Jump to content
FAS Goran
McSteel

Lancia Nuova Delta - razbijeno zadnje staklo

Recommended Posts

Eh, ovo mi je zato što nisam napravio thread o predstavljanju auta

 

Da ne ulazim u detalje šta i kako se desilo, problem se vidi na priloženim fotkama:

 

photo_2019-10-12_17-06-57.thumb.jpg.60b4b7ef3f5ea51144dbd9bb8c5447ea.jpg5da1ed22ef70c_photo_2019-10-12_17-06-58(2).thumb.jpg.a655870d8a7edfad11b26857d2f88d70.jpgphoto_2019-10-12_17-06-58.thumb.jpg.9d604b366cd6610b783a18c666c56915.jpgphoto_2019-10-12_17-06-59.thumb.jpg.3fe73195c7df3b7c09434aafcad3e640.jpg

 

Pošto sam trenutno u Bijeljini, i treba da se vratim za Beograd, bilo bi idealno ako neko zna nekoga u relativnoj blizini (do 100km) ko bi mogao ovo srediti u ponedeljak, eventualno utorak...

Primarno mi je da saniram staklo, gledam da izbegnem selotejp i slične zezancije...

Znače mi i predlozi za gepek vrata i zadnji branik, jer mi ne deluje da se branik može ispraviti.

 

Svi predlozi i pomoć dobrodošli... Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, u okolini BN nema nijedan otpad koji drži tako nešto a ne verujem da neko ko ugrađuje autostakla može dan za dan da naruči (ne znam ni u NS ko bi imao staklo za deltu na stanju da se odmah ugradi).

Jesi razmišljao o tabli plexiglasa i neku 3M traku lepljivu sa obe strane? 

 

Malo šta radi u BN nedeljom, imaš FIS kod kružnog toka i TOM/Bingo tržni centar koji je tamo iza SUP-a.  

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jbg bas :( . Meni deluje da i zadnjim vratima treba ispravljanje, pa bih se tek onda baktao sa staklom. Ili polovna vrata, ali tesko da ces naci u toj boji. Branik mozda da pokusa da se ispravi i izvari, ali pukla je i ta ukrasna lajsna gore.

Ako gledas da saniras polovnim, tek je tamo kod njih Delta egzotika. Mozda da pokusas da pozoves neki od nasih otpada, a da je tu oko granice. Na pamet mi padaju ovi poznatiji Raca, Maki (oba kod Sapca), mozda da ti daju oni neki kontakt... Mada vec je nedelja.

I gledam kod prilicno ovih novijih kola - oplata branika je samo za sminku. Kako naslonis na nesto (kod tebe je ocigledno radio neki stub), odose i zadnja vrata, cesto i staklo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci... I meni je jasno da nema ništa od konkretnijih rešenja dok se ne domognem BG.

 

Uzeo sam neku potpuno prozirnu mušemu (neka gumiplastika) oko 1-2mm debljine pa da presavijem, i ozbiljniji američki duct tape baš za auto, pa da se time pokrijem do BG, zaštita od elemenata i vetra (a i da me puste preko granice :D)

 

Definitivno bi gepek vrata morala da se ispravljaju ali nisam siguran ni da će moći, zbog strukture (jer su sendvič od dva sheet-a lima koji su šav-zavareni uz ivice). Izgleda kao da bi se svaki od limova koji čine vrata morao ispravljati zasebno, tu bih za ruke prodao stan da platim :D

 

Potražiću po otpadima. Čak i da uzmem regularna glossy crna, pošto je i krov glossy a gepek-vrata se nastavljaju na tu površinu, ne bi ni izgledalo tako loše... Valjda. Više me brine zadnji panel ispod, koji ne samo što se savio nego i pocepao. i što sve i da se lepo ispravi, na nosaču hrom-lajsne (koja je hromirana plastika naravno) su deformisani slotovi za žabice na lajsni, koje ne vidim kako bi bilo moguće od spolja ispraviti propisno. Tako da skoro sigurno ide zamena i tog panela, a to je već nešto što bi bilo ružno da ne bude mat.

 

Možda ima smisla uraditi mat crni plasti-dip, pošto mi svejedno stoji u saobraćajnoj da je mat crn auto, pa tu ne bih imao frku. Taman lakše održavanje. Izašlo bi me koliko i uslužno farbanje gepeka i zadnjeg panela, a zaštita za komplet karoseriju... Šta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji, ali pomalo zazirem od onih gde "ma sve može, samo daj pare", a onda sačuvaj bože kako bude urađeno... Ipak nije u pitanju trivijalno vakuum izvlačenje "žena učila da parkira" ulubljenja :)

 

Ako imaš nekog pouzdanog ko se bavi ovim radovima, rado ću popričati sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra, kad kreneš iz BN, preko Šapca, obiđi 2-3 otpada i nađi šta ti se se sviđa. Ako ne nađeš u boji, možeš i folijom rešiti (bolje nego da farba bilo ko).

