Jump to content
FAS Goran
Quadrifoglio Verde

Lancia Delta 1.8 Di Turbo-jet Sportronic Bicolore

Recommended Posts

On 10/20/2019 at 3:22 PM, Quadrifoglio Verde said:

Moji utisci o ovom autu su sledeći. Volan nije direktan kao kod Alfe (bilo koje) što je mana po meni i nekako kao da poskakuje u odnosu na recimo 159 (ipak je 159 pravi tenk u odnosu na nju). Nemam City mod koji bi ionako sa ovim motorom i menjačem bio suvišan. Takođe, kvalitet enterijera je za klasu ispod 159, sem kože koja je po meni kod Delte kvalitetnija. Naročito me iritiraju one plastike na zadnjim vratima između prozora i zadnjeg stuba koje znaju i ka krckaju po kaldrmi kad je hladno. Kad ih lupneš rukom zvuče veoma šuplje. Dizajn sedišta takođe lošiji nego kod Alfe, naročito zadnja klupa na kojoj se sedi neobično visoko i previše je tvrda. Jedina prednost zadnje klupe je nenormalni prostor koji se može porediti sa prostorom kod nekig pasata ili audija, njena deljivost i pokretljivost. Gepek više nego dovoljan za ovu klasu vozila. Blue&Me i Bose savršena kombinacija. Panorama radi perfektno i daje neki poseban (da ne kažem "je*ački") šmek autu. Automatsko paralelno parkiranje takođe radi lepo. Malo deluje zastrašujuće kad ti se prvi put volan neočekivano "smota" sam... :D Zvuk pokazivača pravaca previše tih, možda je to povukla sa Fiata Bravo, mada su tamo za nijansu glasniji. Osvetljenje enterijera u beloj boji deluje savršeno, naročito osvetljenje iznad kvaka. Daju neki luksuzan šmek. Siva plastika na volanu iritira iz razloga što nekako "viri" u odnosu na obruč. Za godinu dana vožnje sam izgulio sivu farbu samo tako. Sva elektronika radi perfektno bez ikakvih problema i gremlina. Možda se jedino senzor za kišu nekad zašuntavi pa ne briše dovoljno brzo.

 

 

Ha...

Volan i upravljanje je za klasu iznad 159, plus što ni na jednoj Delti nije otišla servo pumpa, a na Alfi zilion... Svaka druga zuji i teško se okreće volan. Ne poskakuju ni Delta ni Alfa karavan (150ks), nego su tebi otišli amortizeri...

Što se enterijera tiče, možda bi bilo dobro da nisi kupio havarisan auto pa sastavljan... Tada možda ne bi sve škripucalo.

Sedišta su bolja nego kod 159, a zadnja sedišta u Delti nisu za vagenovce koji su navikli da sede na klupi. Treba da se uvališ, i uživaš. Ok, prednja sediša baš i nisu za debele. Ali to nije mana auta. Za normalno građene osobe su odlična.

Dalje, zvuk pokazivača? Je l se ti za*ebavaš da je previše tih? Šta treba SMS da ti pošalje da si zaboravio migavac?!

 

Mislim, stvarno, hajde budi malo realan...

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, OmenVeritas said:

Mislim, stvarno, hajde budi malo realan...

Prijatelju... Prvo ne znam odakle si ti pao ovde i koji je tvoj problem. Možda ti je hobi da "hejtuješ". :D O realnosti neću uopšte da raspravljam, ali o činjenicama mogu.

28 minutes ago, OmenVeritas said:

Volan i upravljanje je za klasu iznad 159, plus što ni na jednoj Delti nije otišla servo pumpa, a na Alfi zilion... Svaka druga zuji i teško se okreće volan.

Grešiš silno sinko (što bi pevac Sofronije rekao). Iz ovoga što si rekao vidim da nemaš pojma o 159-ki ili te je neki majstor žešće izradio. Kao prvo, kad kažem upravljanje mislim na direktnost volana. Volan je oko 30% direktiniji kod Alfe nekogo kod Delte. Pod dva, 159-ki ne strada servo puma već sito u posudi servo pumpe, pa ne pravi dovoljan pritisak u sistemu. Zameniš posudu servo pumpe i volan više ne zuji. Stvarno mi te je žao ako te neko "izgoreo" za servo pumpu. To što se "teško okreće volan" je prednost u sportskoj vožnji. Alfa sa "City modom" bi bila ko fufa sa razakanom onom stvarčicom. U Alfi je bitan osećaj u vožnji, a ne da vrtiš volan malim prstom.

44 minutes ago, OmenVeritas said:

Ne poskakuju ni Delta ni Alfa karavan (150ks), nego su tebi otišli amortizeri...

