Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

5 minutes ago, andreja.micovic said:

 

Ne zelim da znam kako si ovo guglao o_O

 

I da, da li ima na Aliju...pitam za druga...?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šta da ti kažem... nemaju svi vezu u vrhu MUP-a 20191024_093138.thumb.jpg.06ae16e13ac061c28388e8c0968a8ab5.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Da imas vezu valjda bi bilo 1111 I I? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac Prosledili mi, neka od ideja kolegi iz kanc za rodj...

Ne znam za Ali, nisam probao. 

 

E otkako nas je @dekirs oterao, a pre njega @Markobgd (ovaj za sva vremena) unistismo @PremieRacing temu

 

 

@PremieRacing Aj daj neke slike auta da razbijemo ovo

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocekivali smo da u ponedeljak bude gotovo, a da u utorak fizicki stigne, u ponedeljak uvece smo videli da je gotovo, ocekivali smo da u utorak stigne kod speditera u suboticu, pa sam bio zauzet da se cimam sve u istom danu i rekoh ajde za sredu da bude registracija i sve, kad ono ni juce nije stiglo u suboticu, a nije ni danas do ovog momenta.

Tako da se postavlja pitanje gde je, kad ce, sta ce. :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, PremieRacing said:

IMG_20191023_105733.jpg

e mislim da sam ovo kacio u odgovarajucu temu, ili sam delio odatle

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, andreja.micovic said:

uz auto dosao set za reparaciju, kasnije sam od @OmenVeritas uzeo copavac samo 16" posto se on resavao svog i iz Indjije kompletan set alata. 
Dal ce 16" moci napred na 305mm diskove, ne znam, probacu sad kad budem stavljao zimske gume.
I Deltin Bose nikako da naletim negde na kp da bude da neko prodaje. To bih stavio komplet
 

Drug, nemoj više da razmišljaš o tome. Nema električara u Srbiji koji bi to odradio kako treba. Delta i u osnoi ima Bose audio sistem, pa pokušaj da se zadovoljiš time.

Ako se pak budeš ti, ili bilo ko drugi, odlučio za takav poduhvat, kablaža je tu pored komponenti najbitnija stavka. A za kablove pls obratite se meni da vas povežem sa domaćim proizvođačem HI-FI audio kiablova. Same komponente su besmislene bez adekvatnog povezivanja. 

Za električara bih jednog jedinog mogao da preporučim, samo je pitanje da li bi on to prihvatio da radi. Lik je genije (Peca, ko ga zna, nebitno), pa možda i prihvati tako neki projekat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko na ovom svetu Pecu ne može da nazove prevarom. 

Da li je taj na kog ti misliš - APSOLUTNO NIJE.

Jedino ako si to čuo od nekog prevaranta pa ga je Peca naduvao, i onda taj širi priče okolo - onda ok. ;)

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ups. :)

 

Hajde kada budeš bio raspoložen i na nekom praznom krivudavom putu, pokušaj da zaneseš Deltu i pls javi da li ti je uspelo u kakvoj krivini i pri kojoj brzini. Važi? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OmenVeritas said:

Ups. :)

 

Hajde kada budeš bio raspoložen i na nekom praznom krivudavom putu, pokušaj da zaneseš Deltu i pls javi da li ti je uspelo u kakvoj krivini i pri kojoj brzini. Važi? :)

Ja pokušao u kružnom toku i nisam uspeo. Nimalo zabavna za vožnju. 159-ki možeš da zaneseš guzu, al se odmah namesti sa zadnjim spoljnim točkom da te ispravi. Dosta zabavnija za vožnju.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, OmenVeritas said:

Hajde kada budeš bio raspoložen i na nekom praznom krivudavom putu, pokušaj da zaneseš Deltu i pls javi da li ti je uspelo u kakvoj krivini i pri kojoj brzini. Važi? :)

 

Sorry bat nou.    B)

 

Što bi kolega Verde rekao (meni više puta  :P), Jelta mi je porodičan auto, nije za pederaj a nije ni za trke. Za zanošenje imam drugo voz'lo i to obično radim na stazi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.10.2019. at 9:00 AM, andreja.micovic said:


Dal ce 16" moci napred na 305mm diskove, ne znam, probacu sad kad budem stavljao zimske gume.
 

