Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 3/23/2020 at 1:24 PM, PremieRacing said:

10.000,00 - i to navodno sa popustom...

Zamena pločica ide sa gornje strane. 

 

IMG_20200321_183250.jpg

 

IMG_20200321_181817.jpg

 

 

^Dobro poznato mesto :D

 

Ne bih ja izdrzao da ne zamenim kocnice :) i ja sam skinuo sa debelog sasvim ok i plocice i diskove koje bi neko "ma ćeraj to jooooš šta to menjaš?!", ali kada sam stavio galfer - druga dimenzija.
Vozio sam se kod tebe i stvarno to koči impresivno, nema šta, ali ne bih izdržao da ne vidim šta može sa galferom :) tako sam ti bas i rekao tada. Mada ne sumnjam ja da ćeš ti brzo te pločice na 50% brzo dovest na 10 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo Galfer (High Performance) i Akebono diskove, napred. Nazad ostao ATE komplet.


Mozda sam ja jedini koji se zali, ali nakon par kocenja (pod tim ne mislim 15, vec recimo 3-5 jacih) imam sundjerast osecaj i slabije kocenje. Ovako je mekse kocenje nego ATE koji je zakucavao na dodir.
Nekako na Grande-u je sve osetljivo, volan lagan, osetljiv, kocnice zakucaju, gas bez otpora kad ga pritiskas, kvacilo lagano.

Mozda bi mogla da se zameni kociona tecnost. Dolivana je pri zameni i rekao bih da je vec stara neko vreme, ali svakako poredim sa ATE pre zamene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to deluje samo kao da se previse brzo greju

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/24/2020 at 10:28 AM, Ivan said:

Evo, kacio sam i ranije (za prednje sam znao napamet)... Zadnji diskovi su 278 mm do ovog broja sasije, a iza toga vraceni na 264 mm kao kod ostalih verzija:

 

a.thumb.png.82e111e1fffbf405f689090f1cb98f8c.png

 

...

 

Znaci i zadnji su mi ti veci, od 278mm (posto je moja sa pocetka produkcije)...  :X

 

 

10 hours ago, Milutinac said:

Ne bih ja izdrzao da ne zamenim kocnice :) ....

 

Svi znamo za tebe, ali ima nas sa malo boljom samokontrolom  :P

 

Salim se, doci ce i to na red ali u ovo ludo vreme, vanredno stanje, i sa bebom u kolima, stvarno ne planiram da vozim tako da mi je bas neophodan Galfer High Performance...

Kad mi dodje na red, uzimam bez razmisljanja kao sto sam vec rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan primer kako je fiat sa godinama pravio sve losije automobile, cak i kod istog modela, mislim pogotovo sam kod grande punta to primetio, mislim da su prve serije 2005-2008 kvalitetnije od onih zadnjih serija, gde su svasta nesto oskrnavili. Steta, zato se vidi na forumu kako ljudi posle uglavnom posle fiata iz 2000-2010 recimo posle prelaze na druge marke... bas steta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I ja cu posle FLA da predjem na nesto drugo... Ali ne zato sto sam razocaran vec zato sto volim da probam svasta. Nikad nisam razumeo ljude koji voze samo japance, ili samo nemce, ili (sorry jbg) samo italijane. Cenim ja to i postujem, nemam nista protiv, ali ne razumem...    :blushing:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, vagenovac said:

Jos jedan primer kako je fiat sa godinama pravio sve losije automobile, cak i kod istog modela, mislim pogotovo sam kod grande punta to primetio, mislim da su prve serije 2005-2008 kvalitetnije od onih zadnjih serija, gde su svasta nesto oskrnavili. 

Postujem misljenje, ali se ne bih u potpunosti slozio ;) . Slazem se u smislu da su njihovi automobili od polovine prosle decenije kvalitativno korak napred u odnosu na prethodnike. GP u odnosu na Punto Mk2, Nuova Bravo u odnosu na Stilo, priblizno tu negde su krenuli i 500 i Croma... Ali i ti modeli su u hodu "peglani", tako da su prilicno korektni sto se tice materijala, a da ne pricamo oko pouzdanosti motora, bez brljavljenja sa elektronikom... Tako da su posle par godina bili na vrhuncu, ako gledamo sa distance kupaca polovnih. Ako vec pominjes Punto, recimo meni su ubedljivo najlepse i najnasviranije bile verzije Evo Sporting '10-'11, sa sredine zivotnog veka (ako se uzme u obzir dizajn+oprema+enterijer+motorizacija). I nadalje se opet slazem sa tobom - tj. da su pred kraj produkcije krenuli da pre svega opremom osiromasuju vecinu modela.

Sto se konkretno Delte tice, verujem da su u ovom slucaju polako rezali troskove kada su kola krenula nizbrdo i da su smanjivali komplikovanost po kojoj su cuveni. Zato uvek skidam kapu npr. Vagen grupaciji, koji su majstori za modularnost i kako to prodati da pije vodu.

13 hours ago, vagenovac said:

Steta, zato se vidi na forumu kako ljudi posle uglavnom posle fiata iz 2000-2010 recimo posle prelaze na druge marke... bas steta.

Opet se ne bih slozio, jer uvek moze da se iskopa lep i nasviran auto, ako su ga pravili... Nije to toliko do kvaliteta, opreme, vec zato sto zamena jednostavno nema u njihovoj ponudi :) i to je glavni problem. Takodje nisam fan ni jednog brenda, otvoren sam za solucije koje ce mi se svideti. Licno mi je pre 12-13 godina ideja bila da posle tada jos uvek aktuelnog Stila, preskocim Bravo. I kupim njegovog nasviranog naslednika koji je trebao da se pojavi najkasnije 2013. Takvog Compacta ni dan danas nema, Giuliettu sam vec razmatrao u prosloj kupovini i tu se prica sto se mene i FCA vozila nazalost najverovatnije zavrsava. Ali zato je tu moderna konkurencija koja ceka kao zapeta puska, da biras u generacijama >=2016.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bi mi nekako u paru sa ovim islo da i farove zatamnis. Te rozetne. Mozda ne bas u skroz crno, ali da ne budu ovako hrom... 

 

Nesto poput mojih: 

 

dee1d6add2f319086c3f11270e93315b.jpg

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da ce plastidip pobeci tu malo iznad tablice, videlo se da si promasio da zastitis. Ali skine se lako bar ako je u vise slojeva.

 

Inace izgleda fino, BBM

Sa strane je niklovano/alu oko prozora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da si rešetke ostavio sive, da li bi bilo previše šareno?

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...