Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima. Kupio sam Punta 2001 god., 44KW 8V. Kolega prodavao, meni trebao auto i tako.

 

DSCPDC-0003-BURST20191012142555200-COVER DSC-0444.jpg DSC-0445.jpg

 

Jedino što je neispravno je pinjon brzine. Valjda je zalomljen, imam samo donji dio. Stavljen je vijak da ne curi ulje i tako se vozi. Da, imam navigaciju za mjerenje brzine.

 

Ono što me zanima da li je skup nov pinjon/senzor i da li se može izvaditi to što je ostalo, bez skidanja mjenjača ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobrodosao na forum i ovde ;) .

U ovom podforumu vlasnici predstavljaju svoja vozila, a za pricu o kvarovima imamo posebne tehnicke teme.

Search i dobijas odgovarajucu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predstavljanje sopstvenog vozila na forumu je, naravno, iskljucivo stvar dobre volje.

Ako kolega zeli ubuduce da pise o svom autu, nadovezace se dalje.

U suprotnom, ako je zeleo samo da postavi tehnicko pitanje - nije nikakav problem ni da obrisemo ovu temu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, samo sam htio da postavim pitanje. Pa nemam šta predstaviti. Kupio sam ga (prvo auto) prvenstveno da idem na posao. Do sad sam vozio skuter, sam ga popravljam (pomoć isključivo preko foruma i ponešto od kolega) Pošto ne volim da je nešto neispravno, htio sam da saznam da li je i na koji način moguća opravka.

 

Takodje nisam ni neki fan automobila, više volim bajk i skuter. :D

 

P.S. Možete obrisati temu.

Edited by gavranpero
Brisanje teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajd, neka tema ostane, radio sam kao nešto na autu. 

Naručio sam iz Kine LED H7 za kratka po cijeni od 30€ par. Danas stiglo, evo kako izgleda.

 

rew710.jpgrew711.jpg

rew712.jpgrew713.jpg  

 

Ovo su sijalice.

 

rew714.jpgrew715.jpgrew716.jpgrew717.jpg

 

Potrošnja 60W ukupno, 900 lumena pojedinačno, aktivno hladjenje, zaštita od pregrijavanja i višeg napona. 

 

BAM 61.00  35%OFF | NOVSIGHT 2PCS 60W 18000LM H4 H7 H11 H8 HB4 H1 H3 HB3 9005 9006 9007 H13 Car LED Headlight Bulbs 6500K Cool White Car Lamps
 

rew740.jpg

https://s.click.aliexpress.com/e/md1T9lwo

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server / dodao printscreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si u zoni gde nikada ne pada sneg, nećeš imati problema. Te lampe ne mogu da ugreju far da istopi sneg pa mora da se parkira dok prođe sneg.
Inače sijalica koja ima kuler na sebi ne verujem da je trajna. Nisu baš zadovoljni kupci istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome za snijeg nisam razmišljao. Ima logike. Što se tiče hladnjaka i ventilatora, moje iskustvo sa LED sijalicama za kuću je suprotno. Ako nema kvalitetan hladnjak, brzo pregori. Zagrijava se i nema odvodjenja toplote. Led diode nisu uopšte mali emiteri toplote, mada opet ne kao one sa žarnom niti. 

 

Pade mi na pamet još da ventilator iza razbacuje toplotu po cijelom faru, pa možda bude dovoljno da održi površinu stakla ugrijanom. Kad padne snijeg, znaću. :rolleyes:

Edited by gavranpero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe sam kao i kolega @tvzmaj protivnik ovih LED sijalica bilo za kratko ili dugo svetlo. Imam xenone i prva sijalica je pregorela posle 5 i po godina a te LED ako izdrže pola od toga biće odlično a skuplje su 3x od xenona.

 

Jel to pozadi izgleda ovako? 

 

FB_IMG_1575909232854.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju slike iznad, jeste slične tim. Prodavac daje garanciju 2 godine (mada bi ih morao slati u Kinu, dobio sam čak i neku vrstu računa). Protivnik ili ne, LED je budućnost, a sijalice sa žarnom niti će biti prošlost. Kako za domaćinstva, tako i za automobile. Ove sam uzeo za probu, uvijek lako mogu vratiti obične.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem što si uzeo LED sijalice nego će biti problem ako izgleda ovako kao sa slike pa će se projektori brzo napuniti prašinom, vlagom i time  ćeš uništiti projektor.

