Jump to content
FAS Goran
dellas

Opel Insignia vs Renault Talisman

Anketa u vezi izbora automobila  

16 members have voted

  1. 1. Koji nov auto bi pre kupili?

    • Opel Insignia
      8
    • Renault Talisman
      8


Recommended Posts

majstori kukaju na Talismana kao i na pretposlednju generaciju insignije.
Za insigniju znam da je zamajac bezobrazno skup. Sto se pouzdanosti tice moj majstor kaze za nju,toliko lepa a toliko losa. O Talismanu znam samo iz ovlascenog,navodno dosta skripe,sugava elektronika,motori od 160 ks riknjavaju.
Ma zajebi sta,gledaj koji ima bolje stanje.U sustini posle sve dodje na isto sto se odrzavanja tice.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, horvat said:

Alfu Giuliu

+1 ako uspe da prežvaće razliku u registraciji (2,2 dizelka i 2,0 TBI) u odnosu na Talismana od 1,6 dci i ofc nađe dobar primerak za taj novac. Viđeno već koliko ozbiljan auto može da bude.

 

Insignia ima veću prednost spram motorizacije koju Talisman ne može ni da ponudi i mislim da je direktniji auto u smislu upravljivosti. Talisman je lađa na putu i tome je namenjen sa tim 1,6 motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, horvat said:

Alfu Giuliu? :)  

Dobro vozilo, ali iznad mojih mogucnosti koliko vidim cijene. Ja raspolazem sa nekih maks do 15k eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije puno iznad ali dovoljno...

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18310661/alfa-romeo-giulia-22-jtdm-s-u-p-e-rScreenshot_20210706-090349.thumb.jpg.1ba525982ce765b82f1d4dc7a6f008d0.jpg

U nemačkoj su tacni toliko

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

 

Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDM Navi Tempomat Spur Alu #270

First Registration: 06/2017 Mileage: 152.100 km Fuel: Diesel Power: 110 kW (150 Hp)

Price: €14,280

 

https://link.mobile.de?link=https%3A%2F%2Fsuchen.mobile.de%2Ffahrzeuge%2Fdetails.html%3Fid%3D325380258%26utm_source%3DsharedAd%26utm_medium%3Dandroid%26utm_campaign%3DDynamicLinkApp&apn=de.mobile.android.app&amv=690&st=Alfa%20Romeo%20Giulia%202.2%20JTDM%20Navi%20Tempomat%20Spur%20Alu%20%23270&sd=First%20Registration%3A%2006%2F2017%0AMileage%3A%20152.100%C2%A0km%0AFuel%3A%20Diesel%0APower%3A%20110%C2%A0kW%C2%A0(150%C2%A0Hp)%0A&si=https%3A%2F%2Fi.ebayimg.com%2F00%2Fs%2FOTM1WDE2MDA%3D%2Fz%2FJOsAAOSwx8Zgw3pj%2F%24_20.JPG&utm_campaign=DynamicLinkApp&utm_medium=android&utm_source=sharedAd

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Screenshot_20210706-090713.jpgScreenshot_20210706-090349.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

15k eur mi je gornja granica sa svim dodatnim troškovima, uključujući i porez...tako da, ovo je too much.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Talisman mnogo lepsi, cak mi je jedan od najlepsih u klasi, ali vidim da ga ne hvale bas mnogo, mada se licno nisam vozio pa ne znam da kazem iz iskustva... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sam za sebe gledam talismana i nekako naginjem na tu stranu. Čekam da drugar doveze jedno veče na basket svog Talismana karavana 1,6/130ks u Intense paketu opreme pa da detaljno ispregledam. 

 

On je, za sada veoma zadovoljan svime šta mu auto pruža, kaže prava lađa. Auto je kupljen, proveren, rečeno mu je da ne treba ništa da radi, za lanac kad se počne čuti ili kad oseti da je izgubio snage da treba da zameni. Do tada sve redovno.

 

Pre toga je vozio Insigniju 2.0CDTI (imao je tu sreću sa zakivanjem motora), Lanciu Deltu 1.6mjet čini mi se i zadnje što mu je bilo je Oktavija RS 2.0tdi. 

Tražio sam da mi uporedi sa škodom, njegov zaključak je da je unutra sve prijatnije, da mu prija na nekim dužim putovanjima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, knezevic76 said:

Talisman je vrhunski dizajniran auto, jednostavno je prelep I ima neki šmek.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

I ja tako ga doživljavam, a opet razmišljam da je Opel možda malo više kvalitetnije napravljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Talisman, 1.6 sa 130 ks u karavan izvedbi. Pisao vec na nekoj od tema.

 

Auto za onoga ko voli velike i udobne automobile jer upravo daje primarno takav utisak.

 

Kada mu prilazite zadrhti srce malo, lep je, zalici na premium, lepsi je od svih u klasi.

 

Ni unutra nije toliko katastrofalan koliko to izgleda na fotkam. Ali moglo je i bolje.

 

Motor od 130 ks je pouzdaniji od onog od 160 ks. Poznati su vec jer idu i u druge Nissan/Reno modele od QQ itd.

 

Nije trkac naravno ali nije tome taj auto ni namenjen.

 

Lako se vrti i na malom prostoru i okretan je auto. To me je prijatno iznenadilo. Lezi onako balonasto na putu sto znaci krivine ništa, ali zato autoput, pravac magistrale milina.

 

Izabrao bih ga pre Insignie licno. Doduse insigniu sam vozio 2015. Ali ipak bih pre njega i ako govorimo Insigniji 2017+.

