Jump to content
FAS Goran
Bio

Fiat Stilo - pišti tri puta (kao da je neka greška) pri startovanju motora

Recommended Posts

Stilo 1.8 2002.god.

 

Svaki put kada dam kontakt zapišti. Mislim da je - dva puta kratko i jednom dugačko, pa tako tri puta. Ne pali nikakvu grešku osim za airbag, ali prvo odpišti, pa tek kad upalim motor ispiše grešku za airbag (tako nekako mi se čini, morao bih da proverim da bih bio 100% siguran).

 

Mislio sam da je zbog sijalice stop svetla koja nije radila, pa nisam davao na značaju, ali sada kad je to zamenjeno, pištanje je i dalje ostalo...

 

Zna li neko šta bi moglo biti?

 

 

Edited by neshaoct
preciziran naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bio

 

Pišti u smislu da čuješ zvučni signal kao kad upali neku grešku, ili pišti u smislu mehaničkog zvuka kao što npr. kaiševi mogu da zapište kad se pali motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvučni signal negde iz table, rekao bih levo od volana. Vrlo glasan.

Edited by Bio

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bio

 

Pričaj onda šta ti sve ne radi na autu... :D:D 

Možeš li vozački prozor da podižeš normalno (pipneš jednom i on se sam podigne do kraja, ne moraš da držiš dugme niti da ga pritiskaš više puta uzastopno)? Sija li ti trougao na tabli, sijaju li obe sijalice stop svetla, a ne samo jedna? 

 

@Kuvalja @Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Bio said:

Ne pali nikakvu grešku osim za airbag, ali prvo odpišti, pa tek kad upalim motor ispiše grešku za airbag (tako nekako mi se čini, morao bih da proverim da bih bio 100% siguran).

Mislio sam da je zbog sijalice stop svetla koja nije radila, pa nisam davao na značaju, ali sada kad je to zamenjeno, pištanje je i dalje ostalo...

Ako dobro razumem napisano (3 zvuka, pomenuti ispis i lampica na tabli) - meni upravo deluje da pisti zbog upozorenja na airbag :) .

Svakako to treba srediti (airbag i/ili OCS, imamo teme), a da se ne bi nabadalo sta je i gde u problemu, pozeljno je locirati dijagnostikom.

Btw, apropo sijalica - ako sijalicno mesto ima upozorenje, na tabli se ispisuje koja je u problemu, uz zutu lampicu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo videa, konkretno -

 

 

@Ivan

Otkad je kod mene auto, evo druga godina, nije pištalo iako je od starta bila upaljena lampica za air bag. Ajd da lupim, da je počelo da se manifestuje tamo oko juna-jula... Ako je nešto u vezi air bag-a jedino mi je logično da se nešto dodalo, neki kontakt ili nešto slično...

 

@neshaoct

Prozori rade kako treba, nema nikakvih obstrukcija pri radu. Sam otvara/zatvara, takođe mogu da ga prekinem i sitno podešavam. Retrovizori rade. Radili su i grejači u njima, mada nisam imao skoro prilike da to koristim.

 

Ono što su mu boljke (a da je meni poznato):

- Air bag.

- Varijator faze, radi ko traktorče prvih dve sekunde.

- Klapna za recirkulaciju vazduha na manuelnoj klimi, mada ceo točkić za kontrolu strujanja vazduha nešto zeza i preskače, pa moram da se ubeđujem s njim. Uzeo sam celu drugu konzolu klime, ali mi se ne rasklapa pola auta, pa sam samo zamenio centralni točkić za ventilator jer on uopšte nije radio.

- Klima

- Nešto oko obrtaja, opadaju... Evo videa i od toga - 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da pritisnes "menu" dugme, kad ispise gresku, obicno ako ih je više, za svaku moras da pritisnes da bi je sklonio sa displeja, tako da bi trebalo da vidis koja je još sem airbag-a. Btw, mislim da airbag ne pisti ovako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo stoji greška za air bag. Na snimku se vidi kada pritisnem "menu" i kad skloni grešku, inače je ne sklanja sve dok se ne ugasi auto. Nema ni jedne druge greške.

 

Čuje se na snimku čak i zvuk greške air bag-a. Tri kratka dosta tiša zvuka.

Edited by Bio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ono pištanje koje se čuje gore na snimku (pre startovanja motora) nema veze sa upozorenjima koje Stilo ima...drugačiji je zvuk u pitanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wildshot - imas li parking senzore? 

Ja imam par grešaka (najgori sam) ali ni jedna ne pisti ovako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je meni poznato nemam parking senzore. :huh:

 

@neshaoct @djomla

Sad kad razmislim, izgleda da ste u pravu, zvuk zaista nema veze ni sa jednim zvukom niti upozorenjima koje sam do sada čuo u meniju ili pri greškama koje izbacuje na displeju... Ovaj zvuk je mnogo jači (čuje se i na snimku).

 

Branik nema rupe za parking senzore. Gde se može videti ima li (makar nekog dela) instalacije za parking senzore? (Čisto da napomenem da kad ubacim u rikverc nema nikakvog zvuka kakav inače proizvode parking senzori)

Edited by Bio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ponaša se normalno. Sam prebacuje na plin, kad nestane sam vraća na benzin. Kad nestane plina ima neki zvuk od nekoliko tonova, ali nije ovakav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, to je rađeno pre nekih 5000km.

 

Obratiću pažnju da li zvuk dolazi iz plina ili iz dela gde se nalazi body kompjuter, pa javljam jel nešto od toga...

Edited by Bio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misterija je rešena. Pištalica je od plina!

 

U suštini mi ne smeta, jedino što je preglasna :D Taman dok benzinska pumpa i ostalo pre startovanja odradi svoje ono prestane da pišti.

Privremeno je obmotana magičnom krpom :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavestenja o greskama stizu uz onaj kasniji trostruki "bip", uz dodatno obavestenje na ekranu.

A ovo dodje jos ranije - taman odgledah video i htedoh i ja da pitam sta ima od aftermarket opreme (alarm, park senzori, plin), posto zvuk ocigledno nije fabricki... Dobro je da si locirao :thumbup: (uz drugarski savet da resis taj airbag za ne daj Boze - dve godine vozis bez sistema, a danas se resava za smesne pare u samostalnoj reziji sta god da je u pitanju ;)). 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naišao sam na podatak da sekvent plin ima servisni interval koji se meri u satima, pa pogađaju na koliko bi to trebalo biti kilometara u odnosu na vreme. To bi moglo biti objašnjenje otkud se upalilo to upozorenje.

 

@Mijailović P.

Ako budem u prolazu setiću te se :thumbsup:

 

@Ivan

U planu je i to da se sredi. Ali nekako sve nikako. Sve rešavam neke druge stvari koje su mi bitnije, ili za koje imam vremena ili su mi lakše... :huh:

 

PS hvala svima koji su se uključili sa komentarima!

Edited by Bio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...