Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jbg generacijo, kad smo najmladji, 'oce to u nasim godinama :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecom ovo drugo je u pitanju, nemamo mi problem sa razumevanjem :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam :) 

 

A sto se tice paljenja, napisacu moje iskustvo a isto primecujem neke neobicnosti: 

 

Od kada sam ga kupio, pa sve do remapa, uvek kad je hladan start - sacekam da pogasi lampice, kresnem, ~30-50 sec drzi obrtaje na ~1200-1300 i onda spusti direkt na ~800-900... Nakon remapa, pa vracanja fabricke mape, relearn ECU-a, itd, ide ovako: ako je temp ispod 3 stepena, upali, drzi malo na 1100 i skoro odmah sidje na 1000, pa na 900 i tako, postepeno spusta ali dosta brzo. Ako je temp veca od 3 stepena ili hladan start nije dovoljno hladan (recimo 3h) - onda se ponasa kao pre, znaci digne na 1200, drzi tako 30-ak sec i onda spusti na 800 :D Sta je fora - pojma nemam :D Ne opterecujem se, ali sam primetio :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Pa ti najvaznije provuce u sred recenice, onako u prolazu... Da ljudi nisu cestitali, ja procitah da je Zdrnja ispalio jer je dobio dete :lol: .

Cestitke i sa moje strane! Da je zdravo i da ga sreca prati!

Na apsolutno isti nacin sam i ja procitao. :blushing:

Cestitam na prinovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/7/2020 at 3:02 PM, PremieRacing said:
Nego, u ovih par hladnih meseci sam primetio nešto čudno pa da pitam da l' sam ja lud ili je moguće... Kad palim auto ujutru, ono prvo jutarnje paljenje, ako  okrenem ključ ('zaverglam') odmah po davanju kontakta auto mi duuuuugo drži sauh tj. povišene obrtaje (30ak sekundi). A ako dam kontakt i sačekam par sekundi, Jelta upali i odmah spusti ispod 1h rpm  :on2long:

Isto se ponaša i moja Delta 1.4 150, brzo paljenje visok ler, čekanje da pogasi lampice ler je maltene normalan. Italijani...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me, ubi raspored radova...  :X

 

Jelta jedva oprana par puta ovih mesec dva dana, ali sam stigao juce da zamenim zadnje silen blokove. Kupio oridjidji u Stojanovu, nije neka cena da se zezam sa turskim ili kineskim delovima. 

 

IMG_20200305_181504.jpg

 

Tek ove nedelje sam dobio odstetu za onaj slucaj "naplatna rampa" pa sad razmisljam sta da radim sa sofersajbnom... Navikao sam se i ne smeta mi, ali tu i tamo primetim. Mozda bi otisao negde na blago poliranje stakla kad bi znao kako taj neko radi. Znam da moze, radio sam na mojim automobilima ranije, ali je taj majstor otisao preko ako ne gresim... Neko zna nekoga?

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ideja, ali ja sam godinama radio u auto industriji i znam malo bolje kako to ide... Tj. ne ide  :D

 

A sadasnji vlasnik te Jelte je na forumu pa moze i sam da obrazlozi cenu koju je stavio u oglasu. I zasto je uopste postavio oglas. Video sam u nekoj temi da je prozvan  :police:

 

Ja sam moju ponudio kolegi joxi ali mu ne odgovara klotara. Svi vi mladi volite goooomile opreme. Je l' tako @totti   

 

:P

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, PremieRacing said:

A sadasnji vlasnik te Jelte je na forumu pa moze i sam da obrazlozi cenu koju je stavio u oglasu. I zasto je uopste postavio oglas. Video sam u nekoj temi da je prozvan  :police:

I ja sam mu rekao da piše o autu, ne znam zašto se uzdržava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za poliranje stakla rade neki momci iz Cacka car shine 032.Imas njihove radove i na fejsu i na intstagramu.Ali nije bas jeftino,50e poliranje soferke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je skoro u emisiji SAT (prosla ili predprosla) o poliranju vetrobraskog stakla, uradili su demnonstraciju kako se to radi, a mislim da se negde iza videlo ili da je receno gde su i kod koga su otisli.

Imaju svoj YT kanal, gde su im sve emisije, a verovatno imaju i na IN koju sliku o tome.

Nasao sam:

 

Od 31:40

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premie verovatno misli na Releta...

Sto se tice poliranja stakla. Mora da se radi namenskom pastom. Dosta njih je na bazi neke vrste plavog kamena. Druga stvar, mora da radi uvezbana ruka koja ce ravnomerno skidati povrsinu celog stakla dok se ne skine dovoljno da vise nema ogrebotine. Ako se fokusira samo na mesto gde je ogrebotina, onda se menja fokus stakla pa se prelama slika kroz njega.

Posledica je: image in window can be closer than they apear.

 

edit: Premie, uvezbana ruka i masina su tu. Ako dodjes do paste i odgovarajuceg pad-a, javi se pa da sredimo to...

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, totti said:

Meni je i WC šolja u fulu emoji41.pngScreenshot_20200306-213308_Chrome.jpg

 

 

deda, najmladji si  :thumbup:

 

 

3 hours ago, francuz69 said:

Premie verovatno misli na Releta...

 

Da, taj iz SM mi je radio par auta i sredio stakla besprekorno. 

 

3 hours ago, francuz69 said:

edit: Premie, uvezbana ruka i masina su tu. Ako dodjes do paste i odgovarajuceg pad-a, javi se pa da sredimo to...

 

'Fala unapred   :thumbup:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/6/2020 at 9:04 PM, PremieRacing said:

Dobra ideja, ali ja sam godinama radio u auto industriji i znam malo bolje kako to ide... Tj. ne ide  :D

 

A sadasnji vlasnik te Jelte je na forumu pa moze i sam da obrazlozi cenu koju je stavio u oglasu. I zasto je uopste postavio oglas. Video sam u nekoj temi da je prozvan  :police:

 

Ja sam moju ponudio kolegi joxi ali mu ne odgovara klotara. Svi vi mladi volite goooomile opreme. Je l' tako @totti   

 

:P

Samo koza/klima/lamperija! :)

 

Jos nisam prezalio onu iz svajcarske koju sam vec bio platio.

Ta je bila veci full od moje, da ne pominjem opet da je moja dizel sto joj zameram grdno (bar dok ne dodjem na pumpu) :P

zapravo i nisam toliko izbirljiv.

Bez enterijer, full koza, kozna tabla, multimedija - to je to.

ostalo ne mora da ima. Moja nema ni tempomat, pa mi je ok. :D

Edited by yoxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednje plocice pri kraju, sad Slayer nema vise 'Sport' nego furaju neke 'High Performance'... Mrzi me da trazim po temi kocnica pa molim nekoga ko zna (Miiiiiiiluuuuuuutineeeeee  :D  ) da mi pomogne. Cena i nije bas podnosljiva ali kontam da je kvalitet na nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...