo zadnje vešanje i to je objasnilo njegov nedostatak tempa. On je morao da parkira bolid pored staze i to je bio kraj trke za njega.

U istom krugu je na zadnjem pravcu Ricciardo iskoristio DRS i probio se na peto mesto ispred Norrisa.

Bottas je na čelu imao prednost od oko tri sekunde ispred Verstappena, a Hamilton se približio Holanđaninu na manje od sekunde.

Red Bull je svog vozača povukao u boks u 14. krugu i prešao je na tvrde gume, a Mercedes je odmah odgovorio povlačenjem Bottasa i Finac je uspešno odbranio poziciju.

Hamilton je ostao na stazi, a iz tima mu je nešto kasnije javljeno da je Bottas na strategiji sa dve promene guma. To se moglo videti i ipo vremenima pošto je Finac vozio agresivno i beležio najbolje krugove, dok je Verstappen gubio skoro sekundu po krugu.

Leclerc je na svoje prvo stajanje otišao u 21. krugu i vratio se na šesto mesto ispred Kvyata koga je krug kasnije obišao Perez koji se sjajno probio sa začelja do prvih deset.

Samo par krugova kasnije je na promenu guma otišao i Ricciardo, dok je Leclerc na stazi obišao Hulkenberga i vratio se na četvrto mesto.

Bottas je u 24. krugu sustigao i lako obišao Hamiltona, a Britanac je odmah nakon toga otišao u boks i vratio se na treće mesto.

Situacija se nakon toga primirila, a Hamilton je koristio svežije gume da se približi rivalima.

Verstappen je na kraju 34. kruga još jednom promenio gume i sa tvrdih je prešao na srednje-tvrde. Njegov potez je u narednom krugu ispratio Bottas i uspešno je odbranio poziciju.

Finac je odmah Velikom brzinom počeo da smanjuje prednost Hamiltona koji je prešao u vođstvo, dok je Verstappenov tempo bio nešto lošiji.

Leclerc je u iskoristio činjenicu da mu na stazi niko nije pretio, da drugi put promeni gume trinaest krugova pre kraja i on je prešao na meke gume.

Istu potez je nešto ranije napravio Albon koji se do par krugova pre kraja uspešno probio do petog mesta, dok je Leclerc ostvario najbolji krug trke.

Bottas je šest krugova pre kraja sustigao Hamiltona i trebalo mu je dva kruga da na zadnjem pravcu uz pomoć DRS-a obiđe timskog kolegu i vrati se na prvo mesto.

Hamiltona je u samom finišu trke sustigao i Verstappen, ali je onda Magnussen završio u šljunku na samom kraju zadnjeg pravca, tako da je zbog žutih zastava Holanđanin ostao bez jedinog pravog mesta za preticanje.

Bottas je na kraju pobedio po sedmi put u karijeri, dok je Hamilton drugim mestom obezbedio šestu titulu šampiona sveta. Verstappen je morao da se zadovolji trećim mestom, dok je Leclerc bio usamljen na četvrtom mestu u verovatno najlošijom trci Ferrarija u ovoj sezoni. Albon je doneo dodatne bodove Red Bullu osvajanjem petog mesta, Ricciardo je bio šesti ispred Norrisa, Sainza, Hulkenberga i Kvyata.

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamilton pod utiskom nakon osvajanja šeste titule

 

hamilton 2019 americas.jpg

 

Britanac je bio presrećan nakon što je osvojio šestu titulu i prišao na samo korak od rekorda legendarnog Michaela Schumachera.
''Baš sam pod utiskom. Ovo je bila izuzetno teška trka. I juče je bilo teško, ali je Valtteri obavio odličan posao. Danas sam samo želeo da se povratim i omogućim ekipi još jedan 1-2 finiš. Nisam verovao da će strategija sa jednim pit-stopom biti moguća. Preplavljen sam emocijama. Prava je čast naći se u vrhu sa legendama ovog sporta. Otac mi je rekao kada sam imao šest godina da nikada ne odustajem. To je moto cele porodice. Davao sam sve od sebe u nadi da ću možda moći da dođem do pobede, ali gume jednostavno nisu mogle to da podnesu. Osećam se veoma sveže i nećemo popuštati ni u preostalim trkama'', izjavio je Hamilton.

 

preuzeto sa - pole-position.rs

 

Bottas: Nisam uspeo ove godine da ostvarim lične ciljeve

 

bottas americas 2019.jpg

 

Pobednik trke u Ostinu juče je i zvanično izgubio sve šanse za nastavak borbe za titulu. Finac je za sada imao svoju najbolju sezonu u Formuli 1 jer je u SAD zabeležio svoju četvrtu pobedi u godini a do sada imao je i pet pol pozicija. Posle trke Valtteri Bottas bio je i srećan ali isto tako i razočaran pre svega zbog činjenice da nije bio dovoljno dobar tokom sezone.

''Ovo je lepa pobeda'', kazao je vozač Mercedesa. ''Osećaj je dobar. Možda je i bolji posle subote i kvalifikacija. Imao sam jak trkački tempo. To je bila jedina stvar na koju sam trebao da se fokusiram ovog vikenda. Ipak, na kraju nije bilo sve dobro i Lewis je došao do titule. Čestitam mu. Lično nisam uspeo da ostvarim svoje ciljeve ali imam za to i narednu sezonu. On je ovo zaslužio i imao je dobru godinu.''

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ricciardo zadovoljan tempom na trci za VN Amerike

 

rikardo americas 2019.jpg

 

Australijanac je osvojio odlično šesto mesto za Renault, a posebno je pohvalio trkački tempo.
''Imali smo dosta zabavnih trka ove godine i ova je svakako među njima. Plan je bio jedan pit-stop i činilo se da će drugi koji su bili na stajanju više dobiti priliku da nam se približe u finišu. Na kraju smo ostvarili cilj pošto smo pobedili oba McLaren i prikazali smo dobar tempo. Uživao sam u trci sa Landom pošto smo imali nekoliko dobrih preticanja. Bio sam pod pritiskom u finišu, ali sam na kraju zadržao poziciju'', izjavio je Ricciardo.

 

preuzeto sa - pole-position.rs

 

Norris uživao u borbi sa Ricciardom

 

norris americas 2019.jpg

 

Mladi Britanac je imao još jednu odličnu trku, a u jednom trenutku se čak našao i na petom mestu.
''Ovo je bila dobra trka za mene i tim. Odlično sam startovao i nakon nekoliko krivina sam bio peti. Ostatak trke je bio težak, pogotovo period na mekim gumama. Mnogo sam se više mučio od Daniela pred kraj stinta, ali smo to i očekivali. Nakon toga smo prešli na tvrde gume i malo je falilo da ga sustignem. Ipak, on je samo kontrolisao tempo. Na kraju smo prešli na strategiju sa dva pit-stopa i na srednje-tvrdim gumama je bilo zabavno pošto smo imali neke dobre duele na stazi'', izjavio je Norris.

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...