Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Prednje plocice pri kraju, sad Slayer nema vise 'Sport' nego furaju neke 'High Performance'... Mrzi me da trazim po temi kocnica pa molim nekoga ko zna (Miiiiiiiluuuuuuutineeeeee    ) da mi pomogne. Cena i nije bas podnosljiva ali kontam da je kvalitet na nivou.
High performance su vrh. Sila kocenja na Puntu 60% veca nego fabrika !
Preporuka.


Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio. Otisao da zamenim. Videli da stare plocice imaju jos 50% zivota u njima. Skripalo je parcence metala u samoj ferodi. Marka plocica Ferodo. Izbacili ga srafcigerom i vratili stare plocice na auto, dobre za jos 20-30hkm.

 

Sad moram da vratim Galfer...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/19/2020 at 9:54 PM, PremieRacing said:

Prednje plocice pri kraju, sad Slayer nema vise 'Sport' nego furaju neke 'High Performance'... Mrzi me da trazim po temi kocnica pa molim nekoga ko zna (Miiiiiiiluuuuuuutineeeeee  :D  ) da mi pomogne. Cena i nije bas podnosljiva ali kontam da je kvalitet na nivou.

Galfer High Preformance prednje plocice za prednje diskove, kao i Akebono standard prednje diskove sam ja uzeo kod Slayer-a za mog Brava. Skoro sam ih stavio (pre 2 nedelje) tamo da su jos u fazi razrade, ali ono sto za sad mogu da kazem je - zakivaju kad stisnes. Posto se lagano vozikamo po NBG, nisam ih testirao da valja po Kosutnjaku ili na nekim valjanim krivinama. Moj glas ide njima, ja sam veoma zadovoljan. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jasno i sve to znam, ali baš da menjam bez potrebe i to u ovo ludo vreme - neću. 

 

Kad potrošim pločice koje su dobre i odlično koče, ako bude ovih još na stanju, uzeću ih bez razmišljanja. A biće pošto im inače stoje od 2018. Nema nas puno sa 305mm diskovima. Sada tolike novce da bacim bzvz - jok. 

 

 

btw @ISV_01 - koliko si ti platio Galfer pločice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S*ronja ako, ako, samo nek' postrojava, dosta je bilo za*ebavnja

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, PremieRacing said:

Skripalo je parcence metala u samoj ferodi. Marka plocica Ferodo.

 

Ja sam imao pre uvek problem da mi se nesto zabije u plocice, resio sam to sa busenim diskovima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta auta ima stitnik protiv toga, neki lim, ne znam kako ga zovu, prahobran, tako nesto, mada je meni jednom tu upao kamencic, da poludi covek :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, PremieRacing said:

10.000,00 - i to navodno sa popustom...

Zamena pločica ide sa gornje strane. 

 

IMG_20200321_183250.jpg

 

IMG_20200321_181817.jpg

330mm diskovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/23/2019 at 1:14 PM, Ivan said:

od Delti jedino 1.8 Di kao najjaca verzija ima 330 mm prednje diskove. Prve sledece verzije (2.0, 1.9 TT i 1.4 MA) imaju 305 mm. Cak jedina ima i vece zadnje diskove, ne secam se tacnih dimenzija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/6/2020 at 9:34 PM, totti said:


 

 


Meni je i WC šolja u fulu emoji41.pngScreenshot_20200306-213308_Chrome.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

a video sam wc šolju koja kosta 650000 dinara,ima led rasvetu,a i daljinski i jednu paliju koja izlazi iz solje kad joj date komandu:popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Quadrifoglio Verde said:

Trebalo bi da su zadnji 275 mm, ako se ne varam.

Evo, kacio sam i ranije (za prednje sam znao napamet)... Zadnji diskovi su 278 mm do ovog broja sasije, a iza toga vraceni na 264 mm kao kod ostalih verzija:

 

a.thumb.png.82e111e1fffbf405f689090f1cb98f8c.png

 

10 hours ago, Danilo1 said:

gledam po Eper-u, nigde nema 330mm

Jbg, zavisi i ko trazi ;) , ima nas koji koristimo ePer i eLearn deceniju i po :P :

 

Untitled.thumb.png.49aec2ddd634609490fe37d4d41266ad.png

 

Salu na stranu, pretpostavljam da su 330 mm ove sa duzim SN. Recimo za leva klesta dobijes ovo:

 

getImage.thumb.png.c63266565431a2a39bee0a1da063190a.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan kolega stizu te godine, spor si :D
Ja sam trazio u restajlingu i nije bilo.. Posle kucao na netu 4x98 330mm i izasli za Deltu diskovi..

Jos me samo zanima da li je isto kacenje celjusti za ostale modele i za 1750..

PS: posalji mi taj fensi ELEARN :secret:

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, Danilo1 said:

Mozda ubacim veca kljesta u Brava :D

Aloo, cita li neko ovo ? Oduzmite ovom momku garazu i gedore, dijagnostiku inace dobijamo Brava sa diskom ko pola felne :lol:

 

Salu na stranu, ne znam jel bi to pasovalo :blink:

 

Toliki diskovi na Delti, jos sa keramik plocicama...zato je asfalt naboran od kocenja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za Deltu, ali za Giuliettu moraju da se menjaju rukavci komplet, kako bi se mogla namontirati sestoklipna kljesta za 330mm disk. Poprilicno skupa rabota... A kad vec gledate Eper, pogledajte da li je isti kocioni cilindar, posto se ubacivanjem vecih kljesta, tu moze dobiti 'usko grlo' ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Danilo1 said:

@Ivan kolega stizu te godine, spor si :D
PS: posalji mi taj fensi ELEARN :secret:

E jbg sad, tako sa starijim covekom... Forum nikada nisam dozivljavao kao mesto za takmicenje, nego za druzenje i pomoc. Mene samo Totti moze da razume :D .

Fancy eLearn si imao na "aftersales.fiat.com". Odlicna stvar je em sto je bio online, em su bili obuhvaceni svi modeli. Znaci da bistris bukvalno sta ti padne na pamet. Ali vec neko vreme postoji problem sa pristupom, javlja neki Null Reference, moguce i da je limitiran pristup. Jes' da mi je struka, ali me mrzelo da se bakcem sta je uzrok, posto imam ISO eLearn za Bravo, pa ga caskom sibnem na virtuelni drive i pokrenem. Slicicu iznad sam okacio ranije na forum.

PS: U pravu je Horvat, cini mi se da se i za Deltu razlikovao glavni kocioni, pa proveri i to. Ako neces da to samo stoji montirano radi izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista, proucicu i to jos pa ako nije preveliko cimanje onda cu da ubacujem.. 

 

Moze i da se prebaci u novu temu, da ne spamujemo coveku temu

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...