Bolje tako nego kad dođeš u bg na kp i pa pa zovi telefonom, oni pošalju svašta. Ovako na licu mesta se dogovoriš, trebaju mi vrata, branik, lajsna.... Zna da bude jeftinije na količinu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ides iz Bijeljine, zovi Racu prvo, pa ako kaze da ima, vidi da se dogovoris sa njim. Hoce oni i fotku na viber da posalju.

Najlakse ti je kad vec ides sa te strane - Prnjavor, pa Lipolist, pa Dobric. Pod uslovom da ima.

Svratis, pogledas. Lakse nego da se vracas iz BG-a. Maki ti je u svakom slucaju usput, cim predjes sa desne strane, ne mo'z da omasis.

 

Da sam na tvoj mestu, uzeo bih vrata cela, ako cena nije bas neka astronomska.

Menjanje stakla, ispravljanje, zamena lajsne, branik i farbanje... Da sve to bude ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, Smireni said:

Da sam na tvoj mestu, uzeo bih vrata cela, ako cena nije bas neka astronomska.

Menjanje stakla, ispravljanje, zamena lajsne, branik i farbanje... Da sve to bude ok...

Pa da, zato sam odmah i zauzeo "bolje da menjam" stav... Pri tome lako može ispasti popravka jednake ili veće cene nego zamena, a ako je zamenski deo u dobrom stanju, odluika je jasna.

Inače kako sam se skrnavo ali funkcionalno pokripio:

 

sanacija.thumb.jpg.09d5e5f7cf36cc95fa69e891a19f1d40.jpg

 

Probano na 150 km/h, na 70 km/h sa otvorenim raznim prozorima (jedan ili više) i u kočenju sa 130 na 50 km/h. Ni da makne. Biće dovoljno za put nazad...

 

Iako ne deluje tako, iznutra se kroz ovo čudo vidi kao da pada kiša a ne palim brisač. Valjda ne bude niko usput pravio problem jer komotno može da se vozi ovako.

 

## EDIT ##

 

E da, značilo bi mi da mi "istresete" u privatnu poruku brojeve tih ljudi iz Šapca i okoline, pa da se sutra pre polaska ispričam sa svima.

 

Hvala od srca na pomoći :)

Eto me posle sređivanja na nekom okupu da se odužim

Edited by McSteel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam od Race: 069/28-14-231, 069/33-52-963, 015/29-5008

Maki: 064/19-55-935, 063/83-67-177

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretece me bivsi drug @Ivan, to je to sto i ja imam.

 

Što se stakla tiče, vidi sa Novus Sabac, ali i ja sumnjam da za Deltu ima bilo ko na stanju.

http://novusautoglass.rs/

 

Kakvo oduzivanje, zadesilo te, tu smo,

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/12/2019 at 5:15 PM, McSteel said:

Eh, ovo mi je zato što nisam napravio thread o predstavljanju auta

...

 

13 hours ago, McSteel said:

...

Eto me posle sređivanja na nekom okupu da se odužim

 

 

Posle sređivanja prvo da predstaviš auto  :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Smireni said:

Pretece me bivsi drug @Ivan

"Hrkljus, do mene" :lol: , javljam se ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrka kapa na oba mesta, tražim dalje... Pitaću na ovom mestu na Ledinama što je @djomla pomenuo, plus sam video u Obrenovcu da možda ima, pa ako ni to ne urodi plodom, PA pa redom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Čika-Kole, ali plan je da kupim komplet gepek-vrata, pošto će me izaći slično novaca kao ispravljanje/varenje postojećih + staklo + ugradnja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update ako neko prati:

 

Nabavljena su gepek-vrata (u pogrešnoj boji) kod Marka na Ledinama (fiatalfalancia-marko.rs), sjajna ekipa, korektna cena i ekspresna usluga. Branik nisam još sanirao, onaj koji su oni imali osim što je u pogrešnoj boji nije odgovarao (nije imao mesto za park senzore) + iskreno nije bio u sjajnom stanju, tako da to još tražim. Kad nađem, videću da deknem mat crnu foliju preko, ili da ošpricam sa plastidip-om, zavisno od cena i dostupnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa... Nisam baš siguran da to sada ima smisla, jer osim što je "hrom" lajsna pukla (zapravo je PET plastika presvučena hrom-nalepnicom) i ne može se zavariti a pri tome neće ama baš niko sa otpada da mi proda samo lajsnu; žabice koje tu lajsnu drže su totales kaput (i poispadale), i "džepići" u kojima su žabice bile umetnute su potpuno deformisani. Okačim sliku malo kasnije.

