Jump to content
FAS Goran
Quadrifoglio Verde

Lancia Delta 1.8 Di Turbo-jet Sportronic Bicolore

Recommended Posts

Kako ide u odnosu na 1.9TT? Pošto reče da si je imao...

 

Fantastična kupovina, čestitam i da se lepo i bezbrižno družite :)

 

Što se tiče opreme, ne žali mnogo za navigacijom, tu je ionako bolje ubaciti neki aftermarket android ako ti zaista treba nav.

Jedino što je šteta je za xenone, no i to se dâ srediti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji utisci o ovom autu su sledeći. Volan nije direktan kao kod Alfe (bilo koje) što je mana po meni i nekako kao da poskakuje u odnosu na recimo 159 (ipak je 159 pravi tenk u odnosu na nju). Nemam City mod koji bi ionako sa ovim motorom i menjačem bio suvišan. Takođe, kvalitet enterijera je za klasu ispod 159, sem kože koja je po meni kod Delte kvalitetnija. Naročito me iritiraju one plastike na zadnjim vratima između prozora i zadnjeg stuba koje znaju i ka krckaju po kaldrmi kad je hladno. Kad ih lupneš rukom zvuče veoma šuplje. Dizajn sedišta takođe lošiji nego kod Alfe, naročito zadnja klupa na kojoj se sedi neobično visoko i previše je tvrda. Jedina prednost zadnje klupe je nenormalni prostor koji se može porediti sa prostorom kod nekig pasata ili audija, njena deljivost i pokretljivost. Gepek više nego dovoljan za ovu klasu vozila. Blue&Me i Bose savršena kombinacija. Panorama radi perfektno i daje neki poseban (da ne kažem "je*ački") šmek autu. Automatsko paralelno parkiranje takođe radi lepo. Malo deluje zastrašujuće kad ti se prvi put volan neočekivano "smota" sam... :D Zvuk pokazivača pravaca previše tih, možda je to povukla sa Fiata Bravo, mada su tamo za nijansu glasniji. Osvetljenje enterijera u beloj boji deluje savršeno, naročito osvetljenje iznad kvaka. Daju neki luksuzan šmek. Siva plastika na volanu iritira iz razloga što nekako "viri" u odnosu na obruč. Za godinu dana vožnje sam izgulio sivu farbu samo tako. Sva elektronika radi perfektno bez ikakvih problema i gremlina. Možda se jedino senzor za kišu nekad zašuntavi pa ne briše dovoljno brzo.

 

A sad ono najinteresantnije kod ovog auta... motor i menjač. Sve to radi vrlo skladno i tečno. Motor ne pokazuje onu sirovu snagu kao turbo dizel motori kad prođu "turbo lag". Ubrzanje je linearno i silovito. Najbolji opis menjača je "Dr. Jekyll & Mr. Hyde". Znači, teška bolest... Kad treba, vrlo fin i kulturan, a onda kad se to traži od njega jednostavno podivlja i isprati motor do kraja kako treba. Recimo, vozim lagano... kruziram kroz grad... lagan gas... on šalta na 2000 obrtaja. Kickdown radi perfektno, u zabisnosti od situacije. Nije neophodno uvek pritisnuti papučicu do kraja za downshift. Treba samo malo vremena da se srodite s papučicom gasa i pravilnim doziranjem u zavisnosti od situacije. Lopatice na volanu rade lepo, ali ipak ima malog kašnjenja u reakciji kad se šalta manuelno. Motor je za benzinca malo bučniji nego što je očekivano. Standardan problem kod ovog motora je "kuckanje" benzinske pumpe iz motornog prostora pa kvari sveukupni zvuk iz motornog prostora. Inače sem što ima taj čudan zvuk ona radi lepo. Potrošnja ovog motora s obzirom na snagu i performanse "nije loša". Strogi centar 13.5 litra, autoput 8, kombinovana oko 10 litara.

 

Eto napisao sam sve što mi je palo na pamet, pa ako ima još nekih pitanja vi izvolte... pucajte!

1 hour ago, neshtry said:

Poreklom sam iz tvog kraja emoji6.png
 

Pa otkude si mori... Pričaj? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćale mi je iz Orašca, mada kada dođem, idem kod burazera u Ančiki...
Burazeri mi se bave obradom vune i proizvodnjom poluproizvoda od vune. Burazeri su mi Mrštanci po ocu... 5d04d346caa4d897f63323ca07e77c23.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, McSteel said:

Kako ide u odnosu na 1.9TT? Pošto reče da si je imao...

