Jump to content
FAS Goran
Ajandi

Fiat Seicento Sporting - sređivanje 1.1 motora?

Recommended Posts

Pozdrav svima, planirao sam da u narednom periodu uzmem jednog Seicenta Sporting-a, ali nakon sto sam se vozio u komsijinom unlojeg je ubacio 1.2 16V shvario sam da je 1.1 8V na neki nacin relativno slab za taj auto.

Moje pitanje je:

 

1. Da li je neko imao nekih iskustva sa da kazemo “budzenjem” tih 1.1 motora

2. Sta sve moze da se uradi na njima da bi poboljsali performanse bar malo

3. Kako da znam da li je SPI ili MPI (ako sam lepo napisao)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poboljsanje snage motora na malo je usustini jednako tome da ce biti zanimljivo par dana jer ce se ciniti vau, posle se naviknes i kao da se nista nije desilo. Realno gledano, bez 25% vise snage, svako manje povecanje realno cenis samo kada iz fabrickog auta sednes nazad u svoj, ali kad vozis stalno svoj brzo postane neprimetno.

 

SPI ima jednu centralnu diznu tu kod leptira, a MPI ima 4 odvojene na svakom usisinom kanalu po jednu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako i trazis po netu, trazi projekte nekih stranih specijalizovanih firmi za tako nesto ;) Kod nas ces samo najvise naci komnetare kako je neko osetio, zna on druga koji je to radio, drao je ovog i onog, realno nismo u stanju da uradimo normalan DYNO u Srbiji, a kamoli da budzimo aute. Vecina onih koji se razumeju u nesto ne pisu po internetu posto nema svrhe pored vecine onih koji ce radije da zive u zabludi jer je tako lepse. Nemam iskustva sa tim motorima, kupi Yuga, to ti mogu pomoci :D Govorim ti to kao neko ko prakticno 15 godina koristi domace forume. Na 1000 beskorisnih stvari ces mozda naleteti na jednu korisnu. Ne znam da li bih skupio 30 "projekata" da su ljudi poboljsavali performanse i da im zaista verujem da su nesto postigli i to propisano izmerili.

 

Mislim mozes probati sa time da uklonis fabricko kuciste filtera vazduha i da stavis CDA filter koji ima svoje kuciste i onda da izvedes dovodno crevo skroz dole do branika gde ces napraviti jedan veci levak da vuce vazduh u filter, da uradis neki bolji izduv od izduvne grane do kraja i da uradis cip, ali sve to zajedno ti je mozda 5-6ks u piku u najboljem slucaju, mozda koji ks vise dobijes negde u nizim obrtajima i toliko mozes da uradis trazenjem po netu, sve ostalo ces morati sam da zavuces rukave i da sam uradis.

 

Javi se Fiatu pa vidi jel bi ti odobrili atest za zamenu motora ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, YUgisa said:

Pa ako i trazis po netu, trazi projekte nekih stranih specijalizovanih firmi za tako nesto ;) Kod nas ces samo najvise naci komnetare kako je neko osetio, zna on druga koji je to radio, drao je ovog i onog, realno nismo u stanju da uradimo normalan DYNO u Srbiji, a kamoli da budzimo aute. Vecina onih koji se razumeju u nesto ne pisu po internetu posto nema svrhe pored vecine onih koji ce radije da zive u zabludi jer je tako lepse. Nemam iskustva sa tim motorima, kupi Yuga, to ti mogu pomoci :D Govorim ti to kao neko ko prakticno 15 godina koristi domace forume. Na 1000 beskorisnih stvari ces mozda naleteti na jednu korisnu. Ne znam da li bih skupio 30 "projekata" da su ljudi poboljsavali performanse i da im zaista verujem da su nesto postigli i to propisano izmerili.

 

Mislim mozes probati sa time da uklonis fabricko kuciste filtera vazduha i da stavis CDA filter koji ima svoje kuciste i onda da izvedes dovodno crevo skroz dole do branika gde ces napraviti jedan veci levak da vuce vazduh u filter, da uradis neki bolji izduv od izduvne grane do kraja i da uradis cip, ali sve to zajedno ti je mozda 5-6ks u piku u najboljem slucaju, mozda koji ks vise dobijes negde u nizim obrtajima i toliko mozes da uradis trazenjem po netu, sve ostalo ces morati sam da zavuces rukave i da sam uradis.

 

Javi se Fiatu pa vidi jel bi ti odobrili atest za zamenu motora ;)

To sto se izduva i usisa sam i planirao u nekom trenutku da uradim kao i mozda neke nize opruge i malo sasiju da ojacam cisto da ga sto se kaze "utegnem" malo.

Mislio sam cak i tu opciju Juga da kupim ali poste Peglice veruj mi da mi netreba nista tako staro vise osim ako cu za trke da ga pravim hahahah :)

14 hours ago, Milutinac said:

Bio jedan projekat SEi Turbo, mislim da je bio na forumu i predstavljen, i mislim da je bas bio 1.1...

 

Ali tu stvarno treba puno znanja, pripreme, novaca...nema tu zajeb... ... ...

Da li mozda znas gde se nalazi taj projekat na forumu mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...