 

Osim svega toga, sve i da mi neko proda samo lajsnu (a nisu hteli ni za 50€ jer ne mogu da prodaju branik bez nje), deo branika koji se izdigao na gore zbog ulubljenja je smetao zatvaranju gepeka. Momci sa auto-otpada, dok je zamenski gepek ugrađivan, ugrejali su pištoljem za vreo vazduh izdignuti deo i spustili ga, ali su malo pregrejali pa je plastika zatopljena i ostao je jasan otisak drške čekića koji bi trebalo peglati. Deo branika se i "pocepao", pa tu ide varenje...

 

U suštini mogao bih naći branik u tip-top stanju za do 150€, što je verujem dosta skuplje nego intervencija plastičara, samo nisam siguran šta povodom lajsne raditi jer tu je u prekidu i hrom-nalepnica, uvek će se videti da je sastavljano čak i da neko uspe spojiti otkinuti deo; plus i sam branik više ne leži kako treba na šasiji, panel gap je vidno nepravilan, a pošto je šasija netaknuta znači da se i deo branika koji naleže na šasiju iskrivio pa i to treba cifrati...

 

Raspitaću se, ali mi se čini da će ipak biti kupljen drugi deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i fotki koje ilustruju zatopljeni "pečat" zbog delimičnog ispravljanja branika, preostalu štetu, kao i stanje lajsne i mesta za žabice za prihvatanje lajsne u braniku:

 

IMG_20191020_143654.thumb.jpg.3b36323974ebd0fba1e2c25207d442bf.jpgIMG_20191020_143446.thumb.jpg.d5ef540bff34f104c038fc179d035934.jpgIMG_20191020_143511.thumb.jpg.6c5bf7a388905f91e504809e461ad8c4.jpgIMG_20191020_143623.thumb.jpg.621240fd269fe81e201e057cc305cebe.jpgIMG_20191020_143641.thumb.jpg.775330c092e9d9d7138c69603298b092.jpg

 

Kapiram da me farbanje ili nalepnica svakako čeka i ako popravim postojeći branik, plus ta prokleta lajsna... Biće da ona prva pukne kod svakog udarca farbanog dela branika, pa je zato niko i ne prodaje zasebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo strpljivo sačekaj, naleteće neka. Ili ako nađeš nekod da ide za Italiju da ti donese :)

Vidi i kod Brane u Vraniću, možda ima nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja verujem da to može lepo da se uradi, samo treba naći pedantnog majstora od poverenja... I ta lajsnica da se lepo spoji, dobro ojača sa donje strane, sve se prvo lepo uklopi da stoji kako treba a onda ti zalepe i hrom foliju preko cele lajsne. A vrvtn da samo lajsna može da se kupi u ovlašćenom i da to nije preskupo... Pitaj.

Skini branik i vozi tako dok ne bude gotovo, a vratiš na auto tek kad budeš zadovoljan. 

 

Nego, da te pitam  :blushing:

Jesi mogao da skontaš kako se kači Lancia znak na zadnje staklo, tad kad je puklo? Ona "Jelta" slova sam siguran da su samo lepljena...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Apply a double layer of bodywork adhesive tape (1a) around the outside of badge (1b). 
The purpose of the adhesive tape will be to protect the window when the badge is removed and act as a template for applying the new badge.

2. Remove the moulding (1b) releasing the inner retainers (2a) using the special tool.

844006591.image

 

- Check that the new badge is not damaged.
1. Leave adhesive tape (1a) on the glass so that the badge can be positioned.
If the badge was not present (and has therefore not been removed), position by aligning its vertical axis with rear window wiper pin (1b). Both distances (1c) and (1d) must also be the same.
2. Clean and thoroughly degrease the area of the window involved in the bonding of the badge using heptane.
3. Remove the film protecting the adhesive surface (3a) of the new badge, then immediately position the badge on the window. Bond the adhesive surface, applying gentle pressure on the badge by hand.
4. If present, remove the adhesive tape (1a) from the body.
Do not touch the adhesive surfaces by hand during installation.
Bond at an environmental temperature that is not excessively low.

844006591.image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...