 

1.9 TT sam doterao na točkovima iz Švice. Na autobanu kod Minhena sam držao isključivo skroz levu traku. Kad kod bi mi neki Tiguan, Q5, Q7, X5-6 blicnuo da se sklonim, samo gas-patos i ostadoše daleko iza mene. Ganjao sam je do 240 na satu (iako na papiru ne mođe tolko). Twinturbo je malo kulturniji u smislu što je turbolag neprimetan, ali ujedno ubija s obrtnim momentom. Ne mogu je direktno uporediti sa TBI-jem zbog manuelnog menjača, ali njim je možeš naterati da šlajfuje i u trećoj! Brutalan motor! A i nekako mi je u vožnji bila dosta mekša od ove TBI. Ne znam iz kog razloga. Vozio sam je mesec dana na COL i prodao pre nego da je registrujem. Drug od mog šuraka došao u nedelju u 5 ujutru iz Rusije, odmah u 9 sati kod mene, vido auto, zaljubio se i odma pazario. Pre toga terao Lybru.

3 minutes ago, neshtry said:

Ćale mi je iz Orašca, mada kada dođem, idem kod burazera u Ančiki...
Burazeri mi se bave obradom vune i proizvodnjom poluproizvoda od vune. Burazeri su mi Mrštanci po ocu...

Pa javi se kad si sledeći put u Le da popijemo pivo zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, McSteel said:

Fantastična kupovina, čestitam i da se lepo i bezbrižno družite :)

 

Nećemo se družiti još dugo, jer ne vozim auta duže od godinu dana. Rega mi ističe 30.10. i ovih dana ide na oglas. Jednom sam se zajebo i vozio auto pet godina. Platio 2700, za 5 godina uložio još 1500 i na kraju prodao za 1600. Od tada sam se zareko, prodajem auto u roku od godinu dana i idem dalje. Došo sam do zaključka da se tako najmanje gubi. Kupiš auto star 10 godina, voziš godinu dana i oženiš dalje. Vraćam se na Alfu 159 dok i nju ne oženim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, to je zapravo dosta razumna strategija. Razmatrao sam nešto slično, ali ne znam da li ću imati srca rastati se od Delte - šta ću, verovatno treba da promenim 3-4 auta dok mi to ne prestane biti preovlađujuće emotivna odluka. Naravno, svi ovde smo svesni da je auto čist gubitak i nema smisla smatrati ga ikakvom investicijom osim u slučaju ciljane kupovine radi preprodaje, ili nečega sličnom tome što ti radiš.

 

Inače, ovo što si pomenuo da ti je TT bila mekša nego ova sada, moguće da je ogibljenje različito. Moja ima sport mode, kad je isključen, dosta je mekša i od recimo 1.6 Mjet i od 1.4 T-Jet koje sam probao pre kupovine ove. Ali kad se aktivira, baš je osetno tvrđa, i volan je direktniji i tvrđi osetno. Inače je mekan skoro kao u City mode na Deltama koje nemaju sport. Elem, nije nemoguće da je kod tebe ogibljenje kao moje u sport mode, a da je volan u city mode - neka kombinacija dve krajnje varijante.

 

A ovo da TT potpisuje u trećoj (ako je isključen ASR) sam se i lično uverio... Lag iako je minimalan, nagli nalet obrtnog momenta od tipa 1900 do 2600 obrtaja je za šancovu kragnu, što je nekako i zabavno i problematično istovremeno.

 

Ništa, biće grabež za Deltom od 30. :D

Ako ništa drugo, sjajno je ovde izreklamirana (ne tvrdim da je to bila namera, ali je činjenica) ;)

Edited by McSteel

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, McSteel said:

... ili nečega sličnom tome što ti radiš.

Kad smo već kod toga, da pojasnim šta je to što ja radim. Bata mi živi u Švici i u mogućnosti sam da relativmo lako nađem auto koji mi odgovara. Kola kupujem kao za sebe, registrujem i vozim dok ne prodam. Obično auto oglasim posle pola godine vožnje. Sa Deltom sam se nekako srodio pa je zato nisam ni oglasio još kako treba. Kažem "kako treba" jer je nisam stavljao po sajtovima za prodaju polovnih automobila, ali je jesam još letos stavio u jednoj grupi Alfista na Fejsu čisto zajebancije radi i da vidim reakciju. Evo tog "oglasa".

 

Screenshot_20190625-001832.png

Screenshot_20190625-001848.png

Screenshot_20190625-001900.png

1 hour ago, McSteel said:

Ako ništa drugo, sjajno je ovde izreklamirana (ne tvrdim da je to bila namera, ali je činjenica) ;)

Kao što već rekoh negde gore, sa forumima sam odavno bio završio... Ovde sam samo zato što sam slučajno u temi kolege koji je skoro kupio istu mašinu vido da je pomenut "lik iz Leskovca" koji vozi isto čudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepa Delta. Imao sam i ja Deltu, ista boja, malo siromasnije opremljena i bila je 1.4 tjet. Prava mera za taj auto je 1.8, 1.4 je slabasan i zna dobro da potrosi na auto-putu :D 

Nakon prodaje Delte, bio sam u potrazi za Deltom 1.8, ali bezuspesno. 