 

Ali ne i pre passata b8 recimo.

 

Iako bi dok vozim b8 uvek znao da nije lep kao Talisman.

 

Iskreno.

 

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talisman u najkracim crtama u svojoj klasi 3/5, znaci prosecno dobar auto u svojoj klasi, nije vrlo dobar, nije odlican, a vise je nego dovoljan :) 

 

Ima tu jos zanimljivih automobila, recimo mazda 6 tog godista, pa recimo pug 508 ristajling se bez problema nosi sa talismanom, a ima kudikamo kvalitetnije motore i menjace (2.0 hdi i aisin).

Pa mondeo, volvo s60 itd.

 

Dakle ima tu jos automobila u toj klasi osim nemaca :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, vagenovac said:

Talisman u najkracim crtama u svojoj klasi 3/5, znaci prosecno dobar auto u svojoj klasi, nije vrlo dobar, nije odlican, a vise je nego dovoljan :) 

 

Ima tu jos zanimljivih automobila, recimo mazda 6 tog godista, pa recimo pug 508 ristajling se bez problema nosi sa talismanom, a ima kudikamo kvalitetnije motore i menjace (2.0 hdi i aisin).

Pa mondeo, volvo s60 itd.

 

Dakle ima tu jos automobila u toj klasi osim nemaca :) 

Jedan od najljepših za mene je Giulia, ali je i dosta skuplja. Ima ih na mobile, ali opet sve ukupno iznad 15k. Da nađem tu negdje cijenu i stanje, ne bi razmišljao.

Mazda 6 uopšte nije loša, cjenovno prihvatljiva, da uporedim opremu i motore samo, možda upadne u izbor :).

Volvo je sjajno auto, za mene je unutrašnjost tupa. Neinventivna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites



Talisman u najkracim crtama u svojoj klasi 3/5, znaci prosecno dobar auto u svojoj klasi, nije vrlo dobar, nije odlican, a vise je nego dovoljan  
 
Ima tu jos zanimljivih automobila, recimo mazda 6 tog godista, pa recimo pug 508 ristajling se bez problema nosi sa talismanom, a ima kudikamo kvalitetnije motore i menjace (2.0 hdi i aisin).
Pa mondeo, volvo s60 itd.
 
Dakle ima tu jos automobila u toj klasi osim nemaca  


Kod mene na parkingu u firmi stoji većina tih nabrojanih automobila, bukvalno jedan kraj drugog, menadžment vozi. Talisman je taj koji ljudi komentarišu I koji je osvojio najveće simpatije. Pričamo za izgled. Nit sam se vozio u njemu ni u većini drugih pobrojanih.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

 

 

 

Kod mene na parkingu u firmi stoji većina tih nabrojanih automobila, bukvalno jedan kraj drugog, menadžment vozi. Talisman je taj koji ljudi komentarišu I koji je osvojio najveće simpatije. Pričamo za izgled. Nit sam se vozio u njemu ni u većini drugih pobrojanih.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

Upravo sam ja to hteo da podrctam u svom komentaru. Naprosto, Talisman je lep, pleni, a to kako se vozi obzirom za sta je pravljen (da bude dugoprugaška fotelja) to ispunjava, probah ga neki dan. Ima i mana naravno. Od motorizacije gde je 2.0 usao tek kasnije, pa ovog 1.6 od 160ks koji nije bas krsten, te 1.5 koji bi bio ni knap, ali eto ostaje u "starijim" 1.6 sa 130 (dovoljan i nista vise kada je rec o snazi) i u novim 2.0. 

Vozio sam i 508, pomenu kolega ristajling, i to je super auto, sta vise racionalniji izbor narocito sa 2.0hdi, ali ipak bi uzeo Talisman, samo licni stav, jer pleni.

 

Ipak, u konacnom birao bi b8 najracionalniji je izbor a cak i sa 1.6 u dsg varijanti ide korektno, dovoljno za svakodnevnu voznju. No, svi smo razlicitih i ne legne svakom isti automobil na isti nacin :)

 

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
To drive: the Talisman's 4Control system dominates (largus.fr)

 

Uz google translate, moze da se skonta sta su zeleli da kazu...  

Nesto slično što smo i mi ovde rekli. Insignia dopadljiva,Talisman rafinisaniji ili barem tako samo deluje :) default_).gif

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, dellas je vozio Insigniju i pohvalio, a nije vozio Talismana, a vagenovac i Woodoo nisu Insigniu, ali jesu Talismana i nisu ga bas preporucili, pa mi je nekako ta dilema bas ostala neresena...

 

A nasao sam recimo i neki stari test kod Madjara, ali Laguna 3 i prethodna Insignia, i isto su rekli da se Laguna bolje vozila... izes ga, nisam pametan... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ne znam, dellas je vozio Insigniju i pohvalio, a nije vozio Talismana, a vagenovac i Woodoo nisu Insigniu, ali jesu Talismana i nisu ga bas preporucili, pa mi je nekako ta dilema bas ostala neresena...

 

A nasao sam recimo i neki stari test kod Madjara, ali Laguna 3 i prethodna Insignia, i isto su rekli da se Laguna bolje vozila... izes ga, nisam pametan... 

kako rekoh gore, lično sam vozio Talismana (karavan), nisam Insigniu tu novu (jesam onu nešto stariju, 2015 ristajling) i ako bih sa njom poredio rekao bih nešto slično kao u ovom testu.

 

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zapravo je odgovoreno na dilemu iz ove teme, samo ostavljam i ovde odgovor :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...