Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

14 hours ago, PremieRacing said:

Benzinjara... Fino i uglađeno 

 

Da nije čangrljave pumpe za gorivo, bila bi i dosta prijatnija. Ipak su tu japanci nedostižni. 

Daj bre snimi tu pumpu već jednom da je čujem i uporedim s mojom... Kad je najglasnija? :)

 

I sad kad je voziš već neko vreme kaži mi kakav si s'potrošnjom? Kolko grad, kolko autoput?

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/14/2019 at 11:13 AM, Quadrifoglio Verde said:

Daj bre snimi tu pumpu već jednom da je čujem i uporedim s mojom... Kad je najglasnija?

 

Kad radi   :D

 

Potrošnja je primetna. Nemam pojma koliko je to, ali mi u poređenju sa bivšim Audijem na gas treba duplo više para za istu relaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Ne znam... Velika mi je to investicija a ne prelazim puno.

 

Jeste lepo kad sipaš samo dve crvene za pun ali prosta matematika mi kaže - jok. Videću do proleća...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, PremieRacing said:

 

Kad radi   :D

 

Potrošnja je primetna. Nemam pojma koliko je to, ali mi u poređenju sa bivšim Audijem na gas treba duplo više para za istu relaciju.

I opet ništa konkretno... Jel imaš ti bord na tom čudu il je teška klotara? :D

 

Pročitaj mi bre sa borda potrošnju... ajde ne stidi se. Neće te niko zezati zbog toga! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grad blizu 15l ako ne pazis na potrosnju, ako pazis moze par l manje, ako divljas moze jos par l vise :D

Van grada 8l bez pazenja nekog, vec ono vozis malo iznad proseka, kad treba preticanje kickdown pun gas i tako.

 

Ovo je neka moja procena iz iskustva sa slicnim turbobenzinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, vagenovac said:

Grad blizu 15l ako ne pazis na potrosnju, ako pazis moze par l manje, ako divljas moze jos par l vise :D

Van grada 8l bez pazenja nekog, vec ono vozis malo iznad proseka, kad treba preticanje kickdown pun gas i tako.

 

Ovo je neka moja procena iz iskustva sa slicnim turbobenzinom.

Previše... 13,5 je meni grad i uopšte je ne štedim veruj mi, više je u kickdown-u nego što nije :D. Autoput i otvoreno oko 8 litara... Malo mi je neverovatno da mi troši isto i u međugradskoj na otvorenom i na autoputu, ali to je činjenica. Logično je da u međugradskoj bude manje od autoputa, zar ne?

 

33 minutes ago, andreja.micovic said:

@Quadrifoglio Verde 5l grad, 3-3.5 otvoreni put

Drugacije ne moze :P 

Sasvim logično... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U NS su krace relacije, auto se ni ne zagreje posteno. A kolapsa na bulevaru i okolnim ulicama svaki dan od pola 4 do pola 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni konkretno 23 ili 24 slagacu te. Problem je sto ja radim smene od 7 do 3 i 15 do 23 pa nisam merodavan. 

Najbolje je da pitas ove sto rade 8 do 4 i 9 do 5 :)

Plus ja sam na relaciji Banovo brdo - NBG  tako da nemam mnogo guzve i prilicno jednostavno dodjem do posla pa je opet ta brzina niska :)

Zato ti kazem u Bgu bi trosio vise siguuurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bg auto trosi manje nego npr u Cacku ako se samo kreces po gradu to je apsolutno sigurno (ako se koristi AP, Novi Bg ili neka periferija). Ko se krece u krugu dvojke iskljucivo to je vec pod znakom pitanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/16/2019 at 9:08 PM, Quadrifoglio Verde said:
Kolka ti je prosečna brzina u gradskoj vožnji na bordu? Sigurno nije ispod 25 km/h. Meni ne prelazi 22. default_smile.png

Ja mislim da mi je sad brzina 10 ili 12km/h bese a potrosnja 12.6 bese ali malo sam presao, nije jos uvek realno, mada prosek mi je nekih 14km/h ( malo mesto) :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pda, jedno stotinjak km sigurno.

50kmh je prakticno 90%+ cisto otvorena voznja, tipa odem do temisvara i nazad, niti bude neke guzve na granici, niti se mnogo motam po gradu ovde ili tamo i opet bude samo 50kmh prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BoKte hebo, desilo se ono čega se najviše gnušam  :rant:  Da se u mojoj temi razglaba o potrošnji   :wallbash:

 

Mene potrošnja ne interesuje i stvarno je ne računam (pogotovo ne u litrima po pređenim kilometrima), inače ne bi decenijama unazad vozio benzince. Znam da dizeli odavno imaju odličan 'punching power' i nemam ništa protiv dizel torka ali ja ne volim to smrdljivo gorivo i čvokotave agregate koji imaju rpm k'o gradski autobusi. 

 

23 hours ago, Quadrifoglio Verde said:

I opet ništa konkretno... Jel imaš ti bord na tom čudu il je teška klotara? :D

Pročitaj mi bre sa borda potrošnju... ajde ne stidi se. Neće te niko zezati zbog toga! :P

 

Jeste klotara, to smo apsolvirali još pre kupovine, a da mi nisi spomenuo bord vrvtn nikad ne bi pipnuo to dugme... Evo sad sam sišao do parkinga da ti zadovoljim znatiželju i stvari stoje ovako: prosečna potrošnja i na A i na B tripu (pošto nikad nije resetovano ništa) je 11.6 l/100km, prosečna brzina kretanja i na A i na B tripu je 35km/h, a travel time je preko 150h... Mislim da je Andreja gledao dok je vozio pa može da posvedoči. Ako se meni ne veruje. 

 

Prema ovim podacima samo se potvrđuje ono što pišem. Ja ne prelazim puno u toku godine i vožnja mi je prilično uprosečena. I grad i AP. Kad sam u gradu (NS) sve ustaljene relacije su mi po bulevarima. Čak i kad ne treba, ja idem okolnim putem tj. bulevarima. 

 

Potrošnju gledam kroz novac, i tako poredim svoja vozila. Zato mi je sad Jelta osetno 'skuplja' za vožnju od Audija sa TNG. Ali mi ipak manje para troši od MB B200turbo i od Lexusa koji je bio 2.0 atmosferac ali 6 cyl. I daleko manje od VR6 kojeg sam godinama vozio. Između toga sam imao i Xsaru VTS (otprilike u isto vreme kad i Dellas) pa mi se čini da je tu negde, mada je Xsara imala kratak menjač pa se dosta vrtela na autoputu... Jbg, odoh ja unazad do Kulina Bana ali ovo je moja tema pa neka ostanu podaci  :rtfm:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, andreja.micovic said:

U NS su krace relacije, auto se ni ne zagreje posteno. A kolapsa na bulevaru i okolnim ulicama svaki dan od pola 4 do pola 6

 

Ja radim 7 - 15h a neretko izađem i ranije  :)  Kad krene kolaps na bulevarima, ja šetam kera po Grbavici   B)

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...