Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Je*o te, koja glupost... Citam i ne verujem, kako stvari stoje na nasim putevima vise nista ne treba da nas cudi...

Nadam se da ces uspeti da to naplatis i saniras bez problema, zali Boze izgubljenog vremena i zivaca :thumbdown: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da niko nije povredjen. Steta za auto ali ce se sve to zameniti. Ja sam pre odredjenog vremena za malo izbegao spustanje rampe. Nisam pustio dovoljno kamion ispred sebe da prodje kroz rampu nego sam isao prakticno 10m iza njega nekih 30km/h i bukvalno sam stao na 10cm od rampe koja se zatvorila. Neprijatno ali poucno iskustvo...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, vagenovac said:

Vec sam se toliko odomacio sa TAGom da prolazim i sa 60-70km kroz punkt, mislim da mi se malo vraca paranoja sa pocetka koriscenja taga kada sam zazirao hoce se dici ili ne rampa.

Upravo ovo... 

 

Sa onim prvim, velikim TAG-om je stvarno bilo tripovanja svaki  put, i redovno sam usporavao do ~30 km/h, ali otkako sam presao na ovaj noviji, mali, ne pamtim kad sam ispod 60 prosao :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ispadne sad iz mog konkretnog iskustva... Kad prođeš brzo, ništa se neće desiti. Ja prošao polako, gledam na ekranu koliko mi je preostalo para i bum. Zabagovao sistem. Jbmlg, ne mož' biti pametan.

 

Nego, gledam sad osiguranje i shvatim da sam jeftinije platio kasko od obavezne polise auto odgovornosti... Kakva nebuloza  :huh:    :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredžene kugle i sileni na viljuškama. Kpl remont. Ostala reglaža za danas ili sutra.

Iako je sada mnogo utegnutija u vožnji, i dalje nešto famozno lupka na trapu a meni se sve čini da je pozadi... Saga tj. potraga se nastavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, PremieRacing said:

Sredžene kugle i sileni na viljuškama. Kpl remont. Ostala reglaža za danas ili sutra.

Iako je sada mnogo utegnutija u vožnji, i dalje nešto famozno lupka na trapu a meni se sve čini da je pozadi... Saga tj. potraga se nastavlja.

Verovatno mali luft u samom amortizeru. Na kanalu drži ruku u donjem delu amortizera dok neko ljulja auto i "osetićeš ga". :D

 

Zato sam se ja i raspitivao za cene zadnjih amorta.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montirane ziNske gume, spremamo se za ng praznike. Dimenzija 205/50 i dosta udobniji i meksi auto. Vrvtn zbog ogromnih krampona i mekane zimske smese. I na volanu meksi, cudniji, ruzniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to OK izbor velicine i generalno za zimske, ako se ostaje na 17'' felni. Sama guma je uza za 2 cm i tu je najveca razlika.

Sto se visine tice, maltene je identicna, 205/50/17 je visa 0.12 cm od 225/45/17. Kod Fiata su i 16'' i 17'' OEM felne identicne sirine po 7'', tako da uza guma stoji i malo lepse i manje je bokasta.

Iako se 225/45/17 odavno izdvojila kao standard, vidim da dosta vozila fabricki ide upravo sa tom malo uzom 205/50/17. Mislim i da je ta dimenzija jos uvek nesto skuplja od 225/45/17.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, kamo puste sreće... Tražim i nadam se da ću naći, najviše bi voleo fabričke felne ali ako do lepog vremena ne bude ništa od te zamisli lako ću kupiti nešto drugo što mi se dopadne. Već uveliko razmišljam o Bojketovim 19" ali nemojte da mu kažete  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sada vidim temu.Prelep auto sa brutalnom motorizacijom! Puno bezbrznih km ti zelim.Posto sam iscitao celu temu :D boju na fabrickim plastikama mozes da vratis silikonskim sprejom.Osevezi ih i vrati im fabricki look,mana nije trajno ali uvek mozes da ga posle par pranja naprskas ponovo za bukvalno minut i po i utrljas krpom.Srecna potraga za felnama! Meni se te fabricke Lancia felne bas svidjaju,a nosi ih samo Delta i to donosi opet neku posebnu draz...Pratim....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, werp690 said:

Meni se te fabricke Lancia felne bas svidjaju,a nosi ih samo Delta i to donosi opet neku posebnu draz...Pratim....

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...