Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne bih da pametujem, ali to

je hladnjak klime, a ne mali hladnjak kabine.

 

hladnjak klime ide odmah tu kod velikog hladnjaka rashladne tecnosti motora, a mali hladnjak kabine ide - u kabinu iza table

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac https://e-shop.euro07.net/#/eurob2b/ArtSearch
napravis nalog i imas pristup njiohovom online katalogu. Meni je dobar da vidim cenu okvirno i da li ima kod nas na trzistu, kakva je ponuda... Pa tek onda zovem dalje prodavnice kad se odlucim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic hvala ti, imas pice od mene kad se vidimo :D  

 

Taman sam u potrazi za kocnicama :D  

p.s. taman sam te ishvalio i prestao pretrazivac da mi radi kaze maksimalan broj pretrazivaca prekoracen, a samo sam pogledao diskove i kada sam hteo da prebacim na plocice nece vise, rekoh da vratim na diskove, nece ni to vise :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic deluje da je to to. Decidno im rekoh hladnjak KABINE, a ne klime :)

 

@Vule izgleda :) plus... digitalna klima... ali ajde Borko je to valjda resio proletos, pa pitanje dokle ce da drzi vodu. Ono sto me nervira kod svake digitalne klime, NE mozes da joj objasnis kako da radi da je tebi udobno i komforno :D Zadam temperaturu, hocu da duva SVUDA... On kad je hladan prvo ne radi uopste. Pa onda ako je kad se malo ugreje motor, a napolju npr hladnije - duva toplo samo na soferku, pa kad malo progreje spusta lagano na sredinu, pa tek kad skroz postigne temperaturu duva svuda "jednako". Pritom, duva pretoplo i samo gore do samog maltene iskljucivanja, nema lagano da smanjuje kako se zagreva, pa da imas komforan utisak. Pretoplo pretoplo PRETOPLO pa tek onda taman.

Ali panel digitalne klime izgleda lepo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Punto Abarth said:

. Ono sto me nervira kod svake digitalne klime, NE mozes da joj objasnis kako da radi da je tebi udobno i komforno

 

Standardno. Bude jos gore, tj jos vise se zbuni ako npr. zadas mu odmah 26 stepeni pa onda smanjujes. Ja kada je ovako hladno napolju ostavim ga na 22 od pocetka, onda ne bude toliko PRETOPLO, osetis tu promenu ali ne ide toliko bas u krajnost...a istom brzinom se zagreje kabina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja drzim obicno stalno na 19 ili 20 i samo variram jacinu duvanja manuelno. Sve preko tipa 1/3 max brzine mi je prebucno

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Punto Abarth said:

@andreja.micovic deluje da je to to. Decidno im rekoh hladnjak KABINE, a ne klime :)

 

@Vule izgleda :) plus... digitalna klima... ali ajde Borko je to valjda resio proletos, pa pitanje dokle ce da drzi vodu. Ono sto me nervira kod svake digitalne klime, NE mozes da joj objasnis kako da radi da je tebi udobno i komforno :D Zadam temperaturu, hocu da duva SVUDA... On kad je hladan prvo ne radi uopste. Pa onda ako je kad se malo ugreje motor, a napolju npr hladnije - duva toplo samo na soferku, pa kad malo progreje spusta lagano na sredinu, pa tek kad skroz postigne temperaturu duva svuda "jednako". Pritom, duva pretoplo i samo gore do samog maltene iskljucivanja, nema lagano da smanjuje kako se zagreva, pa da imas komforan utisak. Pretoplo pretoplo PRETOPLO pa tek onda taman.

Ali panel digitalne klime izgleda lepo :D

 

Mislim da je ovo više do brenda :D I na Mitu radi užasno, svoj neki mozak ima, dok na Škodi, što kaže kolega iznad, namestim na 22 ili 23 i ne diram ništa, uvek je taman kako treba :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Punto Abarth said:

Ako neko čita :) potreban hladnjak/radijator/kako ocete kabine :)

Svako grejanje oseti se miris antifriza, 2 i kusur meseca od kupovine imam jedno pola deci manje

 

Čitaju mnogi... krenula zima pa nam dosadno.

A kako si siguran da je baš hladnjak? Ispitao ga? Video gde curi?

 

6 hours ago, andreja.micovic said:

...

Jesi li video curi li negde? Da nisu one famozne gumice kojih smo se namenjali ovde na forumu na prvim verzijama brava i slicnim izvedbama?

 

Neka, pusti ga da prvo hladnjak zameni. Pa onda neka vidi šta je i gde je tačno uzrok...

 

IMG-42d8e114ebb87d47019049373ac36a1c-V.jpg

 

 

E, da!

 

Sedici je neki dan dobio zimske gume na O.Z. racing felnama, sa Jeltinim distancima i šrafovima od Megana (ako ne grešim...bili u podrumu preko 10god.)

 

Kako lepo izgledaaaaa   :wub:   :wub:   :wub:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, PremieRacing said:

 

Neka, pusti ga da prvo hladnjak zameni. Pa onda neka vidi šta je i gde je tačno uzrok...