Mogu 16-ice na 2.0. Ja sam imao i celicne i alu 16"

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/25/2019 at 12:02 AM, Quadrifoglio Verde said:

Ja pokušao u kružnom toku i nisam uspeo. Nimalo zabavna za vožnju. 159-ki možeš da zaneseš guzu, al se odmah namesti sa zadnjim spoljnim točkom da te ispravi. Dosta zabavnija za vožnju.

 

On 10/25/2019 at 9:15 AM, PremieRacing said:

 

Sorry bat nou.    B)

 

Što bi kolega Verde rekao (meni više puta  :P), Jelta mi je porodičan auto, nije za pederaj a nije ni za trke. Za zanošenje imam drugo voz'lo i to obično radim na stazi. 

 

Jeste, baš tako. :)

Delta nikako nije za drift opredeljene vozače.

Ali ipak, ja sam iz drugog tabora. Ne volim drift.

Ja volim brzu i preciznu vožnju. Brz prolazak kroz krivine bez ikakvog rizika od havarije. A tu je Delta keva. ;)

Vozio sam i provozao na stotine automobila, a ovakav osećaj i ležanje u krivini sam imao samo još sa Chrysler 300m 3.5L... Ležanje sam pripisivao širini (cabin front design), visini i težini auta, dok nisam nešto slobodnije pritisnuo Deltu 3... 

Znate šta... Oseća se relly duh i te kako i na trojci. U krivinama leži, do sada, fantastičo, prosto uživancija za brzu vožnju... Ali s obzirom da znam da je moj auto jadni 1.6 dizel, još uvek ga nisam u krivinama nagazio onako kako znam... Prosto, ne želim da rizikujem da ostane bez snage i odleti sa puta...

Zato me zanima šta drugi precizni vozači sa jačim motorima misle o upravljanju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OmenVeritas said:

 

 

Jeste, baš tako. :)

Delta nikako nije za drift opredeljene vozače.

Ali ipak, ja sam iz drugog tabora. Ne volim drift.

Ja volim brzu i preciznu vožnju. Brz prolazak kroz krivine bez ikakvog rizika od havarije. A tu je Delta keva. ;)

Vozio sam i provozao na stotine automobila, a ovakav osećaj i ležanje u krivini sam imao samo još sa Chrysler 300m 3.5L... Ležanje sam pripisivao širini (cabin front design), visini i težini auta, dok nisam nešto slobodnije pritisnuo Deltu 3... 

Znate šta... Oseća se relly duh i te kako i na trojci. U krivinama leži, do sada, fantastičo, prosto uživancija za brzu vožnju... Ali s obzirom da znam da je moj auto jadni 1.6 dizel, još uvek ga nisam u krivinama nagazio onako kako znam... Prosto, ne želim da rizikujem da ostane bez snage i odleti sa puta...

Zato me zanima šta drugi precizni vozači sa jačim motorima misle o upravljanju... 

Ma kakav drift sa onim tenkom od 159... Daleko je ona od toga. Samo kažem da onaj ko zna i hoće može da se poigra malo sa zadnjim krajem. Inače, zbog duplih prednjih ramena (viljuški) i direktnosti volana mnogo bolje prenosi osećaj sa puta vozaču, dok mi Delta po tom pitanju deluje malo generički.

 

Rekao sam već da aute koristim kao porodične, ali isteram ih povremeno na brdske i planinske puteve da izduvam malo i njih i sebe. I meni konkretno Alfa u krivinama pruža veće zadovoljstvo, dok mi Delta pruža zadovoljstvo u momentima isporuke snage TBI-ja, donekle zvuka (može biti bolji) i menjanja brzina.

 

Giulietta je ipak možda malo drugačija priča u odnosu na Deltu, ali kod nje opet nedostaje onaj osećaj "tenka sa krilima" iz 159, naročito na autoputu.

 

I da rezimiram... Po meni savršena all-around kombinacija za uživanje u vožnji bi bila 159 sa 1750 TBI i Q-tronic menjačem. Šteta što tako nešto ne postoji!

 

PS. I jeste 159 kršina od auta sa gomilom problema (naročito sa dizel motorima i m32 menjačem, što se sve da srediti)... Ali iznova i iznova kad sednem posle nekog drugog auta u nju uvek mi izmami momentalni osmeh na lice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...