Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bravo oko sokolovo... Ucrvenio sam ih za sve pare  :wub:

 

I rikverac svetlo je crveno, znam da nije po 'zakonu', znam da se sad slabije vidi ali sam hteo da SVE pozadi bude crveno.

IMG_20191105_161944.jpgIMG_20191105_162241.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooook, vise si nego dobrodosao da ne primetis bas sve  :lol:

 

 

Sad moram pod hitno da resavam ovu crnu plastiku pragova i donjeg dela branika... Bas je izbledela. 

 

Ima neko resenje iz iskustva, neki preparati, mleko, nesto sto vraca crnu ne farbanu plastiku u zivot?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/5/2019 at 7:10 PM, dellas said:

Zasto?!? :)

 

Staaaa?  :blushing:

 

On 11/5/2019 at 7:29 PM, Danilo1 said:

sto nisi stopaljke i maglenke bar u crno?

 

Vrlo prosto, meni se ovako vise svidja   :P

 

On 11/5/2019 at 6:40 PM, vagenovac said:

Sramota, ja nisam video da si maknuo znak i produzio foliju na gepeku...

I brisac, a niko ga ne spominje  :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video za brisač. Baš sam gledao pre neki dan na Lancia Delta FB grupi, ali mi ipak treba brisač. Jbg, navikao

 

Baš odskaču ove plastike, moralo bi osveženje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, andreja.micovic said:

... / ... Baš odskaču ove plastike, moralo bi osveženje. 

 

Aha, ali polako cu jedno po jedno, taman da se vidi razlika i napredak... Bude mi dosadno kad sve uradim pa nema sta cackati  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastike branika i lajsne na dnu vrata nikad i nisu bile baš intenzivno crne (kao što je folija na krovu), ni na novoj - ili pogrešno pamtim?

 

Pitam jer fora sa restauracijom boje plastike, koja god da je ako nije farbanje ili folija, neće postići taj "jet black" efekat. Možda da i to ulepiš? Uvek postoji mat folija ako ne želiš glossy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, PremieRacing said:

 

IMG_20191105_162241.jpg

 

E ovu sliku kada gledam - mislim da bi trebala tablica ici na deo ispod stakla, ovaj sada gde je folija. Mislim da bi razbila crnilo malo...ovako mi nekako ispadne kao jedan veeeliki crni element. Fali mi tu nesto. Cak mozda i znak da je ostao ali da je uradjen u crnu varijantu bi bio dovoljan...

 

4 hours ago, PremieRacing said:

Kod Milutina nismo danas uspeli da uradimo šta smo hteli

 

 

Aj kad si vec spomenuo :) da se zapljunem ovde...kad odradim kako treba selim se u svoju temu :)

 

Neuspeli pokusaj...

 

20191105_154754.thumb.jpg.f94955b81167a8bbac64ddc79f507a61.jpg

 

Previse tamno za moj ukus...nisam tako zamisljao. Hteo sam da sve sto je crveno i ostane tako...da bude kao da je dim samo pretrcao preko stopa, bukvalno ima takvih i fabrickih varijant..no medjutim. Ovo je bila najsvetlija folija koju su imali na stanju. Petak...pokusaj 2, ali sa dosta svetlijom varijantom

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, McSteel said:

Plastike branika i lajsne na dnu vrata nikad i nisu bile baš intenzivno crne (kao što je folija na krovu), ni na novoj - ili pogrešno pamtim?

 

Pitam jer fora sa restauracijom boje plastike, koja god da je ako nije farbanje ili folija, neće postići taj "jet black" efekat. Možda da i to ulepiš? Uvek postoji mat folija ako ne želiš glossy :)

 

Verujem da si u pravu i nikako ne mislim da postignem istu niti slicnu crnu sa tim delovima, samo apsolutno mora da se uradi neki 'restore' na zdravo, cisto. Ovako izgleda umorno do bola. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Milutinac said:

E ovu sliku kada gledam - mislim da bi trebala tablica ici na deo ispod stakla, ovaj sada gde je folija. Mislim da bi razbila crnilo malo...ovako mi nekako ispadne kao jedan veeeliki crni element. Fali mi tu nesto. Cak mozda i znak da je ostao ali da je uradjen u crnu varijantu bi bio dovoljan...

 

Definitivno cu probati i slikati i jedno i drugo da vidim kako izgleda, ali tablica za sada ide na fabricko mesto. Bas tu gde i mislis da treba. 

AKO mi se dopadne moja vizija da tablicu premestim na crni deo branika, onda cu morati ponovo i mnogo ozbiljnije da uradim deo gepeka ispod stakla. Uzivo je puno drugacije nego na slici, video si danas da to ne izgleda nikako i samo je probni period. 

 

 

4 minutes ago, Milutinac said:

SPRAY-TEXT-2_grande.thumb.png.2a3b9efc106cf4ee132b133b98b6ad27.png

Odlican proizvod...lak za rad

Ima sa teksturom i bez...

 

Da verujem, ali razmisljao sam dosta popodne i gledao svasta na net-u i ipak necu da farbam fabricki neofarbanu plastiku... Samo sto bolje da je 'restauriram' ako se to moze tako nazvati (a ne moze   :D)

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da da da da da! :)

 

 

Ps - Da li ce neko da primeti da na FIATU daj deo nije izbledeo i da izgleda kao sto je izgledao i pre 10 godina????? <_<

 

Hihihi. Ok. Napusticu prostoriju. Sam.

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastika bledi zbog UV zračenja koje razgrađuje pigment. Pošto je plastika prirodno bela odnosno bezbojna (zavisno od kalupiranja i hlađenja), pigment se ubacuje pri topljenju. Jedini način da se restaurira u pravom smislu te reči je da se išmirgla do "zdrave" plastike i onda premaže nekim UV-odbojnim sredstvom. Ali do "zdravog" može biti i 5-6mm, što je nedopustivo mnogo u pogledu očuvanja forme branika. Tako da ti ostaje samo neki lak koji će činiti da boja deluje intenzivnije (kao što kad pokvasiš tkaninu boja deluje zasićenije/tamnije), ili nekakvo farbanje. Druga opcija je folija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala, videcemo. 

 

Idem sa pokusajima od najblazeg (sredstva za plastiku, Zdrnja kaze keramika se najbolje pokazala) - probamo pa vidimo.

Drugi korak je onaj invazivan nacin sa grejanjem, a na kraju mi je opcija farbanje. Folija nikako posto je plastika hrapava do bola i moralo bi bas puno da se radi na pripremi za lepljenje folije, a i ima gomilu ivica, prelaza, spojeva. Ne bi to folija dobro zavrsila i bilo bi skupo. Skuplje od svega ostalog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto ne plasti-dip? Em što bi očuvao originalnu teksturu ako se pravilno nanese, em što može da se zguli i nanese novi sloj kada se dovoljno ošteti, em reljef/ivice nema nikakvog otežavajućeg uticaja na aplikaciju... Dugovečnije od farbe, a više izbora konkretnog nijansiranja od keramike i drugih premaza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...