 

IMG-42d8e114ebb87d47019049373ac36a1c-V.jpg

 


Lep ton, verovatno sam zasluzio…  :) rekoh prvi put kad sam ušao u kola da se oseti antifriz, i zamisli - od onda se nije sredilo samo. Ti rece sve top… bas i nije sve top… gubi taman toliko antifriza da se nigde ne stvara fleka, a da se nakoj 2 meseca ipak poznaje na prelivnoj boci. Antifriz u kabini moz da se oseca ili da bas curi u motornom prostoru, ili kad sasvim malo curka na mali hladnjak (ili njegovim prikljuccima) i prakticno ispari tu gde je suplje. Takodje, posto je antifriz masnjikav sam po sebi, stakla se mnogo lakse magle/teze odmagljuju.

 

sve slucaj na top Jeltici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juuuuuu, izvini što sam te zajeb'o i prodao krš od auta debelo ispod svake tržišne cene kao prijatelju prijatelja i što ti nisam rekao sve što nisam znao  :)  :unworthy:

 

I opet ti prijateljski samo kažem, proveri gde tačno curi, ako curi, pre nego kupiš hladnjak. Ali i ne moraš... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko mi je poverovati da ti tako fin i pedantan nisi osetio miris antifriza u kabini… Ili da nisi znao za prsnutu posudu  za pranje soferke/farova. Ili da distanci obicni kostaju 200€ :)

 

Ali dobro, izvinjenje prihvaceno, plus cu morati i tog KTM-a da ti uzmem, pa cemo vec nekako :)Je l moze sad normalna komunikacija pliz?

 

ja za 50 € (koliko kosta hladnjak) necu propasti, a da bih provalio sta curi i gde, tu tablu moram da skidam pa moram, jer se nigde nista ne vidi da curi sto se antifriza tice bar. Radije to radim jednom, i zamenim odmah… nego da skidam, (pa vracam?) pa da tek onda narucujem deo, pa skidam i vracam ponovo, ili da mi jedini auto koji imam stoji raskupusan dok cekam deo da dodje. Od 50€

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uostalom, ako na popravku kola ne dam barem 2-3k €, nekako ne stvorim tu emocionalnu konekciju sa autom… pa kao da ga nisam ni imao :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ @Punto Abarth baš to. I opet, koliko god da uložim + cena auta pri kupovini uvek na kraju ispadne manje nego novi npr Tipo, 500L ili neka Dacia sa najslabijim motorima i skrnavom opremom. 

 

makar imam taj kez na licu koji ne skidam dok vozim, kad stisnem gas on ide i nastavlja da ide, a uvaljen u alkantaru dok vetar ide kroz šiber...

 

btw, probao sam sada tvoj auto, ubrzanje mu je baš wow i vuče konstantno

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Punto Abarth said:

Tesko mi je poverovati da ti tako fin i pedantan nisi osetio miris antifriza u kabini… Ili da nisi znao za prsnutu posudu  za pranje soferke/farova. Ili da distanci obicni kostaju 200€ 

 

Znači ti misliš tj. veruješ da sam te lagao? 

 

Hajde da ti meni vratiš auto. Ozbiljan sam. Za par hiljada evra neću dozvoliti da me niko proziva i uzima u pogana usta, pogotovo ne ovde na forumu gde se super osećam i imam prave prijatelje sa kojima se razumem...

 

 

1 hour ago, Punto Abarth said:

...

ja za 50 € (koliko kosta hladnjak) necu propasti...

 

Pa kako te onda nije sramota da prozivaš za tih bednih 50€. 

 

Da, osetio sam se prozvanim pred celim forumom pošto pišeš u MOJOJ temi da sam te slagao i prevario?!? Posle dva meseca zajebavanja da mi vratiš moje distance?!

 

Nešto se ti i ja nismo razumeli...

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smiri se Borko, mislim da hiljade evra bas ni tebi ne padaju sa neba :) I nemoj da izvlacis iz konteksta, nema potrebe. Samo procitaj kako je bukvalno napisano, ja sam skorpija :)

 

ja nikoga nisam prozivao za 50€, ja kazem da 50 € MENI ne vredi tog cimanja da ostajem bez auta duplo duze, pa da onda opet dajem istih tih 50€.

 

A ko vise voli da prodje jeftinije, to smo zakljucili na pivu. Koje ces ti da platis sledeci put :harhar: 
 

ako je problem autorska tema, zamoli admina ili cu ja da otvori novu temu, za moje predstavljanje auta i resavanje tekucih problema na istom. Nastavio sam samo jer mi je brze…

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Punto Abarth said:

Smiri se Borko, mislim da hiljade evra bas ni tebi ne padaju sa neba

...

 

Naravno da ne, svaki sam zaradio pošteno i teškom mukom pošto sam dođoš u ove krajeve...

 

Ali opet važi isto, zašto bi me neko zajebavao u situaciji kad iskreno mislim da sam mu učinio...?

Neću to. Nema potrebe. 

 

 

A za hladnjak samo mislim da treba prvo da proveriš pre nego ga zameniš. Šta ako nije do hladnjaka? Zamenićeš ga bzvz a problem će ostati. 

 

Nego... Javi se ti na telefon da ostavimo forum na miru. Nije lepo da možeš ovde da pišeš a na pozive mi ne odgovaraš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas prođe ispred mene, gledam je li, nije, ma jeste... Poznato dupe al nešto fali...

PXL_20220118_130355029.thumb.jpg.94f0e1cf7ff57b72ca78b1783629ac36.jpg

 

I onda skontam... Fale folije na štopovima. 

 

Baš sam prijatno iznenađen da se još kotrlja po NS, pogotovo što je videh na PA. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...