Jump to content
FAS Goran
DULE5

2007. Fiat Nuova Panda 1.2 - skidanje maglenki

Recommended Posts

Pozdrav drugari: 

 

Kupio sam nove H1 LED sijalice za maglenke koje želim da ugradim umesto postojećih halogenki, ali imam problem jer ne znam kako iste da zamenim.

      Naime, zanima me da li mora da se skida ceo branik kako bi se zamenile maglenke ili je to moguće uraditi bez skidanja istog. 

       Ako može, molio bih da mi neko ko je imao ličnog iskustva i objasni postupak. 

  

     Hvala u napred. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DULE5

 

Ne mora da se skida ceo branik.

Koliko sam video, prvo mora da se skine ona plastika koja okružuje maglenku. Nju drže 4 šrafa, dva su na njoj sa gornje strane, lako vidljiva. Druga dva su sa donje strane ušrafljena u branik (koliko sam razumeo vide se tek kad se zalegne ispod branika tu gde su maglenke). Kad se plastika skine, postoje još dva šrafa koji drže samu maglenku. Nakon što i njih odvrneš, treba biti pažljiv (ništa ne vučeš napolje jer i dalje spojen konektor za nju) i pronaći položaj u kome ona može da izađe napred kroz rupu u braniku...i kad se iskirivi taman toliko zavučeš ruku iza i raskačiš struju (konektor) sa nje. Tada je izvučeš napolje.

 

Evo, pogledaj i sam kako su to opisali ovde:

https://www.fiatforum.com/panda/224023-tarnished-front-fog-light.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct 

 

Hvala Vam na brzom odgovoru. 

 

Ja sam gledao klipove neke kako ljudi skidaju kompletan branik zbog toga... To mi ne bilo nenormalno iskreno..

 

     Videći da odem na neki kanal i da probam da sredim problem na taj način. Jako su nepristupačne maglenke nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DULE5

Evo i procedure skidanja kompletne prednje maglenke na Pandi, iz eLearn.

2x2 srafa koja drze kompletan nosac, na koji je maglenka opet pricvrscena:

 

Untitled7.thumb.png.9a835c7f406f47bafce9d106e061871a.png

 

Untitled7a.thumb.png.54901a70d50b58481b0db084a2d7cbc0.png

 

Zamena sijalice:

 

Untitled5.thumb.png.73b0929c44ba623437794e983ba0f792.png

 

E sad, samo u praksi treba videti ima li mozda sa zadnje strane maglenke mesta da se korak 2 izvede bez koraka 1 :) .

 

 

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...