Jump to content
FAS Goran
Darko797

Fiat Grande punto 1.4 16v - pišti uređaj za pokazivanje nivoa plina pri kontaktu

Recommended Posts

Posto nigde nisam uspeo da nadjem isti problem kao moj izlozicu ga ovde

Naime prilikom davanja kontakta uredjaj za pokazivanje nivoa plina pocne da pisti i to traje 5-10 sec, nebitno da li je prebaceno na plin ili benzin. sta bi mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darko797

 

imao sam sličan problem, a nije problem, u gasnom kompjuteru ti je stavljen servisni interval, npr 10000km, za zamenu filtera, pa te kompjuter upozorava na servis.

ako je to, možeš da voziš bez problema, najbolje da odeš do majstora da poveže na dijagnostiku ( TNGa )

 

proveri pa javi...

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sta su ti nasi majstori, ne rade subotom. Da ih ne reklamiram to mi je jedini servis u blizini za koji znam.

Uzgred koliko kosta servis plina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za servis plina, se menjaju dva filtera, tečne i gasne faze, oba koštaju oko 600din, ali servisi naplaćuju i rad, tako da ide cena od 1000-1500din, ali ko bi ga znao.... šta će i ko da naplati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas otisao do servisa i kao iz topa maltene 5 hiljada dinara. Nista tipa koji je uredjaj i to nema veze sa cenom. Kapiram da je to ovlasceni servis ili kako se vec kaze za njih, ali brate mili nismo u nemackoj da mi naplatis kao da si hirurg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

taklo odbijaju mušterije, mislim...smešno, da sve živo pregleda...a i nema šta... zamena filtera i vizuelna kontrola, možda da pregleda mape tj da poveže na komp... još 1000, tako da za maxxx 2000 sve da uradi.

 

zamena fletera je posao od 10 min, može svako sam da uradi.... a mogu se i kupiti za par stotina din....

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Darko797 said:

 

Ne nisam isao da pitam u isti. Uredjaj je ugradjen preko, pa se prilikom uvoza morala menjati boca i jos stosta ne bi li zadovoljio standarde nasih strucnjaka, a to je radjeno dal u starim ili novim banovcima, sto mi je daleko da odem tamo, nije da se nebi isplatilo ako je tamo do 3k. Sa druge strane slab sam sa vremenom, svaki vikend radan, kuci pazi decu. Bio sam u Vinogradskoj, Pane ag 

Ja sam sto se tice plina duduk, da sam barem video kako se to radi sam bih uradio, i ostalo bi samo da se ponisti to za servis da ne pisti, nista ne bih da mi "brlja" mape jer savrseno radi na plin, bukvalno ne primecujem razliku da li vozim na benzin da li na plin 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaš li koji sistem imaš, koji kompjuter za gas...

 

to ti može uraditi skoro svako, ko ima dijagnostiku za taj komp, ima nekih koji su baš česti... a ima i ređih....

znaš li koliko je pređeno sa tim filterima, 10 000, 15 000km, na koliko je podešen kompjuter da podseća za servis

 

ta opcija se samo isključi, i posle sam menjaš filtere kad hoćeš, preporuka je na 15 - 20 000km, ali neki teraju i duže....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...