Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

13 hours ago, ISV_01 said:

Bravo...paaaa....ako nema neke bolje ratkapne od mojih bivsih, 'obican' Bravo od najobicnijih (citaj -full klot) stvarno nije za gledanje. Cak ni Dinamic nije nesto, fale mu te lajsne od hroma, naglasavaju neku bolju i skuplju verziju auta. Sport takodje.

Bas dosta ljudi me cimalo i privatno i ovde preko poruka oko kupovine Brava - a moja preporuka je da (ako uzivaju u automobilima), na oglasima za pocetak samo pogledaju da li imaju upravo tu hromiranu lajsnu ispod prozora ili ne. Ako je nema, teraj dalje, cisto da ne gube vreme pregledajuci...

Zasto? Jer tu lajsnu imaju bolje i opremljenije Emotion i Sport verzije. A tada je celokupan dozivljaj modela totalno drugaciji, u svakom smislu (Sport pogotovo).

Naravno da je najbitnije stanje i motorizacija koja se trazi, ali svaki entuzijasta ce preskociti klot opremu. A ta lajsna se vidi vec i bez otvaranja oglasa.

13 hours ago, ISV_01 said:

Da je postojala Abarth verzija verujem da bi bio prava zverka na drumu, sto je nema...eto tako, sa Stilom se zavrsilo.

Ako bi ga pravili kao Abarth Stila, bolje i sto nisu :D . Em se nisu proslavili sa onim 2.4 20v, em sa Selespeed menjacem... Tako da se Abarth svodio na sminku - Blade 17'', Abarth kacket i pragove, segmentnu panoramu i ConnectNav+.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, ISV_01 said:

Cak ni Dinamic nije nesto, fale mu te lajsne od hroma

 

3 hours ago, Ivan said:

Ako je nema, teraj dalje, cisto da ne gube vreme pregledajuci...

Zasto? Jer tu lajsnu imaju bolje i opremljenije Emotion i Sport verzije.

Moglo je i da se doplati za hrom paket, tako da ne mora nužno da znači da taj hrom prati i bolja oprema. ;) Sport "paket" takođe.

Takav je recimo slučaj kod mog primerka, u osnovi je to običan dynamic, ali sa doplaćenim hrom, i "sport" paketima.

Inače ja ništa od ovoga nisam znao prilikom kupovine, pa mi bilo čudno što recimo nema zadnje podizače, automatsku klimu, a ima pragove, tempomat, kačketić, itd. itd. I što izgleda spolja kao Sport, a ima slabiji motor, nema sport mod ... Više je Sport-ish ...

 

Mislim, nije da se žalim, samo kažem ... :D

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuzetak potvrdjuje pravilo. Redje od igle u plastu sena su klotare sa hromom.

A obrnuto ne vazi, pa bolje i da pogledas jedan takav oglas, nego da vrtis stotine onih koji nemaju te lajsne i sigurno imaju klot opremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Rasta said:

nema sport mod

Posto si editovao, samo da dodam...

Mislim da T-Jet 120 uopste nije ni imao Sport mode (kao i duple cevke izduva, nize vesanje...). Pojacanje pritiska turba, reskiji odziv na gas i gasenje servo asistencije (mislim) da su imale samo najjace verzije benzinaca. Prvo T-Jet 150, pa njegov naslednik MultiAir Turbo.

Sport mode fabricki nisu imali ni dizelasi - znas da su i ovde po forumu prckali dijagnostikom i prepravljali neke bajtove da bi to ukljucili. Ne secam se da li sve, ili samo nesto od nabrojanog sto je omoguceno fabricki.

47 minutes ago, Rasta said:

Inače ja ništa od ovoga nisam znao prilikom kupovine, pa mi bilo čudno što recimo nema zadnje podizače, automatsku klimu

Ako se vec zainteresujes, sve se vrlo lako proveri preko ePer...

Apropo ovoga, skoro me je jedan deckic sa foruma zamolio da mu pogledam jedan restyle Bravo. Blizu mi je, pa me nije mrzelo, auto polovina 2010., a vidim menjac mi nesto cudan. Sedeci onako u kolima, caskom pomerim suvozacku patosnicu, otvorim plastiku u podu ispred sedista, prepisem VIN i "trknem" u ePer na fonu. Kad menjac jos uvek C544 (tj. Opelov M32) :blink: , a vec su ohoho trebali da guraju FPT-ov C635. Tako da je Djanluidji izgleda trpao sta ima na zalihama, naravoucenije, uvek sve treba lepo pretresti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Ivan said:

gasenje servo asistencije

Sve gore navedeno mogu da potvrdim, sem ovog. Nisam sasvim siguran, ali čini mi se da je pri većim brzinama servo isključen.