Trenutno vozim e60 i ako ga udomim skorije, a ti je ne prodas, pazario bih je bez razmisljanja :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan auto, sjajan CV! :)
 

Po meni ova srebrna mozda i najlepsa za bi-color varijantu

 

Ps - digresija - nisam siguran ni da bih lepo mogao da se upoznam sa autom za tih godinu dana, da mi se onako bas lepo predstavi kakav je i sta moze... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, toma ks said:

Lep auto ali gde sad stavljas slike sa snegom haha

Mora malo... Da vas pripremim za zimu! 01. novembar samo što nije, spremajte zimske gume!!! :D

7 minutes ago, Milutinac said:

... nisam siguran ni da bih lepo mogao da se upoznam sa autom za tih godinu dana, da mi se onako bas lepo predstavi kakav je i sta moze... :)

Kad stalno voziš isti tip automobila, šta ima da se upoznaješ s njim. Ja sad čim sednem u neku novu 159 ili Deltu, odma znam šta joj ne valja... :)

1 hour ago, bane000 said:

Trenutno vozim e60 i ako ga udomim skorije, a ti je ne prodas, pazario bih je bez razmisljanja :D 

Sumnjam ja da će ona otići tako brzo. Specifičan je to auto koji bi kupio možda samo neki zaluđenik. 95% kupaca beži od talijana s turbo benzinskim motorom i automatikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Quadrifoglio Verde said:

Sumnjam ja da će ona otići tako brzo. Specifičan je to auto koji bi kupio možda samo neki zaluđenik. 95% kupaca beži od talijana s turbo benzinskim motorom i automatikom.

Možda, ali ti niti ciljaš niti treba da ciljaš tih 95% - onih 5% koji znaju šta je Delta a pogotovo sa ovim motorom će je vrlo brzo "nanjušiti", i nema sumnje da će neko biti "dovoljno lud" da je pazari poprilično brzo nakon objave oglasa. Ja sam svoju kupio bukvalno 3 dana nakon što je objavljena - video oglas u četvrtak, u nedelju keširao. Neko je čeka na zicer, videćeš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mladene dobrodošao na forum. Nadam se da ćeš se zadržati pošto imaš šta da ponudiš...

Ja sam satima upijao informacije, čitao pojedine postove po dva-tri puta i gledao slike upoređujući tvoju i moju. Ono: oprema, bicolore, panorama, felne i tako. 

Oglas ti je urnebesan i živo me interesuje dal' se neko javio sa te FB grupe?  Ispratiću prodaju tvog auta... Da vidimo zajedno kako naše tržište 'diše'.

 

Što se garaže tiče, Berlinu ovako da središ i da čuvaš B)

 

124 Berlina Special.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, McSteel said:

Možda, ali ti niti ciljaš niti treba da ciljaš tih 95% - onih 5% koji znaju šta je Delta a pogotovo sa ovim motorom će je vrlo brzo "nanjušiti", i nema sumnje da će neko biti "dovoljno lud" da je pazari poprilično brzo nakon objave oglasa. Ja sam svoju kupio bukvalno 3 dana nakon što je objavljena - video oglas u četvrtak, u nedelju keširao. Neko je čeka na zicer, videćeš :)

Pre ce biti 0,05% :) Ali i dalje je princim isti, lutrija dal neko trazi taj auto u datom trenutku ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Ja sam satima upijao informacije, čitao pojedine postove po dva-tri puta i gledao slike upoređujući tvoju i moju. Ono: oprema, bicolore, panorama, felne i tako. 

Nađi me na Fejsu i pusti zahtev. Možemo da kuckamo na Mesendžeru ako imaš nekih pitanja. Mislim da je tamo zgodnije za puno kuckanja.

1 hour ago, PremieRacing said:

Oglas ti je urnebesan i živo me interesuje dal' se neko javio sa te FB grupe?

Ma bilo svega i svačega u komentarima, bitno je da smo se lepo zabavili i nasmejali. A to mi je bila i ideja... Tekst oglasa sam kuckao sa plaže leškareći u ladovini i ubijajući vreme. :D

1 hour ago, PremieRacing said:

Što se garaže tiče, Berlinu ovako da središ i da čuvaš B)

 

124 Berlina Special.jpg

Uuuu... Ovo je 124 Specijal, ozbiljna mašina. Moja je prva verzija tzv. "tatko na Ladu"... :D Imam u planu sređivanje godinama unazad. Ali nikako da nađem vremena (čitaj: keša). Pokušaću da nađem neku sliku, pošto sve ovo kucam s telefona.

 

Evo, imam je "skrinšotovanu" s instagram profila.

Screenshot_20191011-093542_1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...