Jump to content
FAS Goran
dellas

Opel Insignia vs Renault Talisman

Anketa u vezi izbora automobila  

16 members have voted

  1. 1. Koji nov auto bi pre kupili?

    • Opel Insignia
      8
    • Renault Talisman
      8


Recommended Posts

Recimo da ste u dilemi izmedju ova dva modela, samo su vam oni izbor, 0 km oba ista cena ista oprema (talisman 2.0d 160hp 6brz automatik, insignia 2.0d 170hp 8 brz automatik)

Sta bi ste odabrali i zasto?

 

insignia.jpgtalisman.jpg

 

P.S. Ako bi moderator mogao da ubaci i anketu bilo bi ok :)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server & dodao anketu / update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Talisman.

Od kad se pojavio ostalo mi u sećanju da su ga razvijali zajedno sa Mercedesom. Ok, to je lepo osmislio njihov marketing, da posebno promovišu tu činjenicu...ali koliki god da je mali upliv Mečke bio svakako je veći nego što su se bilo šta iz Mercedesa pitali oko Insignie. Talisman mi izgleda modernije, nije samo uvećani Megan sedan. Kakav je Talisman u praksi ne znam posebno, sećam se da ga @Woodoo nije baš pohvalio...možda može da doda još ponešto. Renault je sa njim ciljao premium, opet koliko god da je uspeo ili nije uspeo u tome, činjenica je da Opel sa Insigniom to nije ni ciljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opelu je GM ciljao da bude Buick Regal koji neće smetati prodaji drugih modela i biti zanimljiv Kinezima.To je bilo pre PSA.
RENAULT ako nema plan za globalnu prodaju, ono samsung, Rusija i bedž inženjering u Nissan... Jbm li ga

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talisman

Svidja mi se do besvesti, pogotovu karavan varijanta koja je bas retka na ulicama. Zadnja svetla i ona DRL napred su bas upecatljiva. Drugi bi razlog bio sto matorci imaji Lagunu II 1.9 110ks iz davne 03' bez ikakvih kvarova, a udobna je ufff..iz Brava kad u nju sednem je prava uzivancija udobnosti, pa kontam da je bar malo bolji komfor u njemu kao autu vise klase.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam vozio ni jedan ni drugi, ali interesantno, u firmi imamo dva menadzera koja su bas ta dva auta kupili! S tim da je Insignia karavan. Nisam nesto dobar sa njima, ali eto, ako se potrefi prilika, pitacu ih za misljenje :D  

 

Treci lik je uzeo Pug 508 ovaj aktuelni, i taj mi je definitivno ispred oba ova :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su pug 508 i nova insignia skoro pa isti... Pokupili iskustva ovi iz PSA...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talisman.
Ono u firmi parkiran talisman, passat i insignia jedan do drugog.
Talisman mi ima najlepšu liniju. Veći obrtni moment, niži, širi i nenadjebiv u beloj boji noću sa onim štopaljkama.
Enterijer je već ni tamo ni vamo. Nekome se sviđa ta jednostavnost nekom ne.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talismana nisam vozio insigniju jesam i to bas taj motor i menjac samo u full opremi matrix farovi itd dobra je ali ne mogu da kazem da je vrhunska. Jako dobro lezi na putu, ima podignut centralni deo kod menjaca sto mi se svidja kao svojevremeno na e60, udobnost je slabija strana nasloni za glavu od kamena, zadnja klupa od kamena itd...I meni je talisman lepsi samo ne znam nikoga da ga je vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/18/2019 at 10:52 AM, horvat said:
Nisam vozio ni jedan ni drugi, ali interesantno, u firmi imamo dva menadzera koja su bas ta dva auta kupili! S tim da je Insignia karavan. Nisam nesto dobar sa njima, ali eto, ako se potrefi prilika, pitacu ih za misljenje   

 

Treci lik je uzeo Pug 508 ovaj aktuelni, i taj mi je definitivno ispred oba ova  

A ko je pa dobar sa rukovodecim kadrom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo ljudi jos neko misljenje, uskoro cu boze zdravlja biti u ovoj situaciji, pa mi treba pomoc da prelomim.

 

Kako ja vidim stvari, insignia je jaca ima bolji menjac, lezanje joj je dobro verovatno bolje...Talisman je lepsi spolja, barem meni duplo, unutra djene djene vozna dinamika meni nepoznata.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto
Za Insignia ako je dizelka samo ako posle 2013.te,kada su ispeglali malko gloposti koje su stavljali na mjet motor da se razlikuje od Fiata
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Insignija, za nijansu mi je lepša. Probaj oba i prelomi. :)

Gledaj i praktičnost gepeka? Mislim da će ti trebati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda Opel ipak ima malo bolju reputaciju u pravljenju vecih auta od Renaulta :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/1/2019 at 1:16 PM, neshtry said:

Isto
Za Insignia ako je dizelka samo ako posle 2013.te,kada su ispeglali malko gloposti koje su stavljali na mjet motor da se razlikuje od Fiata

Svakako je posle 2013-e, posto se pomenuti model pojavio 2017-e god.

Poznanik je testirao oba automobila i kaze da mu je Insignia vise legla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj oba da probas, vozio sam talismana sa 1.6dci i nije mi legao uopste, ali kazu da su uveli razne promene ispod lima sa ovim novim modelom i 2.0 motorima, pitanje je koliko je istina, a koliko marketing, nisam imao prilike da vozim najnoviji talisman da vidim jel ima razlike.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tebi će... Bio auto godine kada se pojavio, oživeo i Buick brand zbog voznih svojstva i uzglada...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene veoma lep ali očajan za vožnju auto. Vozio sam bi turbo od 160 ks i imao sam osećaj kao da nema tu deklarisanu snagu. Menjač sa duplim kvačilom sa manjkom sportskog duha, ležanje isto loše za taj segment (imao sam osećaj da se previše naginje, ljulja), upravljač kao da nemam kontrolu nad autom, kočenje slabo...jedino što ima dosta prostora. Šta znam, možda je konkurencija ostavila mnogo bolji utisak pa mi se zato nije svideo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu bas dal su ovaj facelift popravili sa 2.0 motorom. Insignia definitivno dobro lezi i ide, udobnost joj nije jaca strana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Razmišljam o kupovini jednog od ova dva vozila, u najboljim paketima opreme. Planiram kupiti 2016/17. godište.
Šta je to što bi trebao izbjegavati kod jednog ili drugog?
Škoda kao i Passat me ne interesuju, vjerujem da su kvalitetna vozila ali za moj ukus previše sterilni, a ne znam šta bi mogao još pogledati kao treću opciju?

Et, cijenio bi preporuke posebno za ova dva gore

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...