Ne znam da li si uopšte seo u ovu 1.8 TBI varijantu Delte pa možeš da pričaš o njoj, ali ja ti garantujem da je tvrđa u vožnji od svih ostalih i sitne neravnine joj stvarno ne prijaju. Znam ja kako je kad amotrizer ode, auto ne može da se smiri na neravninama nego ljulja. Pogrešno si razumeo šta sam hteo da kažem. Jednostavno je pretvrda.

52 minutes ago, OmenVeritas said:

Što se enterijera tiče, možda bi bilo dobro da nisi kupio havarisan auto pa sastavljan... Tada možda ne bi sve škripucalo.

Ako sam nešto naučio za sve ove godine kupovine auta u inostranstvu, to je da razlikujem havarisan auto od nehavarisnog.  To što je autu farban branik ili krilo ili neki drugi deo, ne znači da je auto havarisan. Tamo osiguranje pokriva sve, pa i kad se očešeš na parkingu ili te neko poljubi od pozadi ili ti auto ogrebe neki "hejter", odeš i ofarbaš auto. Vrlo prosto...

 

Za enterijer sam rekao da nije na nivou 159 i iza toga stojim. Plastika koja ide ld kontrolne table prema šoferšajbni je na nivou "yuga". Malo preterujem, ali to je činjenica. I citiraj rečenicu gde sam rekao da enterijer škripi molim te. Tačno sam naglasio koji deo enterijera je problematičan, a to su plastikice na zadnjim vratima. Izvolte, neka se izjasne vlasnici drugih Delti po tom pitanju. Nigde nisam rekao da ceo enterijer škripi.

1 hour ago, OmenVeritas said:

Sedišta su bolja nego kod 159, a zadnja sedišta u Delti nisu za vagenovce koji su navikli da sede na klupi. Treba da se uvališ, i uživaš. Ok, prednja sediša baš i nisu za debele. Ali to nije mana auta. Za normalno građene osobe su odlična.

Sedišta ko go ku*rac u odnosu na Alfina. Prvo, u Alfi se sedi niže, što je po meni prednost. Možda je onome ko je kupio Deltu 1.6 dizel bitno da sedi normalno, ali ja bih u 1.8 TBI preferirao da sedim niže. Takođe, bočna podrška kod Deltinih sedišta je nikakva. Opet, subjektivni osećaj. O tome ne možemo raspravljati. Jer svuda gde sam izneo nešto, ja kažem "po meni"... Možda nekome više odgovara sedište iz Delte i ja nemam ništa protiv toga, niti bi mu prigovorio na izneto mišljenje. U zadnjoj klupi se zaista možeš uvaliti, ali ponavljam da se sedi previsoko i kad auto ide 130 na autoputu putnici pozadi imaju utisak kao da ide 180. Vrlo čudan osećaj prilikom vožnje, što mi je iznelo više prijatelja različite građe koje sam vozio pozadi. Znači opet činjenica.

1 hour ago, OmenVeritas said:

Dalje, zvuk pokazivača? Je l se ti za*ebavaš da je previše tih? Šta treba SMS da ti pošalje da si zaboravio migavac?!

Pročešljaj malo forum i pročitaj utiske drugih vlasnika Delte po tom pitanju, pa ćeš videti da li se zajebavam. Možda malo "izhejtuješ" i njihove postove. Ovde si dosta rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta sam ja sve vozio ti možeš samo da sanjaš.

Pogledaj moj avatar.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

56 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

Drago mi je zbog tebe. Vidim da ti je vrlo bitno da se to zna.

Nope...
Možemo da sednemo i popijemo piće, a i provozamo se nekim... Ali kuckanje i lekcije... a jok.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, OmenVeritas said:

Samo demonstracija da ne može baš svako da mi drži lekcije na Internetu.

Možemo da sednemo i popijemo piće, a i provozamo se nekim... Ali kuckanje i lekcije... a jok.

Izvini, ali ja nisam došao kod tebe u temu da ti držim lekcije, nego ti kod mene. Izneo sam svoje subjektivno mišljenje u svojoj temi o mom autu koji vozim godinu dana. Forumi tome valjda i služe, da se razmene iskustva. Izvoli otvori svoju temu o Delti i napiši svoje utiske. I veruj mi da ako se ne slažem s nečim od toga što si napisao neću biti tako neprijatan kao ti. Ponašaš se kao da sam ti pobio celu familiju... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem te. Ali molim te shvati, forum je celina, a ne vlasništvo autora tema. Svako iznešeno mišljenje je podložno kritici javnosti. Druga je stvar učmalost naše javnosti, ali ja ne podležem tome. Svoje mišljenje sam izneo tamo gde je bilo odgovarajuće - u ovoj temi. Ova tema nije tvoja, ni moja, ni Irenina ni Nešina. Ovo je forum, i sukob mišljenja je potpuno normalan. To što imam suprotno mišljenje od tvog, jbga, nije ni na tebi ni na meni. To treba da auditorijum oceni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, OmenVeritas said:

Ako su tako shvaćeni moji prethodni postovi, najiskrenije se izvinjavam. Zaista mi to nije bila namera.

