Jump to content
FAS Goran
One boob man

Lancia Y - problem sa centralnom bravom

Recommended Posts

Imam problem sa centralnom bravom na lanciji y 2002. godiste. Kao da ne radi centralna brava. Kada zaključam vrata sa unutrašnje strane ona se otklučaju a kada zaklučam sa spoljašnje strane leva vrata desna se ne zaključaju i obrnuto. Zna li neko gde stoji motor centralne ili nesto slicno sto je možda riknulo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

Od juce imam čudno ponasanje centralne brave na lanciji Y 2004.

 

- Ako otkljucam preko daljinskog. Otkljucaju se sva vrata osim vozacevih.

- Ako otkljucam kljucem (jedino vozaceva imaju bravu sa kljucem). Opet se otkljucaju sva vrata osim vozacevih.

- Ako otkljucan auto zakljucam preko daljinskog, onda se zakljucaju sva. Pa i vozaceva vrata.

 

Ukratko, bilo kakvo otkljucavanje vozacevih ne radi sa spoljne strane. Ako povucem bravicu na vozacrvim iz auta, sa unutrašnje strane otkljucaju se i otvore vrata.

Da li ima neko od iskusnijih kolega ko je rastavljao vrata da da neku smjernicu odakle krenuti sa gledanjem u cemu je problem?

Nije radjeno nikakvo aftermarket dodavanje daljinske komande i slicno. Sve je fabricki. U sustini, mene ovde najvise brine to sto ja ni kljucem sada ne mogu otvoriti vozaceva vrata. U slucaju nekog problema sa akumulatorom, bice nezgodno...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zalutao

 

To što ne možeš ni vozačeva vrata da otvoriš ključem nije povezan problem sa onim što si opisao, već ta brava više ne radi jer se nije koristila dugo, i ko zna šta se sve nakupilo unutar nje (prljavština).

Usput, baci pogled na vlasničku knjižicu za tvoj auto, mooooožda ima nekih podešavanja (mislim na OVO). Knjižica je OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rastavicu danas vrata pa da vidim sta se desava. Ja sumnjam da tu ima vise od samo jednog problema. Sto se tice kljuca, zanimljivo je da se kljuc uredno okrene u cilindru i okine signal ka centralnoj bravi (i za zakljucavanje i za otkljucavanje) - ali ipak ne otkljuca samo vozaceva vrata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...