 

Na koliko se isključuje na pravom sportu ?

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Ivan said:

Kad menjac jos uvek C544 (tj. Opelov M32) :blink: , a vec su ohoho trebali da guraju FPT-ov C635.

Ista prica sa 159 sa kraja produkcije (2010. i 2011.) i sa 1.75 tbi motorom. Trebali bi da su svi sa C635, kad ono medjutim, itekako moze da se naleti na M32 :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabari, jbg... Zato nikada nisam voleo ni startne verzije modela, a ni bukvalno prve primerke iz restyle.

9 minutes ago, Rasta said:

Na koliko se isključuje na pravom sportu ?

Mislim da kad trknem Sport mode, da je servo odmah kaputt, vec i na startnim brzinama. Sad cu kuci, izmotacu na parkingu pa ti potvrdjujem :D (posto obicno palim po potrebi na magistrali).

Uz pojacan torque sa 230 na 260 Njutna i reskiji odziv na gas - bukvalno kao da vozis drugi auto. Za neke lepe krivinice, brdo, preticanja, bas dobra stvar. Uz pomenuto nize vesanje i siri trag tockova, uzivanje za peglanje.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Ivan said:

Ako se vec zainteresujes, sve se vrlo lako proveri preko ePer...

O kom takođe tada nisam ništa znao ... :D

 

Proverio sam naknadno, i sve je na njemu po fabrici, sem što je bio čukan otpozadi pa mu je metnut branik bez senzora.

 

U mojega je naravno M32, jer je početak '10. Spor je i neprecizan, bučan, ručica ima predug hod, al' navikne se čovek ... radi pos'o jbg. Dok radi ... :lol:

8 minutes ago, Ivan said:

Uz pomenuto nize vesanje i siri trag tockova, uzivanje za peglanje.

Pegla lepo i ovaj moj sportiš, nemam zamerki... Nakon puntića i u njemu je osećaj kao da voziš drugi auto ... :thumbup:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Ivan said:

Mislim da kad trknem Sport mode, da je servo odmah kaputt, vec i na startnim brzinama. Sad cu kuci, izmotacu na parkingu pa ti potvrdjujem :D 

Dobro sam ti rekao, posto palim to samo na otvorenom putu. U Sport modu, servo asistencija je ubiVena vec na 0 km/h. Probao sam i dok sam se isparkiravao, primerno teze se mota. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20221019_050432.thumb.jpg.32f0645b0807e5957ec8c90a3d4f9668.jpg

Neki dan prešao Teh. i registrovao četvrti put za ove tri godine.

Jbt, proletele! :unsure:

Sviđa mis e au to k'o i pr vogd ana. :lol:

Prešao je mLogo ali Jope' malo.

Za ove godine kod mene 80000 km.

Trošim lovu na gorivo, sada, oko 15000rsd mesečno.

Ide bolje nego kad sam ga pazario. :P

NovNovNov :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sa dizelom po ovim cenama deluje taman malo jace od jednog rezervoara za 15k, al se se tim da vozis na plin...

Bas se navozas za sve pare, 20kkm prosek godisnje, bas lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče skoknem do NS nakon petnaestak dana, Bože mili krkljanca.

Od kaćke petlje do faksa preko sat vremena izgubio.

Dobro reče "Đoka" , došli dođoši i oterali domaće.

Tog bRezobrazluka i bahatosti skoro u BG ne videh.

Inače, ne merim potrošnju već sam okvirno rekao cifru.

Bude to i znatno više.

Jbg, dobra ova kosilica sa fenom. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro bio u Ns i prespavao. Trazim parking ispred zgrade po kisi 3h i nema, ne postoji. Pitam 2 prolaznika i oni ko iz topa " Druze jesi ti lud, ovo je nova detelinara", rekoh daj da platim negde pa cu taxijem, " Ma nema, zabodi negde pa ujutru do 07:30 pomeri".. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miće nema ni od korova,samo kada neko napiše “Stilo”,nešto progunđa i to je to…

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidis da ga @totti urnisa ovde, verovatno se ni ja ne bih javljao :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...