Kod xenona je to mnogo bolje rešeno jer ima gumica koja prekriva tu rupu koju je potrebno iseći da bi se sijalica ubacila i nema šanse da upadne bilo šta unutar fara. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su farovi zatvoreni, izmjerio sam da li može stati sijalica sa ventilatorom. Znači poklopac iza, koji ima gumeni dihtung normalno vratim i stavim osigurače. izmjerio sam prije naručivanja, nisam lud da držim otvorene farove pozadi, tim prije što sam imao problem sa vlagom u desnom. Znači sve zatvoreno, kao iz fabrike. ;)

 

P.S. Znači šubler (pomično mjerilo), izmjerio dubinu od ležišta za H7, udaljenost od rubova otvora, uporedio sa dimenzijama na AliExpressu i to je to. Ne ide baš glatko zatvaranje, jer ima krivina baš na tom dijelu gdje je ventilator, ali malo je nategnem, ispod je uža sijalica i normalno zatvorim poklopac. Kao da su obične H7. Isto kod otvaranja. poklopac zapne na tom istom rubu, ali čim preskoči ventilator, ide normalno.

Edited by gavranpero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da ne greju. Po nekad greju dovoljno da se sneg zalepi na far i pretvori u led koji ne možeš nikako da očistiš i kad staneš :-) sve zavisi od spoljne temperature i brzine kretanja. Uvek nosi stare sijalice sa sobom jer može da se desi da ne možeš da se vratiš kući dok ne svane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ima li neko nešto slično na forumu (mislim da ne :-D ) Naime, pošto volim dobru muziku (pop-rok 80-ih pretežno), znači kvalitetan format kao prvo, audio sistem i zvučnike, kupio sam sebi Kenwood KDC-100UB. Nije vrhunski, ali podržava FLAC i WAW format, što je meni bitno, jer ne podnosim kompresovane formate tipa, mp3, wma i sl. Nakon toga mi je palo na pamet da naručim iz Kine daljinski za njega (podržava komande na volanu), koji imitira auta sa već ugradjenim komandama. 

 

qqww021.jpg

 

Naravno, kinezi ovo nisu predvidjeli za DIN1 radio, već DIN 2 koji uglavnom dolaze sa Androidom. :/ Ja naravno nisam čitao detaljno i skontam da sam se zeznuo. Problem je što prijemnik (bijela kutijica) ima dvije žice, a Kenwood sam jednu za daljinsko upravljanje. Takodje, da bi se uopšte koristila ta opcija, morao bi se naručiti poseban Kenwood adapter koji košta koliko dva radija. Medjutim, naletio sam na netu na članak o PAC SWIRC adapteru. Taj uredjaj služi da se prilikom ugradnje aftermarket radija u automobil sa komandama na volanu, mapiraju i podese za novi radio. Uspijem iskopati jedan na Ebay za 35€ iz SAD i naručim. Iskreno, to nije predvidjeno za kineski steering remote, ali pretpostavljao sam da radi na istom principu. Stiiglo je i bacio sam se na posao. 

 

qqww022.jpgqqww023.jpg

 

 

Znači bijeli prijemnik (kineski) komunicira sa plavim (američki), potrebno je programirati šta koja tipka radi, funkciju. 

 

 

 

Poslije je slijedilo spajanje sa radiom, naguravanje gomile žica u prostor iza i oko radija

 

qqww024.jpg

 

Ovako to danas izgleda i radi...

 

 

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frejm, vidio sam poslije i ja da treperi na snimku. Postoje na AliExpressu Din1 radio prijemnici sa povećim displejom koji se izvlači poput CD-a. Mislim da na njemu dolazi Android, tako da ako bi neko htio nešto slično, bez petljanja sa dva adaptera, može lako napraviti.

 

https://www.aliexpress.com/item/4000001806975.html?spm=2114.12010612.8148356.6.1ef047aeCvvBoM

 

I daljinski

https://www.aliexpress.com/item/32796401574.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4dTusyYq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko šta je ovo ? Našao sam zaglavljeno izmedju desne strane hladnjaka i prednjeg lima.

 

qqww025.jpgqqww026.jpg

qqww027.jpgqqww028.jpg

 

Ovako je stajalo.

 

qqww029.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damper/apsorber u prednjem braniku. Imas i ugraviran serijski broj OEM dela (8-cifreni, 46522733) - klik u ePer i lako potvrdis ;)

 

Untitled.thumb.png.ce9934e4460654ff4280751a408c90c6.png s-l1600.thumb.jpg.af687948d2b34b9f09a957fd4768b754.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet problem. Nakon što sam uradio veliki servis, a takodje i ravnanje glave, ventila, i sve dihtunge zamjenio, ponovo počeo da trza u leru i vožnji, kao da radi na 3 klipa. 

Ovo mi je izbacila dijagnostika.

 

qqww030.jpg

 

Video kako radi:

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...