Pozdravljam. I čisto da se zna... Te '99. kad je "Laku noć deco" prestalo da se prikazuje, ja sam pušio vu*ru i privodio ženske na žurkama Elektronskog i Ekonomskog u Nišu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto 1.9tt nema u alfi 159 ili giulietti.

Iz tvog iznetog misljenja,znaci samo 1.9tt sa sport dugmetom ima razliku u upravljacu,dok npr ostale su sve iste,iskreno malo razocaravajuce,da u 1.8 di turbo sedis visoko,upravljac bez neke preciznosti i pretvrdo vesanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, danijel55 said:

Steta sto 1.9tt nema u alfi 159 ili giulietti.

 

Istog smo mišljenja. Ali ga imaš kod Saab-a 9-3.

28 minutes ago, danijel55 said:

Iz tvog iznetog misljenja,znaci samo 1.9tt sa sport dugmetom ima razliku u upravljacu,dok npr ostale su sve iste,iskreno malo razocaravajuce,da u 1.8 di turbo sedis visoko,upravljac bez neke preciznosti i pretvrdo vesanje.

 

Gledaj... Ova ima ono dugme Sport/Winter pored menjača, a nema ono Sport gore na centralnoj konzoli. Kad je stavim u Sport, ja razliku u vešanju ne vidim. Zato pretpostavljam da je vešanje standardno namešteno na sport. To je samo moja pretpostavka. Amortizeri jesu aktivni, vido sam da su sa džekovima, ali iskreno nisam primetio razliku. Ali zato ima razlike u šaltanju brzina kad je Sport uključen, jer tada menjač u laganoj vožnji ne šalta više na 2000 nego na 2500 obrtaja, jer turbina ima najveći boost preko 2200 obrtaja. Maltene drži motor uvek u pripravnosti da odmah poleti.

Što se sedenja tiče, daleko od toga da je visoko. Sedi se isto kao i u svakoj Delti, ali ja sam visok recimo 189 i voleo bih da spustim sedište bar za još 2 cm niže. Znači, za moj ukus kažem, nedovoljno nisko.

1.9 TT koju sam vozio nije imala nikakvo Sport dugme, već samo City (za koji mi nije jasno koji će đavo u Delti kad je volan i u normalu duplo lakši od 159-ke), i u vožnji mi je plivala maltene kao 159. Dosta mekša od ove TBI je bila.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdravljam. I čisto da se zna... Te '99. kad je "Laku noć deco" prestalo da se prikazuje, ja sam pušio vu*ru i privodio ženske na žurkama Elektronskog i Ekonomskog u Nišu. default_biggrin.png
Those were the days...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, alfini0507 said:

Those were the days... emoji30.png

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Pa čovek me nazvao dečkom (što mu ne uzimam za zlo jer se tako i osećam) i poslao u krevet uz "Laku noć deco". Hteo sam samo da se zna kolki sam dečko. :)

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, danijel55 said:

znaci samo 1.9tt sa sport dugmetom ima razliku u upravljacu,dok npr ostale su sve iste

 

Ovo sam ja pominjao. Ako ćeš dolaziti na neki od narednih skupova (bilo nedeljnih, bilo većih), javi mi pa da naiđem i ja i pustim te da provozaš i vidiš razliku o kojoj se priča.

 

"Sport mode" nije bio ograničen samo na 1.9TT, bio je standardan u "Executive" paketu (ali je taj paket bio dostupan samo sa 1.9TT i 1.8Di motorizacijama), a mogao se dokupiti uz Oro i Platino, sa svim sem 1.6 Mjet/105 i 1.4 Tjet/120 (jer oni nemaju odgovarajuće turbine za kontrolu namernog overboost-a).

 

Poenta je da se zategnu volan (postane linearan umesto reverzno-logaritamski progresivan, i smanji se servo-pojačanje) i vešanje (varijabilnom delu se zatvori sito tako da se praktično "skraćuje" amortizer i bound + rebound). Drugi efekat je nekih +30 Nm u "plato" rasponu, odnosno od ~2100 do ~3300 rpm (a time i dodatak snage, ali je zanemarljiv i nebitan u tom rasponu).

 

52 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

Steta sto 1.9tt nema u alfi 159

1.9 JTDm je isti motor samo sa drugačijom turbinom, Borg-Warner iz Delte paše "šraf na šraf", a iz Saab-a uz minimalnu modifikaciju. Pa ko voli... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...